Günümüzde cep telefonları artık zorunlu bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Önceleri bir lüks olarak görülen cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Gelişen teknoloji ve teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklar bu alanda oldukça ilerleme kaydedilmesine neden olmuştur.

Cep Telefonu Modelleri

Ülkemizde ve dünyada akıllı telefonlar ile artık birçok işimizi çözmekteyiz. Bankacılık uygulamaları, oyunlar, alışveriş siteleri, kitap siteleri ve çeşitli alanlarda birçok uygulama akıllı telefonlar sayesinde parmağımızın ucundadır. Eskiden işlerimizi halletmek için saatlerce beklediğimiz bankalar artık mobil uygulamaları sayesinde hayatımızı son derece kolaylaştırmıştır. Bu nedenle akıllı telefonlar hayatımızda büyük önem taşımaya başlamıştır.

Akıllı telefonlar artan döviz kurları ve teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte oldukça yüksek fiyatlara ulaşmıştır. Ancak cep telefonlarının fiyat aralığı özelliğine göre çeşitlilik göstermektedir. Önemli olan bir akıllı telefonda neye ihtiyacınız olduğunu belirlemektir.

Eğer sosyal medya ile çok fazla ilgilenen biri iseniz kamera özelliklerinin iyi olmasını tercih edersiniz. Çalışma hayatınızdan dolayı bankacılık ya da resmi işleriniz çözecek vaktiniz yoksa bunları mobil uygulamalar ile çözeceğiniz sıradan bir telefon ile halledebilirsiniz. Eğer tam bir oyun bağımlısı iseniz yüksek hafızalı telefonlara ihtiyacınız olabilir.

IOS mu Android mi?

Kimileri cep telefonlarına oldukça yüksek bütçe ayırmayı tercih ederken bazı insanlar buna gerek duymaz. Belki de akıllı bir telefona ihtiyacınız var ancak yeterli bütçeniz yoktur. Eğer çocuğunuza ilk kez telefon alacaksanız bunun için fazla bir para vermek istemezsiniz ve ilk deneyim için yüksek donanıma sahip bir telefon tercih etmezsiniz. Bu durumda da bütçenize uygun telefonlar bulabilirsiniz.

Akıllı telefon alacakların aklındaki en kafa karıştıran sorulardan biri de budur. Her iki işletişim sisteminin de kendine ait günümüz teknolojisiyle uyumlu seçenekleri bulunmaktadır. Eğer 1500 TL ve 2000 TL arasında alabileceğiniz cep telefon modelleri arıyorsanız bunun içinde pek çok seçenek mevcuttur.

Bu telefonlarda da fazlaca özellik bulunmaktadır. Tam da bu noktada ihtiyacınızın ne olduğunu bilmeniz önemlidir. Bu modeller arasında Huawei, Samsung,  Xiaomi, Casper, General Mobile ve pek çok markanın 1500-2000 TL arasında modelleri bulunmaktadır.

Alınabilecek Telefon Modelleri

  • Samsung Galaxy A30

Oldukça iyi bir kameraya sahipken, oyun kaldırma açısından performansının pek yüksek olduğu söylenemez. Samsung Galaxy A30 telefonun şarjı ile yaklaşık tam gün geçirebilirsiniz.

  • Huawei P20 Lite

Huawei fotoğraf konusunda kendini oldukça ilerletmiş bir markadır. Bu nedenle fotoğraf çekiminde huawei ile bir sorun yaşamazsınız. Oyunları kaldırma açısından da fiyatına göre oldukça iyi performans sergilemektedir.

  • General Mobile GM9 Pro

Fotoğraf kalitesi oldukça iyi olup, fiyatına göre piyasadaki telefonlara oranla gayet iyi performans sergilemektedir.

  • Xiaomi Redmi Note 7

Son zamanlarda pek çok insan tarafından tercih edilen Xiaomi yükselişini sürdürmektedir. Aradığınız pek çok özelliği bu telefonda bulabilirsiniz.

  • Xiaomi Mi 8 Lite

Fiyatına göre oldukça iyi performans sergilemektedir.

  • Honor 8X

Huaweinin bir alt markası olarak ortaya çıkmıştır. Batarya konusunda oldukça başarılıdır.

  • Oppo AX7

Sektörde yeni bir nefes olarak gözükse de piyasadaki pek çok bilinen markadan geride değildir.