2020 Çin burçlarında Sıçan Yılıdır. Çin takvimindeki 12 yıllık hayvandan birincisi olan Sıçan, “yeni bir günü” temsil eder ve genellikle gece yarısı saatleriyle ilişkilidir. Bu işaret altında doğan çocuklar enerjik, iyimser, sevimli, aynı zamanda fakir iletişimciler olmalı ve istiflenmeye eğilimli olmalıdır. Tarihteki ünlü Sıçanlar arasında George Washington, Galileo, Leo Tolstoy, Papa Francis ve Shakespeare bulunur.

Optometrik olarak, 20/20 normal görme keskinliği ve netliğini de ifade eder.

Ayrıca, 2020 – veya 2.020’yi tarih boyunca birçok kayıt, ölçüm, istatistik ve diğer raporlarda bulabilirsiniz. Önümüzdeki yıl için tam olarak numerolojik bir önemi yoktur.

2020 sayısı ile ilgili daha rastgele şeylere göz atın:

Bilet fiyatları: Japonya’nın Tokyo şehrinde yapılacak 2020 yaz olimpiyatında biletler 2.020 yen karşılığında satılacak.

İsim : 1990 ABD Nüfus Sayımına göre, A’isha adı, Amerikalı Müslüman kadınlar arasında, toplam 4.275 isimden 2.020. sırada yer aldı.

Dergi reklamları: 2007 yılında, British Vogue yıl boyunca sayılarında toplam 2.020 sayfa reklam yayınladı ve bir sayfada ortalama 20.000 dolar ücret aldı.

Arazi büyüklüğü: Dünyanın en küçük ikinci ülkesi olan Monako, 2.020 kilometrekarelik bir alana sahiptir.

Silahlar: On dokuzuncu yüzyılın sonlarında, silah üreticisi Remington, Remington Model 1890 tabancalarının sadece 2.020 birimini üretti.

Kariyer rekorları : Eski profesyonel futbolcu Tom Rathman sekiz yıllık kariyerini San Francisco 49ers ve Los Angeles Raiders için 2.020 acele avlusu ile dolu olarak tamamladı.

Uzunluklar: Washington eyaletindeki Evergreen Point Köprüsü’nden sonra dünyanın ikinci en uzun yüzen köprüsü olan Washington eyaletindeki Lacey V. Murrow Anıt Köprüsü, Seattle’ı Mercer Adası’na bağlayan 2,020 metre koşuyor.

Rakımlar: Orta Meksika kenti Charcas olan Yengeç Dönencesi’nin hemen güneyinde 2.020 metre yükseklik var. Ayrıca, deniz seviyesinden 2,020 metre yükseklikte oturmak, Chornohora’nın Ukrayna dağ bölgesinde bulunan Petros adlı bir zirve.

Nüfus: Sömürgecinin ve “Teksas’ın Babası” olarak adlandırılan ilk yer olduğu için ünlü Jones Creek kasabası, son ABD Nüfus Sayımı sırasında 2.020 nüfusa sahipti.

Askerî menfaatler: ABD Ordusu’nun bir hizmet görevlisi aktif görevdeyken ölürse, hayatta kalan çocukları veya eşlerini içermeyen bakmakla yükümlü oldukları kişiler, Gazi İşleri Bakanlığı’nın ölüm aylığı politikası uyarınca her yıl 2.020 $ alacaktır.

Asteroitler: Vredefort krateri Dünya’ya yaklaşık 2.020 milyar yıl önce vurdu ve birçoğu, gezegenin kabuğuna ve mantosuna altın yatakları koymaktan sorumlu olduğuna inanıyor.