2020’nin en iyi otomobillerini US News açıkladı. Sıralama gelen puanlarla oluşturulan skorlar neticesinde gerçekleştirildi. Sıralamada Otomobiller, lüks arabalar, SUV’lar ve lüks SUV’lar kategorisi oldu. Güvenilirlik açısından hiç test edilmemiş araçlar diskalifiye edildi. Kamyonetler, süper lüks arabalar ve spor arabalar da bu sıralamaya dahil değil. Otomobil sıralaması, otomotiv basınının fikir birliği görüşüne ve ayrıca üçüncü taraf güvenlik ve güvenilirlik verilerine dayanıyor.

Kia Telluride – En İyi SUV

kia telluride

2020 için yepyeni olan Kia Telluride , 10 üzerinden 8,6 puanla orta büyüklükteki SUV sıralamasının en üstünde yer alıyor. Yeni Kia, çekici bir kabin tasarımı ve dengeli bir sürüş sunuyor. Üç sıra halinde sekize kadar oturulabilir. Telluride üssünde, şerit tutma yardımcısı, ileri çarpışma uyarısı, fren yardımı, yaya algılama, arka çapraz trafik uyarısı, sürücü dikkat monitörü ve güvenli çıkış yardımı da dahil olmak üzere çok sayıda kaza önleme teknolojisi de yer alıyor.

kia telluride

Çift turbolu güçlü V6 motor seçeneği ve 3.8 litrelik 291 beygir güç üretiyor. Motorun sesi de kabine çok fazla gelmediği için aracın konfor konusu gayet başarılı görünüyor. Ayrıca araçta, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, Head-up Display ile mevcut 10,25 inç dokunmatik ekranlı UVO Bağlantısı, güvenli çıkış yardımı da bulunuyor.

Toyota Camry – En İyi Otomobil

toyota carmby

Camry’nin 10 üzerinden 8,6’lık toplam puanı , rakip Honda Accord’un (8.5) hemen önündeki orta ölçekli otomobiller arasında en iyisi. 2018 yeniden tasarımından önce Camry’nin performansı olağanüstü olmaktan çok uzaktı. Bununla birlikte, son süspansiyon ve direksiyon güncellemeleri Toyota’ya dönüşlerle daha fazla duruş ve çeviklik kazandırıyor.

toyota cambry

Camry’nin içi yakışıklı bir tasarım ve yüksek kaliteli malzemelerle etkileyici. Kör nokta izleme, arka çapraz trafik uyarısı ve arka çapraz trafik frenlemesi, yaya algılama özellikli çarpışma öncesi fren sistemi, direksiyon destekli şerit kalkış uyarısı, otomatik uzun farlar ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi özellikleri bulunuyor.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için adayların arasında Toyota Camry de var.

Lincoln Navigator – En İyi Lüks SUV

lincoln navigator 2020

Kaslı bir V6 motoru, zarif bir sürüş ve oturma- kargo alanı ile birlikte lüks bir SUV’dan bekleyeceğiniz tüm zenginliğe sahip. Otomatik frenleme, kör nokta izleme ve arka çapraz trafik uyarısı gibi güvenlik teknolojisi de yer alıyor.

lincoln navigator 2020

Lincoln’ün yeni teknolojisi sayesinde Navigator sahipleri artık araç anahtarını yanlarında taşımak zorunda da değiller. Çünkü akıllı telefonları aracılığıyla aracı kilitlemek, bagajı açmak hatta çalıştırabilmek gibi imkanları var. Bu teknoloji ilk olarak yeni Lincoln Aviator ile tanıtılmıştı ve şimdi de Navigator’lere standart bir özellik olarak getirildi. Bu akıllı telefon uygulamasına da “Lincoln Way” adı veriliyor.

BMW 5 Serisi 2020 – En İyi Lüks Araba

bmw 5 serisi

Yeni standartlar belirlemeyi kendine görev edinen BMW 5 Serisi, modern sedan konseptini somut şekilde hayata geçiriyor. Dinamik ve şık görünümü sayesinde, kendi sınıfındaki otomobillerden beklenen estetik ve sportif tasarımı son teknoloji ile bir araya getirerek, sürüş keyfini ikna edici bir şekilde karşılıyor.

bmw 5 serisi 2020

BMW 520i Special Edition, sürüş deneyiminizi daha güvenli ve daha konforlu kılacak bir dizi akıllı asistan sistemi ve yenilikçi teknolojilere sahip donanımlar sunuyor. BMW 5 Serisi şimdi Special Edition donanımı ile benzersiz sürüş deneyimi sunan, Soft Close özellikli kapılar ve BMW Live Cockpit Professional gibi teknolojilerle beklentilerin üzerinde deneyim sunuyor.

 

2020’nin En İyi Otomobilleri

• En İyi SUV: 2020 Kia Telluride

• En İyi Araba: 2020 Toyota Camry

• En İyi Lüks SUV: 2020 Lincoln Navigator

• En İyi Lüks Otomobil: 2020 BMW 5 Serisi