Battle Royales oyun firması; ister PUBG ister Fortnite olsun son birkaç yıldır video oyunları dünyasına yeni seçenekler kazndırdı. Battlefield, Call of Duty veya yeni bir favori Escape From Tarkov gibi mevcutta var olup ekleme yaptıkları oyunlarda bunlar arasında sayılabilir.

Aslında oyun tutkunu insanların unuttuğu şey, her yıl piyasadaki spor oyunlarına da yeni eklemeler oluyor. Artık FIFA ve Madden gibi oyunlar hakkında herkes bilgi sahibi olacak. Bu oyunlar, 2020’de birkaç yeni ve heyecan verici spor oyunu eklerini piyasaya sürüyor.

1. FIFA 21

Tutarlı bir klasik spor oyunu olan FIFA, Eylül ayının ikinci yarısında yeni versiyonunu sürmüştü ve önceki oyunların yapısını sürdürerek gelmişti. Bu yılın Eylül ayında da FIFA 21 piyasaya sürülme olasılığı bulunuyor.

Serideki bir sonraki oyun hakkında çok fazla şey bilinmiyor. Ancak önceki sürümün geliştirilmiş bir versiyonu olacağından emin olabilirsiniz. Muhtemelen yeni bir mod veya bir iki yeni eklemeler olacaktır. Oyun için büyük değişiklik beklentisi, platformlar arası uyumluluk olması yönünde.

Eylül ayında FIFA sürümlerinin piyasa sürüleceği göz önüne alındığında, PS5 ve Xbox Series X için  Ekim ve Aralık ayları arasında piyasaya sürülme beklentisi var. Oyunun hem yeni nesil hem de mevcut konsollar için piyasaya sürülme ihtimali yüksek.

2. NHL 20

EA’dan gelen ve genellikle gözden kaçan bir oyun serisi, NHL serisidir. FIFA ve Madden, çoğu insanın EA’dan aşina olduğu spor oyunlarıdır. NHL serisi genellikle Buz Hokeyi spor tutkunları için mükemmel olan sağlam oyunlar ortaya koymuştur.

Bu ekleme Madden serisinden bazı yönleri ödünç aldı ve oyunculara Superstar yeteneklerini İmza Çekimleri şeklinde verdi. Oyunda, bir Hokey Ultimate League de var.

3. Madden 21

Madden 21, ünlü NFL serisinin bir sonraki oyunudur. Oyunun çıkış tarihi FIFA ile aynı yapıyı izliyor ve her yıl yaklaşık aynı saatte piyasaya sürülüyor. Madden için tarih Ağustos ayı olarak gösteriliyor.

Madden 21, oyunu son birkaç yılda yeni iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Ancak bir dezavantajları var. Oyun Ağustos ayında piyasaya sürülecek. Ama yeni nesil konsolların sadece birkaç ay sonra çıkması planlanıyor. Bu, oyunu biraz geride bırakabilir ve farklı platform kullanıcıları Madden 22’nin yeni konsollar için piyasaya sürülmesini beklemek zorunda kalabilir.

4. Session – Oturum

Session, Tony Hawk’un Pro Skater serisinin egemen olduğu kaykay oyunlarının altın çağını canlandırmayı umuyor. Oyun 2019’un sonlarında erken piyasaya sürüldü ve 2020’de de piyasaya sürülecek.

Session, mümkün olduğunca sürükleyici ve oyuncuların kaykay deneyimleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayarak kendini ayırıyor. Bu ve diğer kaykay oyunları arasındaki büyük fark, bir puanlama sisteminin olmamasıdır. Tamamen kaykay yapan ve ustalaşan oyuncuya ve mümkün olan her numaraya dayanıyor.

Oyun ayrıca, oturumunuzu kaydetmenize, klipleri dilimlemenize, bir montajı paylaşmanıza ve Session dünyasına neler yapabileceğinizi göstermenize olanak tanıyan bir kayıt ve video düzenleme özelliğine sahiptir. Eşsiz kontrol sistemi, oyunu sadece ustalaşmak için daha da zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda oyuncunun kendisini kaykay üzerinde gibi hissetmesini sağlar.

5. Sports Story- Spor Hikayesi

Sports Story (Spor Hikayesi), bu listedeki fazla yaygın olmayan spor oyunlarından biridir. Nintendo tarafından Switch için üretilen, mini oyunlar oynamak, maceralara çıkmak, tenis, golf veya beyzbol oynamak ve her türlü dünyayı ve araziyi keşfetmek için bir spor tabanlı RPG’dir.

Golf oynayabilir, bir tenis akademisinde eğitim alabilir, zindanları keşfedebilir, mini oyunlar oynayabilir ve çevredeki en iyi sporcu olabilirsiniz. Stardew Vadisi’nin yer aldığı güzel bir ortama benzeyen bir dünyada macerayı sporla karıştıran bir RPG olduğu için Sports Story farklı bir oyundur.

Bazıları, spor oyunlarının yavaş yavaş eskimiş olduğunu iddia edebilir. Çok daha popüler Battle Royale ve birinci şahıs nişancı oyunları tarafından gölgede bırakıldığını düşünebilir. Bu durum şu an olandan daha fazla da olamaz.