Yenilenen ve geliştirilen elektrikli otomobiller arasından en iyi olarak görülen 5 otomobili sizler için sıraladık.

5 – BMW i3

Otomobilinize binin ve geleceği parmaklarınızın ucunda hissedin mottosuyla piyasaya çıkan BMW i3, günlük yaşantınızda güvenle kullanabileceğiniz yenilikçi teknolojilerle dolu. Ayrıca rahat ve konforlu tasarımı, diğer modellere göre daha hızlı bir şarj olabilme kapasitesi ile benzersiz bir deneyim sunuyor.

4 – Nissan Leaf

Geçtiğimiz yıl Avrupa’nın en çok tercih edilen elektrikli modeli olan Nissan Leaf, 40kWh’lik bir pil takımı ile 147 hp güç üretebiliyor.Nissan’a göre, yeni Leaf, 250 km’ lik menzilin bir kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede. 2019 Leaf’ in diğer önemli özellikleri arasında ProPilot yarı otonom sistemi ve e-Pedal yer alıyor.Bu sistem, sürücü ayağını pedaldan çektiğinde kinetik enerjiyi depoluyor ve sürücü yeniden pedala bastığında araç hızlanıyor.Böylece güç kaybı engellenmiş oluyor.

3-Tesla Model S

Tesla Model S, menziliyle öne çıkan model. Tek bir şarj ile 370 km yol yapabileceğiniz otomobil, aynı zamanda şık spor tasarımı, temel ama yenilikçi tasarımıyla ve son teknoloji iç donanımıyla göz doldurmayı başarıyor.

2 – Audi E-Tron

Elektrikli sürücü ve konforlu, sofistike iç mekanı ile Audi e-tron, yeni bir mobilite duygusu yaratıyor. İster şehir içinde park ederken olsun, ister uzun yolculuklarda, Audi e-tron birçok durumda sürücünün hayatını kolaylaştırır ve sportiflik ile günlük pratikliği birleştirir.

1 – Porsche Taycan

Porsche ruhu, performansı simgeler. Taycan şarj olurken bile güç gösterisi yapıyor: 800 voltluk mimarisi 270kW’a kadar şarj gücü üretmektedir. Araç ideal şartlar altında sadece 5 dakika içinde 100 km’lik (WLTP) menzile ulaşacak kadar şarj edilebilir ve sürücüsünün gün boyunca hakkında düşündüğü tek şeye her zaman hazırdır: sürüş.