Herhangi bir şeyin adını unutmak oldukça sinir bozucu bir durum olur. Uygulamanın açılmasının ardından resim arama işlemini yerine getirmek için arama kutusunun sonunda yer alan kamera simgesinin kullanılması gerekir. Bu durum ürünün resmini çeken akıllı telefon kamerasının gelmesine yardımcı olur. Uygulama yapıştırılan nesnenin aranmasını sağlar. Ancak yüzeyin düz olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir şeyin mükemmel bir seviyede olup olmadığını görmek için telefonun dahili jiroskop sensörünün çalıştırılması gerekir.

Müzik Kontrol Ekranı Üzerinde Yer Alan Dalgalanma

Gördüğünüz bir videoyu tekrardan oynatmak istemeniz durumunda, bir şarkıyı duraklatmak istemeniz durumunda, Wave kontrol uygulaması ile, telefonu elinizde sallayarak sadece müzik ve videoları oynatmayı kontrol etme durumunuz bulunur. Dokunmanıza gerek yoktur. Ekran kapalı olsa bile müziği kontrol edebilme durumunuz bulunur.

Photomath

Photomath uygulaması sayesinde içerik ölçümlerinin ya da karmaşık olan bir denklemin cevaplarını bulmanız oldukça kolay olur. Organize bir şekilde işlemlerini yerine getiren kişiler bu işlemleri akıllı telefonları ile yerine getirirler. Bu uygulama sayesinde her şeyi ölçme durumunuz bulunur. Arka bahçenizde yer alan bahçe için bir piknik masası inşa ediyorsanız ve gerçek zamanlı olan ölçümlere ihtiyacınız varsa ya da mobilya mağazasında bulunan kanepelerin boyutunu kontrol etmek istiyorsanız ürünü hızlı ve aynı zaman da verimli bir şekilde ölçmek için SizeUp uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem ise telefonunuzu ölçmek istediğiniz nesneye doğru hareket ettirmek olur.

Evinizin Kapı Kilidini Kontrol Altına Alın

Anahtarı unutmanız, kapıyı kilitlemeyi unuttuğunuz zaman endişelenmenize gerek yoktur. Yapmanız gereken tek işlem Hey Siri, kapının kilidini aç demek olur. Eve gittiğiniz zaman anahtar için uğraşmanıza gerek kalmaz. Kapının kilitli olduğuna dair endişe duyuyorsanız yapmanız gereken tek işlem uygulamayı açmanız olur. Siz yokken birisinin eve girmesi için erişim kodu verme imkanınız bile olur. Bu erişim kodu kısa bir süre içerisinde devre dışı kalır.

Güvenli Sürüş

Sis, kar, yağmur ya da karanlık gibi görüşün düştüğü zamanlarda sürüş oldukça tehlikeli ve göz korkutucu bir hal alır. Yolculuğu daha da güvenli bir hale getirmek için yola çıkmadan Hudway uygulamasının indirilmesi gerekir. Daha sonra ise telefonun kontrol paneline yerleştirerek  parlaklık ayarı yapılmalıdır. Telefon ekranının yeterli olması durumunda projeksiyonu mükemmel bir şekilde görme durumunuz olur.

Uzaktan Kumanda ile Pilleri Test Edin

Akıllı telefonun kamerasını kullanarak pillerin test edilmesi hem eğlenceli hem de uygulamaya gerek kalmayan bir durum olur. Bu işlemi yerine getirmek için telefonun kamerasının açılması ve uzaktan kumandayı telefonunuza doğrultmanız, uzaktan kumanda ile herhangi bir düğmeye basıp telefonunuzun ekranına baktığınız zaman ışığın gelip gelmediğini görme imkanına sahip olursunuz. Işığın görülmesi durumunda kızılötesi sinyal düzgün çalışıyor demektir. Uzaktan kumandanın düzgün çalışmaması durumunda ise yeni pillere ihtiyaç duyulur.

Garaj Kapısının Açık Olup Olmadığını Kontrol Edebilirsiniz

Garaja kurulabilen ve daha sonrasında akıllı telefona optimize edilebilen bir cihaz olur. Garaj kapısını açık unutmanız, garaj kapısını kapattığınıza emin olmamanız, garaj kapısı doğrudan telefonunuzun izleme alanında yer alır. Garaj kapısının açık olup olmadığını görmek için uygulamayı açmanız ve düğmeye basarak durumu değiştirme durumunuz bulunur.

Saç Maşasını Kapatma İşlemi

Acele ile bir işlemi yerine getirecek olduğunuz zaman prizde takılı bir halde kalan saç maşasını kapatmayı unutmak büyük hatalardan birisi olur. Duvara takacağınız her şeyin akıllı bir cihaza dönüşme ihtimali vardır.