Akrep Burcu Özellikleri

Doğum Tarihleri; 23 Ekim – 22 Kasım
Zodyak Elementi; Su
Gezegeni: Mars
Rengi: Bordo
Taşı: Opal
Günü: Salı

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Güneşin arabası kendi bölgesine geldiğinde, güçlü bir iğne silahlanmış kuyruğunun etkisiyle Akrep toprağı yarar ve tohumlarını dünyaya saçar. Onun etkisinde doğanlar savaş tanrısı Mars’a hizmet etmek için yanıp tutuşurlar. Ruhlarının sevinçle dolması sadece kan ve kıyımla mümkündür. Ovalarda, ormanlarda kısaca her yerde insanların ve hayvanların peşindedirler. Öldürmeyip esir aldıkları her canlının sonu bir arenada yine akreplerin elinde ölmektir. Herhangi bir düşman bulamadıklarında ise birbirlerine saldırırlar. Savaşmadıkları nadir zamanlarda en büyük eğlenceleri savaş sanatı üzerine çalışmak ve yeni yöntemler geliştirmektir.

Akrep Burcu Kadını

Şeytanın gücünü ve çekiciliğini taşır akrep kadını karakterinde fakat bunlar onun için kötü özellikler değildir. Yaralanmaktan hoşlanmaz, kalbi kırıldığında tüm gücünü toplar ve zırhı ile yaşamaya devam eder. Olan bitenle ilgilenmiyormuş gibi görünse de her şeyin farkındadır.

Akrep Burcu Erkeği

Dinlemeyi ve gözlemlemeyi çok sever böylelikle avını çok iyi tanır ve ona göre stratejisini seçer. Gizemli ve soğuk görünmeyi çok sever zaten doğasında vardır bunun için çaba harcamaz. Zor beğenir, zor bırakır.

Aşık Akrep

Alevlerin içinde dans etmek gibidir akrep burcu ile birlikte olmak. Güven asla tartışma konusu bile olmamalı. Ufak beyaz yalanlar bile kapıların kapanmasına, sorgulamanın başlamasına sebep olabilir. Güvenli ortamında daha önce tatmadığı bir duygu ile uzun soluklu ilişki yaşamaya bayılırlar.