American Crime Story 3. sezonunun konusu belli oldu. Bill Clinton ve Monica Lewinsky arasındaki skandala odaklanacak.

American Crime Story’nin yayın tarihi 27 Eylül 2020 Pazar olarak açıklandı.  Üçüncü sezon, FX kanalı üzerinden yayınlanacak ve sekiz bölümden oluşacak.

İlk sezonunda O.J. Simpson davasını, 2. sezonunda Gianni Versace Suikastini işleyen dizinin yeni sezonunun konusu da bir hayli ilgi çekici. ABD basınının bir dönem epey meşgul eden Monica Lewinsky skandalına odaklanacak dizinin 3. sezonunda ABD Başkanı Bill Clinton’ı Clive Owen canlandıracak.

Impeachment: American Crime Story

monica lewinski

Dizinin senaryosu 2000 yılında Jeffrey Toobin’in kaleme aldığı ‘A Vast Conspiracy’ kitabından uyarlanacak. Lewinsky konusunda yalan söyleyen ve hakında soruşturma açılan Clinton aklanmış 2001’e kadar başkan koltuğunda oturmuştu.

Monica Lewinsky Seks Skandalı

Beyaz Saray’a 1995 yılı Ekim ayında stajyer olarak giren Monica Lewinsky, dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile yaşadığı seks ilişkisinin ortaya çıkması ile bir anda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti. Skandal üzerine açılan ve özel savcı Kenneth Starr’ın soruşturmasını tamamlandığı 1998 yılında, basına yansıyan 456 sayfalık savcılık raporu, yaşanan skandalı tüm detayları ile kamuoyu önüne çıkarmıştı.