Amerika’da bulunan yarım milyondan fazla olan evcil hayvan türlerinden köpek cinslerinin verileri incelendi. Buna göre Amerika’da en fazla bulunan köpek ırkları ortaya çıktı.

Labrador Retriever

Her yerde Labrador Retriever görebilirsiniz. Patikada, köpek parkında, plajda görebileceğiniz bir köpek türüdür. Birisini kurtarırken, rehberlik ederken, tedavi amacı ile ya da onlara özel olarak yapılmış olan işlerde çalışırken görmenin mümkün olduğu bir köpek türüdür. Bu işlemleri yaparken onlarda mutludur. Attığınız bir topu alırken, bir frizbiyi geri getirirken hele bir de alacakları oyuncak göle düştüyse onu almak için göle atlamak daha da mutlu olmalarına anlamına gelir. Herkesle iyi geçinen bir aile üyesi olurlar.

Chihuahua

Chihuahua yaklaşık olarak altı kilo ya da daha az olan bir köpek türüdür. Bu köpek cinsi zarif olan bedeninin içerisinde devasa bir kişiliği barındırır. Aslında genlerine bağlı olarak huylarında da değişiklik olan bir köpek türüdür. Bazıları yumuşak bir huy varken bazıları otoriter ve aynı zaman da gürültülü olan huylara sahiptir. En büyük hayranınız olma durumuna sahiptir. Yedi gün yirmi dört saat sizden ayrılmaz. Fazla sevgi, eğlenceli oyunlar, sonsuz adanmışlık hissi gibi durumlara sahip olan bir köpek cinsi olur.

Golden Retriever

Bu köpek türü umutsuz bir şekilde sana adanmış olan bir köpek cinsi olur. İnsanları seven bir köpek cinsidir. Empati ve aynı zaman da şefkat durumlarına da sahip olan bir köpek türüdür. En ideal evcil hayvan türü olur. Terapi köpeği olarak da bulunan bir köpek türüdür. Oldukça arkadaş canlısıdır. Rahat, memnun etmek için istekli olan, eğlenceli, zeki olmalarının yanı sıra kötü şöhrete de sahip olan köpeklerdir. AKC İtaat Şampiyonluğunu da ilk kazanan köpek türü olur. Köpek eğitmenlerinin bu zekayı olumlu olarak kullanması durumunda davranışların olumlu olması mümkün olur.

Alman Kurdu

Akılı, koruyucu, çok yönlü, aktif ve aynı zamanda atletik bir köpek türüdür. Bunların yanı sıra koku güdümüne sahip olan bir köpek türüdür. Koklama yetkileri ile uyuşturucu ve bomba gibi ürünlerin teslim edilmesini sağlarlar. Bu nedenle d polislerin K-9 üyelerine katkı sağlarlar. Oldukça sadık olan bir köpek türüdür.

Yorkshire Terrier

Poster yavruları olan bir köpek cinsidir. Alıngan, inatçı ve cesur olma konusunda ayırt edici özelliklere sahip olan bir köpek cinsidir. Eskiden kemirgenlerin avlanması amacı ile yetiştirilen bir işçi sınıfı köpeği olarak bulunuyordur. Sonraları ise İngiliz bayanlar için modaya uygun bir köpek türü oldu. Yabancılara uzak olan ve güzel bir bekçilik durumları vardır. Uyanık ve aynı zaman da canlı olan bir köpek türüdür. Havlama konusunda biraz aşırıya kaçan bir köpek türüdür.

Shih Tzu

Tatlı, neşeli ancak yaramaz bir köpek türü olur. Oldukça tatlı olan bir köpek türüdür. Çocuklar ile oyun oynama, hile ile eğlendirme türünde durumları vardır. Dinlenme zamanları geldiğinde ise kucağınızın boş olması durumunda kesin olarak geleceği yer kucağınız olur.

Dachshund

Şevkli ve aynı zaman da dik başlı bir köpek türüdür. 1972 yılında olimpiyatların resmi bir maskotuydu. Etkileyici olan diğer bir yanı da maratonun aslında bir Dachshund şekline sahipti. Kesinlikle maraton koşmayan bir köpek türüdür. Avlamayı ve aynı zaman da kazmayı da seven bir yönleri vardır. Tek kişilik bir köpek olma eğilimine sahiptir. Kanepede yatmaktan ve aynı zamanda battaniyenin altına yuva yapmaktan memnun olan bir köpek türüdür.

Boxer

Sadık ve aynı zaman da uyanık olan bir yoldaşlardır. İnsanları çok iyi bir şekilde korurlar. Çocuklarla oynama konusunda nazik olan köpeklerdir.  Bildikleri köpeklere bakarken bilmedikleri köpeklere karşı meraklı olmayan köpek türleridir. Tutarlı bir köpektir. Eğitimi için zaman ayırmaya da istekli olan bir köpek türüdür. Zeki olmazlar. Ancak hem inatçı hem de hassas bir köpek türüdür. Meşgul kalmaktan hoşlanan bir köpek türüdür. Bu nedenle bulmaca ve oyuncaklar ile meşgul olmayı severler. Uzun yürüyüşlere çıkmayı severler. Aynı zaman da oyun süresinin aktif hale getirilmesi gereken bir köpek türüdür.