Akıllı telefonlarımız kilitliyken bile tonlarca bilgi toplayabilir ve işe yarar fonksiyonlar sağlayabilir. Google Asistan’ın Ortam Modu cihazınızın kilidini açmanıza gerek kalmadan telefonunuzun en iyi özelliklerinden birkaçını kullanmanızı sağlar. Böylece değerli zamandan tasarruf eder ve cihazınızda kimlik doğrulaması yapmak için parmağınızla uğraşmanın sıkıntısını yaşarsınız.

Ortam Modu temel olarak telefonunuz şarj olurken görüntülenen gelişmiş bir kilit ekranıdır. Mevcut hava durumu bilgilerini, yaklaşan alarmları ve takvim etkinliklerini görüntüler. Ayrıca cihazınızın kilidini açmanıza gerek kalmadan müzik çalmayı kontrol edebilir. Google Asistan’ı kullanabilir veya telefonunuzla senkronize edilmiş diğer akıllı cihazları kontrol edebilirsiniz. Google Fotoğraflar’a kaydedilen görüntülerin bir slayt gösterisini başlatarak veya aldığınız her zaman veya anında iletilen bildirimleri görüntüleyerek bir tür ekran koruyucu ayarlayın.

Ortam modu, Android Oreo veya daha üst sürümlerini çalıştıran Lenovo, Nokia, Sony, Transsion ve Xiaomi cihazlarından başka birçok cihazda zaten mevcut. OnePlus ayrıca kısa süre önce bu özelliğin OnePlus 3 ve tüm yeni modeller de dahil olmak üzere OnePlus cihazlarına sunulacağını duyurdu, bu yüzden Ortam Modunun kurulum sürecini tanımak için şimdi iyi bir zaman. (Bu kolay.)

Google Asistan’ın Ortam Modunu Android’de kullanmak

  1. Telefonunuzda Google uygulamasını açın. Genellikle Android cihazlara önceden yüklenir, ancak sahip değilseniz Play Store’dan alabilirsiniz .
  2. Uygulamayı başlatın ve ardından “Diğer” e dokunun Ayarlar> Google Asistan’a gidin ve ardından “ Asistan ” sekmesine dokunun ve Telefon’a gidin . Tekrar “Kişiselleştirme” bölümüne gidin ve “Ortam Modu” seçeneğini bulun.
  3. Ortam Modu ayarı açıldıktan sonra, yapmanız gereken tek şey cihazınız ve ardından bir şarj kablosu takmak. Google Uygulamasının ortam ekranı otomatik olarak kilit ekranınızın üzerinden açılmalıdır ve telefonunuzun kilidini açmanıza gerek kalmadan çeşitli kısayollara, fotoğraf slayt gösterilerine ve diğer bilgilere erişebilirsiniz.