• bookmark

App Store Üzerinden Youtube Ödemesine Son Buluyor

Apple, AppStore üzerinden Youtube üyeliği için ödeme yapma özelliği yeni yapılan güncelleme ile son bulmaktadır. Apple üzerinden yapılan açıklama doğrultusunda Youtube üzerinden Mart ayı faturalandırma desteğini bitirmeyi planladığını açıklamıştır. 13 Mart itibari ile App Store üzerinde Youtube TV üyeliği bulunanların üyeliği iptal edilecektir.

Youtube Tv Üyeliği Neden Sonlandırıldı?

Youtube TV üyeliği ani bir kararla Youtube üzerinde erişim sağlayan App Store ile iptal edilmektedir. Bu karar resmi bir şekilde verilmiştir. Karar doğrultusunda Uygulama içi aboneliklere bağlı olan Apple ücretlerinden kaynaklandığı düşünülmektedir. CNET raporlarına göre Apple, her abonelik için ilk yıl boyunca ücretin %30’unu daha sonra da %15’ ini almaktadır. Youtube üzerine yapılan bu yenilik aslında maliyet olarak kayıplara neden olsa da büyük katkılarda da bulunmaktadır. Aynı uygulama Netflix ve Spotify’de App Store üzerinden uygulama içi satın alma yoluyla aboneliklere izin vermeyi durdurmuştur.

Hali hazırda App store üzerinden faturalandırılan Youtube hesabı kullananlar için hesap iptal edilmiş olabilir bu durumda hesaba ulaşım sağlanabiliyorsa kişinin abonelikten çıkması daha doğru olmaktadır. Yeni bir abonelik kanalları aranabilir ya da uygulama bu şekilde kullanıma devam edilebilir. Youtube, Netflix gibi platformlar binlerce kullanıcıya hitap etmektedir. Bu amaçla güvenlik ve erişim içeriği geniş olan platformlarda en iyi hizmet sağlayıcı hedeflenmektedir. AppStore üzerinden birçok uygulama ve kanala ulaşım sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Firefox VPN Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Ücretsiz Abonelik