Aslan Burcu Özellikleri

 

Doğum Tarihleri; 23 Temmuz – 23 Ağustos
Zodyak Elementi; Ateş
Gezegeni; Güneş
Etkili Gezegeni; Plüton
Rengi: Altın, turuncu
Taşı: Yakut
Günü: Pazar

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Kim bir Aslan’ın vahşi doğasından şüphe edebilir ki? Onlar her gün yeni bir kavgaya atılarak ganimetlerini elde ederler. Taşrada yaşayan Aslan burcu mensupları evlerini dekore ederken avladıkları hayvanların postlarını kullanmayı severler. Böylece bulundukları ortama, yolu vahşetten geçen bir barış getirdiklerini düşünürler. Yalnız doğanın kucağında değil şehirlerin göbeğinde de lüks için yaşamayı hak ettiklerini düşünür ve bu yolda acımasız bir mücadele vermekten çekinmezler. Öldürmek onlar için emellerine ulaşma noktasında sıradan bir eylemdir. Çabuk öfkelenir, çabuk sakinleşirler. Dolambaçlı yollara girmekten uzak, dosdoğru çalışan bir zekaya sahiptirler. Bu burçta doğanlar genellikle kasap ya da avcı olurlar.

Aslan Burcu Erkeği Özellikleri

Hizmet görmekten, sürekli el üstünde tutulmaktan ve övülmekten çok hoşlanır aslan burcu erkeği.  Giyiminden kumaşıma, ev düzenine kadar ilgi odağı olmayı çok severler. Sahiplenme konusunda uzman kişidir, baba olmasa bile tipik bir baba gibi davranabilir.

Aslan Burcu Kadını Özellikleri

Giyinmeye, süslenmeye ve alışveriş yapmaya bayılırlar. Egoları bazen başlarına dert olabilir ama yine de egolarını çok severler. Gururları başına bela olabilir ama tükürdüğünü asla yalamazlar.

Aşık Aslan

Şövalye ruhlu aslan partnerini her ne olursa olsun korur ve kimse aslan burcunun değer verdiği kişiyi aşağılayamaz, küçümseyemez anında tepki verir ve kalkanlarını çeker.  Kendini asla ezdirmez ama karşısındakinin de ezilmesine izin vermez. Sahiplenicidir fakat gururu her şeyin önündedir, asla gururunu kıracak bir şey yapmamalısın.Aşkta gururu kırılmış bir aslan tüm stratejisini yapmış karşı atağa geçmeyi planlıyordur. Aslan burcu biriyle birlikteyseniz yaratıcı ve coşkulu bir ilişkinin içindesinizdir.