Balık Burcu Özellikleri

Doğum Tarihleri; 20 Şubat – 20 Mart
Zodyak Elementi; Su
Gezegeni; Neptün
Etkili Gezegeni; Venüs
Rengi: Beyaz, lavanta
Taşı: Ay taşı
Günü: Perşembe

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık burcu insanları adından anlaşılacağı üzere deniz aşkı ile doludurlar. Hayatlarını denize adadıklarından insanların denizle irtibatını sağlayan gemi ya da dümen yapımı gibi bütün işlerde mahirdirler. Sayısız yeteneklerinden biri de seyrüseferdir ki bunu denizle gökleri birleştiren yıldızları kullanarak yaparlar. Öte yandan yeryüzünü dinlemeyi de iyi bilirler. Onun nehirlerinin, rüzgarlarının ve havasının ne dediğini anlarlar. Bu burçta doğanlar çok çocuk sahibi olurlar. Çocuklarına deniz sevgisi aşılamak için ne gerekiyorsa yaparlar. Arkadaş canlısıdırlar. Hareketlerinde çevik ve ataktırlar. Her an değişime hazır şekilde yaşarlar.

Balık Burcu Erkeği

Etrafında karşı hassas, duyarlı ve sevecendir. Kendi hayatından çok etrafında olan biten şeylerden oldukça etkilenirler. Herkesin tam anlayamayacağı gizemli ve karmaşık yönleri vardır. Sanatın hemen hemr dalı ile ilgilidirler ve genellikle müzik ve şiir konularında ustalaşırlar.

Balık Burcu Kadını

Oldukça hassas ve kırılgandır balık burcu kadını, genel olarak çevresiyle arası çok iyidir. Hayal dünyaları masallar kadar sürükleyici ve inandırıcıdır. Eğer karşınızda balık burcu bir kadın varsa bir süre gözlerinin içine bakarak masalsı dünyalarını dinleyin ve etkilenmeye hazır olun. Hayatı akışında yaşamayı oldukça sever balık kadını fakat zor bir durumda kaldığı anda kolayca sıyrılmayı, kendi dünyasına çekilmeyi bilir.

Aşık Balık

Balık burcu bir sevgiliniz varsa arkasını toplamanız gerekebilir. Zira tüm dış etkilere açıktır, herkese acır, herkes için bir şeyler yapmak ister, kendini kolayca feda edebilir. İyi niyeti ve vicdanı başkaları tarafından kolayca kötüye kullanılabilir. Ondan beklentisi olan etrafında çok fazla kişi vardır. Duygusal ve fiziksel dağınıklığını toplamak, onu maddi dünyayla buluşturmak size kalabilir. Bu durum sizi aşırı yorsa da onun romantizmi, şiirleriyle, bestelediği, söylediği müzikle, yaptığı resimlerle kendinizden geçebilirsiniz.