Çevrenizdeki birinden ruh ikizi ifadesini mutlaka duymuşsunuzdur. Aslında bu ifade, evliliği daha uzun sürdürmenin de ana unsurlarından biridir. Ancak insanların yaşamı, bir roman tadında geçmiyor ve zamanın her an iyi davranmayacağını da bilmeleri gerekiyor. Bu nedenle de, ruh eşinizin yanınızda olması, onsuz olduğundan çok daha kolay olacaktır. Her evlilik bir çeşit fedakarlık gerektirir. Gerçek hayatta dünyaya özgü gerçek bir romantizme sahip olmak, evliliğinizi uzun yıllar boyunca koruyacaktır. Elbette bu doğal romantizmi yakalamak ve sürdürmek biraz çalışma gerektirir. Uzun yıllar boyunca da aynı emeğin harcanması gerekir. Ruh eşiniz olduğunu düşünebileceğiniz bir kişi bulursanız bu çok daha kolay hale gelebilir. Başarılı bir evliliğe nasıl sahip olacağınıza dair bu yoldan hareketle çalışma yapmanız şarttır. İşte başarılı bir evlilik için bazı kurallar:

Zaman

Zaman sağlıklı bir ilişkinin en temel öğesidir. Zaman ayrılmayan bir ilişki, düzgün biçimde ilerleyemez. Her ilişki esnasında eşinizle birlikte kaliteli zaman geçirmeniz çok önemlidir.

Bağlılık / Aşk

Her şeyin kökeninde, sevgi kendinizi başka bir kişiye teslim etme kararı olarak tanımlanabilir. Duygular, doğası gereği gelip geçici olabilir. Ancak kendinizi sevdiğinize adama kararı aldığınızda durum değişir. Romanlarda, TV şovlarında veya filmlerde görebildiğimiz duygulardan çok daha fazlasını yaşayabilirsiniz. Doğal olarak, hayatta çok fazla iniş ve çıkış olacaktır. Ama kararlı kalmak, bağlılığı ve aşkı en iyi biçimde göstermek önemli bir fark yaratacaktır.

İletişim

Eşinizle sağlıklı iletişim kurmak harikalar yaratacaktır. Elbette hayatta yaşanacak günlük konular bu iletişime dahil edilebilir. Ancak bundan daha fazlası olmalıdır. Eşinizi dinlemek, sağlıklı iletişimin bir başka büyük parçasıdır. Örneğin; eşinizin neyi sevdiğini, evlik yıldönümü için bir hediye almayı her zaman hatırlamanız gerekir.

Cinsel Sadakat

Evlilikte, özellikle cinsel sadakat şarttır. Ama bağlılık, bundan çok daha fazlasını gerektirir. Bağlılık; ruh, zihin, gözler ve kalbi de içermektedir. Cinsel sadakatin feda edilmesi, bağlılığı riske atacaktır.

Alçak Gönüllülük

Dünyadaki tüm insanların zayıf yönleri var. Bir ilişkiniz olan biriyle zaman geçirdiğinizde, tüm hatalarınız oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Mükemmel olmadığınızı kabul etmenin, aklınıza gelebilecek her sağlıklı evlilik için en önemli yapı taşlarından biridir. Bazen affetmeyi de öğrenmeniz gerekecektir. Eşiniz üzerinde üstün davranışlar göstermek, ilişkinizin parlak bir geleceğe sahip olmasını engelleyecektir.

Güven ve Dürüstlük

Güven ve dürüstlük, başarılı bir evlilikte bulabileceğiniz her şeyin ana unsurudur. Bu, listemizdeki diğer girişlerden farklı olarak zamanla da yakından ilişkilidir. Çünkü dürüstlük ve güven iki kişi arasında oluşması için zamana ihtiyaç duymaktadır. Arkadaşlık gibi, ama daha üst düzeyde. Her seferinde yatırım yapmanız ve kanıtlamanız gerekecektir. Sonuç, partnerinizin size güvenebileceği sağlıklı bir ilişki olacaktır. Güven kırıldığı zaman, yeniden kurmanız çok daha fazla zaman harcamanız anlamına gerekecektir.