Bir  kıza  çıkma teklif etmek sanılandan zor olmamalı. Tek yapmanız karsınızdaki bayana sorup cevabını almaktır. Ama işler sanıldığı gibi kolay yürümeyebiliyor. Çıkma teklifinizi yaparken sakin görünmelisiniz, utanmanıza gerek yok, gerginlik yaratmamalısınız ve size vereceği cevap olumsuz bile olsa bunu anlayışla karşılamalısınız.

Bir bayana çıkma teklifi etmeden önce; öncelikle sizden hoşlanıyor mu size ilgisi var mı bunları analiz etmelisiniz. Eğer ki size bakışlarını yakaladıysanız doğru yoldasınız  demektir. Eğer ki size sürekli olarak dokunmaya çalışıyorsa muhtemelen size ilgisi var demektir. En önemli kısım burasıdır. Size olan bakışlarını yakaladıysanız gözlerinin içine uzun uzun bakıp bakmadığını kontrol etmelisin. Ayrıca bakışlarında bir sertlik yakalarsanız geri vites yapıp kaçmaya başlamalısınız. Çunku bu da kötüye işarettir.

Teklif Öncesi Cesaretinizi Toplayın

Ayrıca bir kıza çıkma teklifi etmeden önce ilk önce kendinizi cesaretlendirmelisiniz, rahat olun. Ayrıca karsınızdaki kişiye tekliften önce onunla konuşmaya çalışmalı, onu etkilemeye çalışmalısınız. Ortak arkadaş bulabilirsiniz ya da ona etkileyici bir şeyler sorabilirsiniz. En önemlisi de onunla konuşurken mutlaka yüzüne özellikle de gözlerinin içine bakmalısınız. Farklı yerlere bakıp da yakalanırsanız bu çok kötü bir durumdur. O yüzden gözlerinin içine bakmanız yeterlidir. Ona  yardım etmeyi önerebilirsiniz. Mesela eşyalarını taşımak gibi… Bu sizin kibar olduğunuzu gösterir.

Çıkma Teklifi Ederken Atılması Gereken Adımlar

Cesaretinizi toplayıp  adım attığınızda mutlaka üzerinizde güzel kıyafetler olmalı ve etkileyici bir parfüm sıktığınızdan emin olmalısınız. Özensizlik kızların hoşuna gitmez. Ona yaklaşırken damdan düşer gibi yapmayın. Onunla etkileyici bir sohbet gerçekleştirin. Yapacağınız şakayı en sonlara saklayın. Kadınlar hoş, eğlenceli erkeklerden çok hoşlanır. Kızlarla konuşurken hafif gizemli ol, flört eder gibi bir konuşmada sohbet etmelisiniz.

Onunla edilen sohbet ve karsındaki kızı da rahatlattıktan sonra onu sinemaya davet edebilir, ya da bir şeyler içmeye davet edebilirsiniz. Kesinlikle  orijinal fikirlerle karşısına çıkmalısınız. Daha sonra bunun üzerine çıkma teklifi edebilirsiniz. Reddedilmeye de hazırlıklı olmalısınız.

Teklif Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kıza çıkma teklifi ederken kesinlikle baş başa olmalısınız. Etrafta başkalarının olması süreci olumsuz etkileyebilir. Her kızın farklı olduğunu unutmamalısınız. Yüz yüzeyken sor, kesinlikle mesaj ya da  sosyal medya aracılığıyla bu teklifi  yapmayın. Eğer böyle bir hataya düşersen kızın sizin için özgüvensiz olarak düşünmesine yol acarsınız. Eğer ki hayatında birkaç kişiyle birlikteliğin varsa kız çarpıklığın yüzünden sizden soğuyabilir. O yüzden onun size güvenmesini sağlamalısınız.

Bir kız sizin yüzünüze karşı nefretle bakıp hayır dediyse o kızın yanından hızla uzaklaşmalısınız. Fazla ısrarcı olmayın. Her zaman kızla çıkmadan önce kızla arkadaş olmana gerek yoktur. Sokakta gördüğün birine ya da cafede oturan bir bayana da teklif edebilirsiniz. Ama karsınızdaki kişiyi de  öncelikle iyi etkilemelisiniz ki sizin teklifinizi kabul etsin.

Teklifte Son Adım Nedir?

Son olarak çıkma teklifi ederken daha önce yapılmamış orijinal fikirler ve sözlerle giderseniz ve yanına da birkaç etkileyici bakış atarsanız reddedilme olasılığınız bayağı düşer. Ayrıca ilk muhabbetinizde aşırıya, abartıya kaçmayın. Çünkü kadınlar abartıyı hiçbir zaman sevmez, bu samimiyetsizlik ya da yapmacıklık olarak görünecektir. Kadınlar kendinizi anlatın diyebilir ama sakin kendinizi övmeyiniz. Onunla neden birlikte olmak istediğinizi, ona çok değer verdiğinizi ve ileride onu ne kadar mutlu etmek istediğinizi hissettirmelisiniz.

Bir ilişkinin temel taşı güvendir, öyle kelimeler seçmelisiniz ki karşınızdaki kadın size güvenmelidir. Güven olmadan, hoşlanma olmadan bir ilişki kurulamaz, kurulsa bile kısa omurlu olur. Erkekler karizmatik olayım derken kızları kaçırarak hayal kırıklığına uğramaktadırlar. Sizin anlatmanız ya da göstermeniz önemli değil, önemli olan kızın kendi kendine sizin karizmanıza inanmasıdır.