14 yıl gibi uzun süredir yapımı süren Crowbar Collective tarafından geliştirilen yapım için sonunda tarih verildi. 5 Mart’ta satışa çıkıyor.

Half-Life’ın hayran yapımı oyunu Black Mesa, uzun süren geliştirme sürecinin ardından önümüzdeki ay çıkış yapıyor. Oyun, Half-Life’ın beklenen üçüncü oyunu Alyx’in çıkışından hemen önce çıkış yapmaya hazırlanıyor. Senelerdir erken erişim beta sürümünde olan oyun, 5 Mart tarihinde nihayet hayranlarıyla buluşuyor.

2015 yılının Mayıs ayından bu yana Erken Erişim sürecinde olan proje için beklenen duyuru en nihayetinde yapıldı. Bu duyuruya göre, Black Mesa 5 Mart 2020 tarihinde yayınlanacak olan 1.0 versiyonu ile Erken Erişim sürecinden çıkacak ve tam sürüm haline gelecek.

5 Mart 2020 tarihinde yayınlanacak olan güncelleme ile başarımların eklenmesinin yanı sıra mevcut teknik hatalar giderilecek ve mümkün olabildiğince kusursuz hale getirileceğini hatırlatalım

Sancılı ve oldukça uzun bir çıkış süreci geçiren Black Mesa, ilk versiyonu çıkarıldığından beri hatalara ve eksiklere rağmen sevildi. Oyun, daha çok geliştikçe hayranlar tarafından daha da benimsendi. Oyun tabii ki mükemmel ve eksiksiz olmadı, belki şu anda bile öyle değil ancak Valve bile kendi çıkardığı resmi Half-Life oyunlarında bazı hataların önüne geçemedi. Bu yüzden Black Mesa’nın geliştirici ekibi Crowbar Collective, daha iyi olması gereken bir projeyi daha kötüye sürüklemiş değil.