Boğa Burcunun Özellikleri

Doğum Tarihleri;20 Nisan – 20 Mayıs
Zodyak Elementi; Toprak
Gezegeni; Venüs
Etkili Gezegeni; Ay
Rengi: Toprak renkler,taba, bej, kahve, yeşil
Taşı: Zümrüt
Günü: Cuma

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Boğa gökteki yerini aldığında dürüst çiftçiler sakin yaşamlarını bırakıp toprakla yoğun bir mücadeleye girişirler. Bu mücadele sonunda Boğa onlara zafer şarkıları söyletmez belki ama dünyanın zenginliklerini sunar. Bu öyle bir savaştır ki Boğa’nın çocukları ne bir engelle karşılaştıklarında ara verirler ne de bıkkınlık gösterirler. Boğa burçları ulaşılmamış mükemmelliğin peşinde koşarlar. Hem koca yürekli hem de koca cüsseli olurlar ama yüzlerine baktığınızda aşk tanrısı sanki orada yer etmiş gibidir.

Boğa Burcu Erkeği:

Lüks zevkler, bakımlı kadınlar ve para boğa burcu erkeğinin karakterinin temel taşıdır. Yemek yemeğe bayılırlar fakat rahatlarına o kadar düşkünlerdir ki harekete geçip yemek yapmak onlara oldukça zor gelir. Karşısında ki kadına güvenmeye başlaması zordur ama güvendiği anda sınırsız güven hisseder ayrıca partnerini bakımlı, şık ve makyajlı görmeyi oldukça sever.

Boğa Burcu Kadını:

Tam bir alışveriş çılgını olabilir boğa kadını. Para harcamayı, alışveriş yapmayı çok sever ama aynı zamanda kendi ekonomisini bilir ve yönetir. Güzel görünmek için saatlerini harcamak bir boğa kadını için hiç sorun olmaz. İlişkilerinin tamamını güven ve sadakat üzerine kurar, birine güvendiği zaman sonsuz bir sadakat sunabilir.

Aşık Boğa

Boğa her zaman sığınacak bir liman arar ve bu limanı bulduğu zaman da vazgeçmek nedir bilmez.  Günlük yaşamlarında oldukça yavaş ve ağır kanlıdırlar eğer partnerleri hareketli ve enerjik yapıya sahipse ilişkiden yorulmaları oldukça mümkün. Boğa burcu yatak odasında oldukça istekli ve tutkuludur, partnerini yönetmekten, arzulandığını görmekten oldukça zevk alır ve karşılığını da verir.