Sertleştirilmiş çelik yüzeylere delik delme işleminin nasıl olduğunu bilirsiniz. Pek kolay olmayan bu işlem için sıradan matkaplar kullanmak iyi bir fikir değildir. İyi bir matkap ucu yakalamak için biraz araştırma yapmalısınız. Amacımız, 2020 yılında bulabileceğiniz paslanmaz en iyi matkap uçlarını bulmak. Doğru olanı seçmek, bu tür bir görevin tamamlanması için önemli bir unsurdur. Size bunlardan bazılarını açıklayalım.

1. Bosch CO21

Almanya’nın popüler şirketi Bosch, birçok farklı ürün üretmesi nedeniyle bilinmektedir. Bu firmaya, yıllar içinde saygın bir itibar kazandırdı. Bosch CO21 matkap uçları en iyilerinden biridir. Kobalttan yapılmıştır. Oldukça dayanıklı ve etkili olduklarından emin olabilirsiniz. Plastik, ahşap, hafif metal ve yüksek karbonlu çeliği delmek için kullanılabilirler.

2. DeWalt DWA1240

DeWalt muhtemelen dünyanın en popüler takım markasıdır. DWA1240, 1/16 inç ila 3/8 inç bit arasında 14 farklı bit sağlayacak olağanüstü bir settir. Paslanmaz çeliğin delinmesi için özel olarak tasarlanmıştır. En güçlü paslanmaz yüzeylerden bile geçtiğinden emin olabilirsiniz.Tavsiye edilmesinde ana nedenlerden biri, olağanüstü bir çalışma hızına sahip olmalarıdır. Tek dezavantaj olarak taşıma çantasının bazen açılmasının zor olmasından söz edilebilir.

3. Drill Hog 29 PC

Harcamadan kısmadan kalite isteyen biriyseniz, Drill Hog 29 PC’yi kesinlikle denemelisiniz. En sert çelik, paslanmaz çelik, yay çeliği, kamyon kasaları, 8. sınıf cıvatalar ve daha fazlasına bile etki etmek için üretilmiştir. Bu matkap uçlarının öne çıkan özelliklerinden biri, oldukça etkileyici olan 2.853 Fahrenheit erime noktasına sahip olmalarıdır.

4. Irwin 3018002

Irwin araçları çok popüler ve birçok insan onları kullanıyor. Yapılan testlerde Irwin 3018002’nin en iyisi olduğu sonucuna varılıyor. Üretim malzemesinden dolayı daha uzun süre dayanacağından, sürtünmeyi azaltacağından ve çok daha az ısı tutacağından emin olabilirsiniz.

Güçlü metalleri delmek için, bu matkap uçları mükemmel bir seçim olacaktır. Paslanmaz çelik ve sertleştirilmiş metallerde ağır aşındırıcı alaşımlı metal delme için de çok iyidirler. Biraz pahalı olsa da her kuruşa değecek kaliteyi verir.