1995 yılında Porto Riko’da görüldüğü iddia edilen keçi, tavşan, köpek, tavuk ve benzeri hayvanların kanını emerek öldürdüğü söylenilen efsanevi bir yaratıktır. İsminin anlamı da “Tek Emen” olan bu efsanevi yaratık geçenlerde yine haberlere konu oldu.

Her şey efsanevi Chupacabra bulundu iddiasıyla başladı. Tıpkı Meksika’daki garip yaratık ve Polonya’daki Yeti’nin videosu gibi bir anda internet fenomenine dönüştü. Her şey Lynn Butler’ın ölü bir hayvan bulması ve bunun Chupacabra olduğunu düşünüp etrafa haber vermesi ve olayın ABD medyasında duyulmasıyla başladı.

Yaratık Brazoria County’de bulununca orası da 1-2 saat içinde meraklı akınına uğradı. Henüz yaratığın ne olduğu anlaşılamadı ama muhtemelen Meksika’da yaşayan ve arada teksas’ta da görülen vahşi köpek cinsi Xoloitzcuintl olduğu sanılıyor. Xoloitzcuintl iki cins tüylüleri ve tüysüzleri var.

Milica Dabovic FHM Milica Dabovic çıplak pozlarıBulunanın aç kalmış bir tüysüz Xoloitzcuintl olduğu da düşünülüyor. Chupacabra, İspanyolca ”Teke Emen” manasına geliyor ve bir tür vampir hayvan kurtadam-köpek karışımı bir şey. Porto Riko’da görüldüğü iddia edilmişti, sonra efsane Meksika ve ABD’ye yayıldı ardından Rusya’da görüldüğüne dair videolar bile çıktı.

Sonuç: Gerçek mi, değil mi zaman gösterecek.