Eski Çin kültürü ve gelenekleri ve bir bütün olarak Çin, birçok yönden başka bir yerde bulunmayan özelliklere sahiptir. Çinliler dünyadaki birçok büyüleyici ve şaşırtıcı şeyi yarattı, icat etti ve keşfetti. Çin, dünyadaki en uzun ve en eski medeniyetlerden biridir. Sanat ve çeşitli kültürler Çin’e daha fazla renk katıyor. Yılanlar, hamam böceği ve dünyada iğrenç yiyecekler olduğu bilinen pek çok şeyi yiyorlar. Farklı bölgeler Çin dilinin farklı varyasyonlarını kullanıyor. Bugün, aklınıza gelebilecek her şeyi toplu olarak üretiyorlar. Birçok dövüş sanatları var. Sholin dövüş sanatları okulu dünyaca ünlüdür. Çin Seddi uzaydan görülür. Günümüz dünyasında üstün bir süper güç ve gelişmiş bir ekonomidir. Listemizde dünyanın birçok insanı tarafından bilinmeyen Çin ile ilgili enteresan bilgiler bulacaksınız.

Zengin bekarlar için “Love Hunters”

Çin’de çöpçatanlık “Aşk Avcıları” için büyük bir para oyunu haline geldi. Yüzlerce kız, zengin erkekleri bulmak için çaba harcıyor. Kızların evlenmek için, en azından erkeğin bir dairesi ve bir arabası olması gerektiği gibi beklentileri var. Öte yandan bu adamlar sadece güzel kızlar aramıyorlar, bundan daha fazlasını arıyorlar. Kısacası, büyük miktarlarda para için mükemmel bir yaşam partneri peşindeler. Eşleştirme için düzenlenen etkinliklere katılmak için VIP üyelikleri var. Zengin adamlara Çin’de bir fiyat karşılığında birçok seçenek ve tercih sunulmaktadır.

Hayalet şehirler Çin’de hızla ortaya çıkıyor

Çin’deki hızlı sanayileşme, hükümetini ve yatırımcılarını gelecek için boş şehirler ve alışveriş merkezleri yaratmaya yönlendirdi. Düşük nüfusu bulunan şehirler ve alışveriş merkezleri var. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi 2005 yılında % 99 boş kaldı. Guangdong eyaletindeki Hallstat, Çin’in en az nüfuslu şehirlerinden birine mükemmel bir örnektir. Bu boş şehirlerde, 60 milyondan fazla boş ev var.

Çin’de yaklaşık 35 milyon mağara sakini var

Mağaralar veya Yoadong (Çince Mağaralar) 30 milyondan fazla insan tarafından bir yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Çin halkı yoksulluk nedeniyle yaşamak için mağaraları kullanıyor ve daireler için para harcayamıyor. Kuzey Çin’de, dağların bazı bölümlerinin rahat mağaralar yapmak için kazıldığı ve  birçok mağara sakini görüldüğü biliniyor. Lüks villalar kadar rahat oları da görülebiliyor.

“Sock City” dünyada üretilen tüm çorapların üçte birini üretiyor

Zhuji’deki “Sock City” veya Datang bölgesi, dünyada üretilen her 3 çoraptan 1’ini üretiyor. Şehirde, her yıl 8 milyardan fazla çorap üretiliyor. “Çorap Şehri”, 2011 yılında gezegendeki her insan için etkili bir şekilde iki çift çorap üreten bir sanayi geliştirme bölgesi olarak belirlenmiştir.

Çin’de sutyen çalışmaları çok ciddi

Çinliler doğru sutyen ve doğru boyutu yapmakta ciddi. Ülkenin en iyi sutyen üreticisi Top Form’un fabrikasında bir sutyen laboratuvarı var. Top Form, Victoria’s Secret, Maidenform ve Playtex gibi tanınmış etiketler için milyonlarca yüksek kaliteli sutyen üretiliyor. Çin sutyen imalat endüstrisi, sutyen için yağ yastığı ve hava yastığı deniyor. Daha iyi bir sutyen üretmek için araştırma yapıyorlar.

Geleneksel olarak Çin ilaçları insan vücudundan türetilmiştir

Çin hükümeti bile halkına; insan tırnağını, idrarını, vücut sıvılarını ve diğer insan atıklarını hastalık tedavisi olarak kullanmalarını önermektedir. Geleneksel olarak Çinliler idrar ve dışkı gibi insan vücudu atıklarını ilaç olarak kullanmaktadır. Vücut kısımlarından yada atıklarından, 35 insan ilacı listesi oluşturulmuştur. İnsan vücudu atığının modern kullanımı, belirli bozuklukları tedavi etmek için kurutulmuş insan plasentasının kullanımını içerir. Eski Çinliler; kemik, et ve insan organlarını ilaç olarak kullandılar.

Çin yılda 45 milyar tek kullanımlık çubuk kullanıyor

Bir yılda Çin’de 45 milyardan fazla yemek çubuğu üretilir ve atılır. Bu, Çin’de yaklaşık 25 milyon tamamen yetişmiş ağaç kesilmesine katkıda bulunur. Amerikan çubuk üreticileri Çin’e çubuklar ihraç ediyor.

Böceklerin dövüşü Çin’de bir kan sporudur

Tang hanedanı Çin’de 1000 yıldan fazla bir süre önce cırcır böcekleri savaşını geliştirdi. Daha sonra spor, halk tarafından popüler hale geldi. Çin’de hala uygulanmaktadır ve popüler bir eğlencedir. Cırcır böcekleri, yarışmaya dönük yetiştirmek için soy ağacına bağlı olarak dikkatlice yetiştirilir ve beslenir. Dövüş gecesinden önce, erkek savaşçıları neşelendirmek için kadın cırcır böcekleri verilir. Pekin’de her yıl iki günlük bir turnuva düzenlenmektedir.

Çin’de ölüm cezası dünyanın 4 katından fazla

Çin, ölüm cezasının yaygın olduğu katı yasalarıyla bilinir. 2014 yılında Çin’de 2400’den fazla kişi idam edildi. Ülkede idam edilen toplam mahkum sayısı çok gizli. Çin’de kimin infaz edildiği konusunda hiçbir ayrımcılık yoktur. Her gruptan ve toplumdan insanlar istisnasız idam edilir. Ölümcül enjeksiyonlar mahkumları infaz etmek için kullanılır. Hem ölümcül enjeksiyon hem de ateşli muhafızlar mahkumları infaz etmek için kullanılıyor.

Köpek eti festivali

2013 yılında ünlü Yulin Festivali, 10.000’den fazla köpeğin öldürülmesine tanık oldu. Çevrimiçi kampanyalar ve hayvan aktivistlerinin protestolarından bu yana bu sayı düştü. Bu acımasız olay 2009 yılında daha fazla turist getirmek ve yaz gün dönümü onurlandırmak için başladı. Kesilen köpekler ve kediler tezgahlara konur ve festivali ziyaret eden insanlara satılır. Etkinlikte evcil köpekler ve kediler bile korunmaz.