Bir ünlünün yaşamının çok genç yaşta sona ermesi talihsiz bir durum ve bu durum, hayranları için dünya çapında trajediler olarak görülebiliyor. O ünlü ile ilgilenen herkes bu üzüntüyü hissediyor. Ünlü ve popüler ünlülerle bir şeyler ters gittiğinde; keder, üzüntü ve acı açısından insanlar üzerinde büyük bir etki oluşabiliyor. Burada listelenen ünlü kişiliklerin sadece 40 yıl yaşam sürdüğünü ve sonrasında hayatlarını kaybettiği gerçeği bulunuyor. Dünyada hala hatırlanmakta olan ve çok genç ölen 10 ünlü ismi bulduk.

10. Cory Monteith, 31

Cory Monteith, 11 Mayıs 1982 doğumlu bir Kanadalı aktördü. En iyi Fox televizyon dizisi Glee’de “Finn Hudson” rolüyle tanınıyordu. Cory aşırı eroin ve alkol alımı nedeniyle 31 yaşında öldü. Oyuncu 19 yaşında rehabilitasyonun bir parçası olarak uyuşturucu alımından tedavi görmüştü.  Uyuşturucu alımı ile aşırı sınırlarını fark etti. Uyuşturucu ve alkol üzerindeki kötüye kullanımı, 13 yaşından itibaren, çoklu tedaviler ve rehabilitasyon merkezleri daha sonraki aşamaya sürüklenen sonun başlangıcı oldu. “Karma ilaç toksisitesi” olarak adlandırılan eroin ve alkolün birleşimi aktörü kendiliğinden öldürdü. Odasından elde edilen kanıtlar; ilaç kalıntısı, şampanya şişesi, deri altı iğnesi ve gözlüklü bir kaşık oldu.

9. Otis Redding, 26

Otis Redding, 9 Eylül 1941’de doğan bir Amerikalı şarkıcıydı. Dünyadaki diğer birçok en iyi ruh şarkıcısına ilham vermiştir. Otis, 10 Aralık 1967’de özel uçağı ile Madison’daki varış noktasına 6.4 km kala kaza geçirdi ve öldü. Madison’a seyahatinin nedeni Wisconsin Üniversitesi yakınlarında vereceği bir konserdi. Uçaktaki yedi kişiden altısı olay yerinde öldü. Ben Cauley uçaktan kazadan kurtulan tek kişiydi. Yüzme bilmediği için için diğerlerini kurtaramadı. Kötü hava koşullarına karşı uyarı yapılmaksızın uçak havalanmıştı. Uçak kazasının kesin nedeni hala gizemini koruyor.

8. Brandon Lee, 28

Hepimiz en ünlü dövüş sanatçılarını biliyoruz. Bruce Lee adını elbette biliyoruz ve Brandon Lee onun oğlu. Popüler bir aktör ve dövüş sanatçısı. Onun erken ölümü hakkında hiçbir zaman fikir sahibi olamadık. Lee, Kuzey Carolina Wilmington’da çekim yaparken 28 yaşında öldürüldü. 1993 yılında Lee ve ekibi “The Crow” dizisine hazırlanıyordu. Lee’nin senaryosu, nişanlısının katiller tarafından dövülmesine izin vermeme ve onu kurtarmaktı. Aktör Michael Massee’in filmdeki karakteri, Lee’yi  Magnum bir tabanca ile vuracaktı. Lee, aktör tarafından istemeden vurdu ve onun ölümüne neden oldu.

7. Marilyn Monroe, 36

Marilyn Monroe, 1950’lerde yetişkin filmlerine katılımıyla popüler olan Amerikalı bir aktris ve modeldi. Los Angeles’taki evinde ölü bulundu. Ruh halindeki aşırı değişiklikler nedeniyle uyuşturucu bağımlılığı ile biliniyordu. Ayrıca, doktoru tarafından reçete edilen sakinleştirici ilaçlarla her zaman bir ölüm aralığındaydı. Bununla birlikte, soruşturma sonrası raporlar ölüm nedeninin akut barbitürat zehirlenmesinden kaynaklandığını ortaya koydu. Daha sonra, annesi kontrol edilemedi ve duygusal olarak dengesizliği nedeniyle bir sığınma evinde hapsedilmek zorunda kaldı.

6. Jim Morrison, 27

Jim Morrison en iyi rock grubu “The Doors” dan baş şarkıcı tarafından hatırlandı. Kariyerinde performanslarıyla yırt edici ses ve vahşi kişilik dahil olmak üzere her şeyde üst düzeye çıkıyordu. Rock grubundan ayrıldıktan sonra Paris’e taşındı. İnsanlar ölümünün tüm tuhaf karakteristik ve dramatik koşullarından kaynaklandığından şüpheleniyor. Jim, 27 yaşında kalp durmasından öldü. Genç yaşta ölümünün nedenlerinden biri olarak, kullandığı kötü ilaçlar gösteriliyor.

5. Kurt Cobain, 27

Kurt Cobain, 20 Şubat 1967’de Aberdeen’de doğan bir Amerikalı idi. Dünyanın en büyük rock grupları Nirvana’nın baş şarkıcısıydı. Ölümünden bir yıl önce eroin kurbanı olarak görülüyordu. Bu, depresyonu ve sağlıkla ilgili sorunları için bir neden olabilirdi. Cobain’in 5 Nisan’da Seattle’daki evinde ölü bulunduğunu biliyoruz. Soruşturma, başını bir av tüfeğiyle vurarak kendini öldürdüğünü ortaya çıkardı. Cobain’in 27 yaşında ölümü, kamuoyunda yaşantısı ve alışkanlıkları için bir tartışma yaşattı.

4. Paul Walker, 40

Dünyanın en iyi aktörlerinden biri olarak kabul edilen “Hızlı ve Öfkeli” film serisinde oynadığı için ünü yakalayan Paul Walker’ın ölümü en korkutucu ve trajik anladı. 40 yaşında bir araba kazasında öldü. Arabası kontrolden çıkarak bir lamba direğine çarptıç Paul’ün hız yaptığı araba tek binek otomobildi. Paul ve şoförü Rodas, aşırı travma ve yanıklar nedeniyle öldü. Soruşturmaya göre, araba kazasının ana nedeni aşınış tekerlekler ve aracın aşırı hızlı olmasıydı.

3. Jimi Hendrix, 27

Jimi Hendrix, 27 Kasım 1942’de doğmuş bir Amerikalı rock şarkıcısıydı. Bugün bile insanların Jimi’nin nasıl öldüğüne dair hiçbir fikri olmadığı tam bir trajedir. Gizemli ölümüyle ilgili birçok komplo teorisi var. O zamanki kız arkadaşı Monika Dannermann ile harika bir gece geçirdi. Ertesi sabah onu tepkisiz bulan sevgilisi ambulans çağırdı. Jimi’nin ölümü hala belirsiz; ancak ölüm sonrası rapor Jimi’nin kendi kusmasını yuttuğunu gösteriyor. Sonuç ölüm sonrası raporlara göre ölüm için boğulma olarak geçti. Ancak sevgilisi Monika, Jimi’nin reçete edilen uyku haplarından 18 kat daha fazla aldığını belirtti.

2. James Dean, 24

James Dean , 8 Şubat 1931’de Marion, Indiana’da doğmuş bir Amerikalı aktördü. Zaman içinde en ünlü aktörlerden biri olarak kabul edilen, ölüm sonrası iki ödül için aday gösterilen tek aktördü. Annesi bir kanser hastası olduğu için hayatında daha büyük bir acı çeken talihsiz biriydi. Annesi kanserden öldükten sonra, Dean’ın babası onu teyzesi ve amcasıyla birlikte yaşamak için doğum yerine geri gönderdi.

Dean’in kişisel ilgisi araba yarışlarıydı. Dean’i bu konuda tetikleyen James DeWeerd oldu. Dean başka bir arabaya çarparak, 24 yaşında bir araba kazasında öldü. Olay sonundaki rapor, kırık boyun dahil olmak üzere çoklu ve ölümcül yaralanmalar gösteriyordu. Yoldan geçen bir hemşire ona yardımcı olmaya çalıştı ama nabzı kötüleşti. Sonunda acil bir travma merkezinde yaşamını kaybetti.

1. Bruce Lee, 32

Dövüş sanatçıları göz önüne alındığında, Bruce Lee önce duruyor ve erken yaşta ölen en ünlü aktör. 27 Kasım 1940 tarihinde Hong Kong’da doğan Bruce Lee, dövüş sanatlarının kurucusuydu. Lee, 10 Mayıs 1973’te baş ağrısı ve nöbetler geçirerek öldü. Ölüm, Lee ile yapımcısı Raymond Chow’un “Ölüm Oyunu” filmi üzerinde çalıştığı zaman oldu.

Yapımcı ile tartışma sonrası, ikisi birlikte Lee’nin meslektaşı Tayvanlı bir aktris olan Betty Ting Pei’ye gitti. Lee, daha sonra bir ağrı kesiciye aldı ve küçük uyku için baş ağrısı olduğunu söyleyip yanlarından odasına gitti. O gecenin ilerleyen saatlerinde yapımcı Raymond onu yataktan uyandıramadı. Gerçek nedeni bulmak için bir doktorun yardımını istedi. Yakındaki bir hastaneye koştular ve burada ölü olduğu onaylandı. Ağrı kesici ve sakinleştiricinin etkisi nedeniyle şişmiş beyninden muzdarip olarak 32 yaşında öldü.