Pek çok kişi geniş ve ferah bir evi olmasını ister. Ne yazık ki hepimiz bu kadar şanslı olamayabiliriz. Ancak evi küçük ve dar olanlar da üzülmesin. Size vereceğimiz önemli tüyolarla eviniz küçük bile olsa doğru dekorasyon ile eviniz kullanışlı yaşanılası yer haline dönüşecektir. Evi dar olanlar için dekorasyon fikirleri olarak bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Evi dar olanların öncelikli olarak dikkat etmesi gereken doğru eşya seçimi olacaktır. Özellikle koltuk, yatak gibi eşyalar doğru bir şekilde seçildiği takdirde odanız fazla daralmayacaktır. Bu açıdan öncelikli olarak eşya seçiminin doğru yapılması ile işe başlamalıyız. Sonrasında sırası ile neler yapılması gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Doğru eşya seçiminden sonra duvarların uygun renklerle boyanması, odayı geniş gösterecek şekilde tüm bunlara dikkat edilmesi önemlidir.

Akıllı Mobilya Tasarımlarından Yararlanabilirsiniz

Akıllı mobilyalar son zamanlarda mobilya alımı konusunda çok rağbet gören ürünlerden birisidir. Evlerinin darlığından şikayet eden kişiler için hem pratik kullanım alanı kazanmak hem de alandan tasarruf sağlamak amacıyla akıllı mobilyalar çok tercih edilmektedir. Hal böyle olunca akıllı mobilya seçimi mobilya konusunda düşünülmektedir.

Küçük ve dar odalar için dekorasyon önerileri içerisinde bizim de fikrimiz akıllı mobilyalardan yana. Örnek vermek gerekirse örneğin yatak odası almaya karar verdiniz. Yatak odalarında bilindiği gibi yatak, komidin, şifonyer, dolap gibi parçalar bulunmaktadır. Bu parçaların hepsi küçük bir odaya yerleştirilirken zorluk çekilebilir. Akıllı mobilyalarda bu soruna son verilmiştir. Duvara kaldırılabilen yataklar ile yatak odalarında yatak için kullanılan alan ortadan kalkmaktadır. Böylece odanın içi daralmamış olacaktır. Aynı şekilde akıllı mobilya tasarımları ile hazırlanmış olan çocuk odaları içinde aynı tasarım kullanılmaktadır. Duvara monte olabilen yataklar ve yatak kaldırıldığında yatağın çalışma masası ve kitaplığa dönüşmesi de çocuk odalarında muhteşem bir dekorasyon şeklini ortaya çıkarmaktadır. Bu şekilde tek bir yerde hem yatak, hem çalışma köşesi oluşabilmekte ve odada çok yer kalmaktadır.

Köşe Takımları İle Salonunuzu Genişletebilirsiniz

Aynı şekilde evinde salonu küçük olanlar için de dar alan için dekorasyon fikirleri olarak doğru mobilya seçimi önemlidir. Salonda oturmak için büyük ve çok yer kaplayan koltuk takımları yerine hem kullanışlı olan hem de fazla yer kaplamayan köşe takımlarını örnek verebiliriz. Çok büyük olmayan orta büyüklükte bir köşe takımı ile salonun içi çok daralmamış olur. Salonda yemek takımı olarak yemek masası ve vitrin gibi eşyalar için de vitrin yerine televizyon ünitesi yer kaplayan büyük yemek masası yerine ise son zamanlar çıkan ve çok kullanışlı olan büyüyen ve masa olabilen orta sehpayı tercih edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda doğru tercihler ve seçimler yaptığınız takdirde eviniz ve odalarınız küçük te olsa her zaman için kullanabileceğiniz alanlar oluşturabilirsiniz. Evinizi doğru dekore etme konusunda zorlanıyorsanız bu konuda uzman yardımı da alabilirsiniz. Uzman kişiler vasıtasıyla dekorasyon önerileri sayesinde evinizi kullanışlı bir hale dönüştürebilirsiniz.