Son Yılların En Şık ve Farklı Trendi Denim On Denim Modası

Denim on denim, kot parçaların birlikte kullanılmasına verilen isimdir. Kot üzerine kot ya da double kot olarak nitelendirmek mümkün. Bir zamanlar aynı kombinde iki adet kot parçanın kullanılması imkansız gibi düşünülüyordu ancak bir süredir kot parçalar uyumlu bir şekilde bir araya geliyor. Doğru parçaları seçtiğiniz takdirde farklı tarzınızla ön plana çıkabilir ve şıklığınızla dikkatli bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

denim on denim modası

Peki denim on denim nasıl kullanılır?

Öncelikle parçalarınızı seçerken renklerin çok zıt olmamasına dikkat etmelisiniz. Siyah bir kot pantolonla koyu renk bir kot gömlek ya da ceket oldukça şık duracaktır.  Eğer koyu renk tonlar tercih ettiyseniz, aksesuarlarınızı daha açık renklerden tercih etmenizde yarar var. Sezonun trendleriyle paralel olarak, sloganlı bir kot gömlek ya da kot ceket oldukça şık alternatifler olacaktır.

denim on denim modası

Yüksek bel kot eteklerinizle kısa kot ceketleri bir araya getirebilirsiniz. Yaz mevsiminde desenli ya da canlı renklere sahip terlikler ayakkabı tercihi için ideal parçalar olabilir. Sonbahar ya da kış aylarında ise tarzınızla ve kombininizle uyumlu bot ve çizmeler kullanabilirsiniz.

denim on denim modası

Denim on denim modasında yapılmaması gereken hata, farklı kot parçalar daha kullanmak. Yalnızca alt ve üst parçalarınızı kot olarak seçmelisiniz. Aksesuar, ayakkabı ya da çantanızda kot detaylara yöneldiğiniz takdirde çok karışık ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

denim on denim modası

Püf Noktası: Eğer vücudunuzun alt ya da üst kısmının daha geniş olduğunu düşünüyor ve fazla kilolarınızı saklamak istiyorsanız, o bölgede kullanacağınız kot parçanın daha koyu renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin basenleriniz genişse, koyu renk bir kot pantolonun üzerine daha açık renkte kot üst parçalar tercih edebilirsiniz.

emma stone