Disney+, geçtiğimiz nisan ayında resmen tanıtılmış ve kasım ayı içinde yayına açılacağı açıklanmıştı. Sonunda Disney Plus yayın hayatına başladı. Netflix, Apple TV Plus ve HBO Max’a rakip olan “Disney Plus Türkiye’de çıktı mı”  ve “içeriğinde neler var” soruları da sosyal medya kullanıcıları tarafından aratılmaya başlandı.

Disney Plus Türkiye’de Ne Zaman Yayına Başlayacak?

Disney şirketinin geleceği olarak nitelendirilen ve yıllarca hazırlığı yapılan Disney Plus, Netflix’in yanı sıra Apple TV Plus ve HBO Max’a raki olarak gösterilen bir online bir yayın platformu. İçeriğinde birçok dizi ve film yer alıyor. Disney Plus salı günü Amerika, Kanada ve Hollanda’da yayına başladı. 31 Mart 2020 tarihi itibariyle İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa ve İtalya’da yayın hizmetine girecek. Disney Plus, Türkiye’de ise yok. Tam olarak ülkemize ne zaman geleceği de belli değil. Belki 2020 yılında Türkiye’de çıkabilir.

Disney Plus İçerikleri

En başta bahsettiğimiz gibi Disney Plus’ta birçok dizi ve film yer alıyor, ancak bu servis Star Wars, Marvel, Pixar ve Disney’in diğer rekor kıran yapımları için özel olarak tasarlandı. Ayrıca bu markalara ve ve diğerlerine bağlı yeni orijinal yapımlar da yolda. CNET tarafından belirtilene göre Disney Plus kütüphanesinde başlangıç olarak 500 film ve 7500 dizi var.

Disney Plus Fiyatı

Kullanıcılar Disney Plus’a aylık 6.99 $, yıllık ise 69.99 $ gibi bir ücretle ulaşabiliyor. Disney yaptığı bir kampanyayla Disney Plus, ESPN Plus ve Hulu’yu içeren bir paketi aylık 12.99 $ ücretle sunuyor. Genel olarak bakıldığında Türkiye fiyatının da 59 TL civarında olması bekleniyor.

Disney Plus Yapımları

-Walt Disney Animation Studios’un Walt Disney İmza Koleksiyonu’ndan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Güzel ve Çirkin, Pinokyo, Aslan Kral, Küçük Denizkızı, Külkedisi ve daha fazlası.
-Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan dört filminden üçü: Yenilmezler: Endgame, Avatar ve Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor
-11 yıllık Emmy Ödüllü The Simpsons serisinin otuz sezonu
-Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, Galaksinin Koruyucuları, Yenilmezler, Demir Adam 3 gibi Marvel filmleri
-Star Wars: Güç Uyanıyor, Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filmlerinin yanı sıra 1977-1999 yılları arasında yayınlanan klasik Star Wars filmlerinin altı tanesi