Disneyland çalışanlarına karşı katı kuralları ile bilinmektedir. Bu kurallar dışında ziyaretçiler için de kurallar belirlenmiştir. Disneyland ziyaretçilerinin uyması gereken 11 kural merak edenler için listelenmiştir.

Disneyland Park Kuralları

  • 14 yaş ve altındaki çocukların kostüm kullanımına izin verilmemektedir. 14 yaşından büyük olanlarda kostüm kullanımı halinde kişi Disneyland ziyaretine son verilmesi şeklinde uyarılır. Üyeliği bulunanlar içinde üyelik sonlandırma işlemi uygulanır.
  • Fotoğraf çekimi için belli kurallar vardır. Her alanda fotoğraf çekimi maalesef yasaklanmaktadır.
  • Çiftlerin Disneyland alanı içerisinde yakınlaşması mümkün değildir. Çocukların çoğunluklu olduğu Disneyland çiftler üzerinde uyarıcı olmaktadır.
  • Yasa dışı, güvenliği tehdit edici, yıkıcı ve saldırgan davranış sergileyenler kesinlikle Disneyland dışına alınmaktadır. Bu yüzden bu davranış kuralı kesin olarak getirilmiştir.
  • Disney park içerisinde herhangi bir kişisel zarar olmaması için ziyaretçilerin kılık kıyafetlerine yönelik de kurallar bulunuyor. Uzun pelerinli, topuklu ayakkabı ya da cihazlara takılıp can güvenliğine zarar verecek kıyafetler Disneyland içerisinde yasak.
  • Fotoğraf çekimine izin verilen yerlerde diğer misafirlere zarar vereceği düşüncesiyle flash kullanımı yasaklanmaktadır.
  • Disneyland içerisinde ürün satışı yapmak, reklam ve pazarlama yasaklanmaktadır. Eğlence sektörü içerisinde olan park tamamen eğlence odaklı olduğu için ticari işlem yapmama kuralı bulunmaktadır.
  • Drone, profesyonel kamera ya da video çekimini pazarlayarak maddi karşılığı ile satmak kesinlikle yasak.
  • Disneyland içerisinde oluşan bir çekim ya da video kaydında ziyaretçilere asla para ödenmemektedir.

Ayrıca Disneyland’a Sokulması Yasak Olan Ürünler yazımıza göz atabilirsiniz. 

Disneyland Nasıl Bir Yerdir?

Disneyland birçok insanın hayallerinde canlandırdığı mükemmel bir dünyanın kapılarını milyonlarca ziyaretçisine açmaktadır. Her ırktan ve her yaştan ziyaretçi kabul eden park içerisinde birçok mekân yer almaktadır. Balayı çiftlerinden, gençlere, çocuklara uzanan Disneyland içerisinde birçok aktivite yapmak da mümkün. Müze olarak gezilecek yerler, oyun oynanacak mekânlar, elektrikli eğlence araçlarını kullanacak köşeler ve doğa ile iç içe olunacak bölümler bulunmakta. Birçok çizgi film karakterini canlı görmeyi düşleyen ziyaretçilere çalışanlar tarafından da gerekli hizmet sağlanmaktadır.