Hayvanlar, doğanın en güzel canlıları arasında yer alırken rakiplerine karşı tehlikeli ı-olarak görülür. Rakiplerine yada avlarına karşı oldukça ölümcül olabiliyorlar. Daha tehlikeli hayvanların rakipten daha korktuğuna dair bir inanç da var. Aşağıda listelenen hayvanların çoğu, doğada hayatta kalma eylemi nedeniyle tehlikelidir. İşte dünyanın en ölümcül canlılarının listesi:

10. Afrika Fili

Afrika fili tüm zamanların en tehlikeli hayvanlarından biridir ve dünya çapında çok sayıda insanı öldürdüğü bilinmektedir. 10-12 feet ve 2000 kg’dan ağırdır. Beyinleri aynı zamanda kara hayvanları arasında en büyüğüdür ve çok zekidir.

9. Mavi Halkalı Ahtapot

Mavi Halkalı Ahtapot, 26 yetişkin insanı öldürecek kadar güçlü olan dünyanın en zehirli ahtapotlarından biridir. Yaklaşık 12-20 santimetre ölçülerinde ve bir golf topunun büyüklüğündedir. Böyle küçük bir ahtapot, dakikalar içinde herhangi bir hayvanı öldürmek için ağır miktarda zehir sahibidir. Bu zehir için bilinen bir panzehir yoktur. Esas olarak Pasifik ve Hint Okyanuslarında bulunurlar.

8. Cape Buffalo

Cape Buffalo bu listedeki en beklenmedik hayvanlardan biridir. Tek bir vuruşla öldürebilir. Cape mandasının derisi kalındır. Onları öldürmek için çift ​​namlulu bir tüfekle birkaç kez vurmak gerekebilir. Kalın garip boynuzlar, 120 kg’dan az olan herhangi bir hayvanı kancalayacak ve atacak kadar yeteneklidir.

7. Komodo ejderi

Komodo Monitor olarak da adlandırılan hayvanlar, Endonezya’da bulunan en büyük kertenkelelerdir. Maksimum 3 metreye kadar büyür ve 80 kg’dan ağırdır. Yolda gördüğü her şeyi; genellikle kuşları, hayvanları ve hatta insanları yerler. Normalde hayvanların leşlerini ve insan cesedini yeme eğilimindedirler. Ağzı, kurbanı ısırdıklarında genellikle zehir içeren tehlikeli bakterilerle doludur. Kurban karmaşık enfeksiyonlara uğrar ve sonunda ölür.

6. İç Taipan

İç Taipan, ısırık başına 44 miligram zehir enjekte edebilen oldukça zehirli bir yılandır. 45 dakikadan daha kısa bir sürede insanı öldürebilir. Bu tür esas olarak Güney Avustralya’da bulunur. Tehlikeleri kışkırtıldıkları an artar ve genellikle utangaç olarak bilinip her zaman tehlikelerden kaçmaya çalışırlar. Tek bir ısırık ile bir hayvanı öldürür.

5. Siafu Karıncalar

Siafu Karıncalar, büyüyüp güçlendiklerinde çok tehlikelidirler. Bir aydan daha az bir yetişkin fil yiyebilen Sürücü Karıncaları olarak da adlandırılır. Siafu Karıncalar, esas olarak onlardan kaçmakta zorluk çekebilecek yaralı hayvanları ve insanları hedef alır. Nefeslerini su altında 3 dakikadan fazla tutabilir ve rakibe saldırabilirler. Bu karıncalara karşı çıkmanın tek yolu üzerine ateş atmak ve kaçmaktır. Büyük hayvanların ağzına girerler, iç organlarının derinliklerine ulaşırlar ve onları ölümüne daraltmak için akciğerler gibi bazı önemli parçaları delerler.

4. Piranha

Piranha esas olarak tehlikeli keskin dişleri ve güçlü çeneleriyle bilinen ve herhangi bir hayvanı saniyeler içinde öldürebilen Güney Amerika Tatlı Sularında bulunan bir balıktır. Sürü haline hareket eden piranhalar, avını saniyeler içinde öldürebilir. Piranha altındaki ölümcül türlerden biri, yüksek hızları ve acımasız saldırıları ile bilinen kırmızı karınlı Piranha’dır.

3. Suaygırı

Su aygırı filden sonra dünyadaki en büyük ikinci kara hayvanıdır. Hayvan oldukça basit ve nazik görünse de tehlikelidir. Her yıl aslanlar, leoparlar, filler, mandalar ve gergedanlardan daha fazla insan öldürüyorlar.

2. Sivrisinek

Sivrisinek, çok küçük görünse bile dünyadaki en büyük ölüm sayısı veren katil bir böcektir. Bu garip kan emici parazit, eski zamanlardan beri tehlikeleri ile bilinir. Genellikle vektörlerinde, hastalığın bulaşmasının ana nedeni olan zararlı mikroskopik virüsler ve bakteriler taşırlar. Sivrisineklerin yaydığı bilinen hastalıklar; sıtma, Dang, Sarı Ateş, Batı Nil ve Elephantiasis’dir. Her yıl 1 milyondan fazla insan sivrisinekler nedeniyle ölüyor.

1. İnsanlar

İnsanları bu listeye dahil etmek bizim için şok edici değil, çünkü rakibi öldürmek için yaşıyorlar. İnsanların hayvan olmadığını düşünebilirsiniz, ancak insanlar hayvan hiyerarşisinin en tepesinde yer alır. Biz insanlar, diğer hayvanlar üzerinde en baskın olduğumuz için herhangi bir sebepten dolayı zarar görmüyoruz. Ancak çatışmalar, açgözlülük, bencillik ve terörizm gibi olaylar insanlar arasında gerçekleşiyor. Ölümcü hayvanların hemen hepsi kışkırtıldığı an ölümcül olur. İnsanlar zarar görmüyor olsa bile diğer hayvanları birincil besin kaynağı görür. Biz hayvanlar aleminin en zeki memelileriyiz ve bu nedenle diğer hayvanlara göre avantajlıyız.