Ormanlar, dünyadaki verimlilik için önemli bir kaynaktır ve bu durum yıllardır devam ediyor. Bunun yanı sıra, ürkütücü olaylar için bir çıkış noktası olarak da biliniyor. Orman hakkındaki ürkütücü ifadelere, ormanın karanlığı ve engin yapısı katkı veriyor. Bu yazıda, dünyada bulunan ve çok fazla ün kazanmış olan birkaç ormanı bulacaksınız. Liste içerisinde, dünyanın bir şekilde dikkatini çeken ve perili olarak gösterilen 10 ormanı bulacaksınız.

10. Bear Creek, Amerika Birleşik Devletleri

Bear Creek’te, Şeytan’ın olduğu söylenen halka biçiminde 40 metrelik zeminde bir kamp alanı var. Çemberin içinde hiçbir şey büyümüyor. Bu çember içinde geceyi geçirecek kadar cesur olanların garip olaylar yaşadığı iddia ediliyor. Bu alanda görünüşe göre 100 yıldan uzun bir süredir hiçbir şey büyümedi. Şeytanın kötülüğünü bu dünyaya getirmek için çevrede dolaşacağı ve bu nedenle bu durumun kaynaklandığı inancı var. İnsanların kamp alanından ilk gecede ayrıldığını görebilirsiniz. Alanı gözlemlemek isteyip uyanık kalmaya çalışanlar müzik dinliyor. Şeytanın neşeli dans edebilmesi için bu müzik tercihinin yapıldığı efsaneleri de var.

9. Pine Barrens, Amerika Birleşik Devletleri

New Jersey’de bulunan Pine Barrens, 1.1 milyon dönümlük bir alanı kaplayan yoğun bir ormandır. Jersey Devil adıyla bir şeytanın varlığına işaret etmektedir ve buranın perili olduğuna inanılır. Bayan Leed’in, doğan 13. çocuğu nedeniyle lanetlendiği efsanesi var. Hikayede, annenin bacadan uçarak Barrens içinde kaybolduğu anlatılıyor. Ancak kaybolmadan önce, insanlara ve hayvanlara saldıran iğrenç bir canavar doğurduğu söyleniyor.

Bölge sakinleri sünnet oluyor. Ormanı ve çevresindeki yaratıktan kaynaklanan panik nedeniyle okulların ve işletmelerin kapatılmasını bile görebiliyorsunuz. Philadelphia hayvanat bahçesi, yaratığın dışkı örneğini bulan için 10.000 dolar ödül bile verdi. Ününü biraz da internete borçludur.

8. Freetown-Fall River Eyalet Ormanı, Amerika Birleşik Devletleri

Freetown-Fall River Eyalet Ormanı , Massachusetts eyaletinde 5.000 dönümden fazla araziye yayılan kamuya ait bir ormandır. Bir uzaylının iniş yaptığı, UFO varlığının olduğu, siyah helikopterler ve garip kayıplar burada yaşandığı yönünde söylentiler var. Ormanın, insanları paniğe sürükleyebilecek farklı hayvanlar barındırdığı söyleniyor. Bu tuhaf hayvanları görenlerden bazılarının uçurumdan düştüğü iddiaları olsa da, durumdan sorumlu olanların insan olduğu da düşünülüyor.

7. Dering Woods, Birleşik Krallık

Dering Woods, insanların geceleri korkunç çığlıklar duydukları için çığlık atan ormanlar olarak bilinir. Sabahları ise bu ses fısıltı haline geliyor. Orman, içinde kaybolan insanların hayaletleri tarafından perili olarak niteleniyor. Ormandaki ruhlardan birinin yakalandığı ve kafasının kesildiği söylentileri var. Bölgedeki hayalet varlıkları için söylenenler, parapsikoloji alanındaki araştırmacılar için harika bir platform olmasını sağlamış. Orman Pluckley köyünde bulunur ve İngiltere’deki en fazla bilinen perili köy olarak kabul edilir.

6. Dow Hill Ormanı, Hindistan

Kurseong, Batı Bengal Hindistan’da bulunan bir tepededir. Dow tepesi, Kurseong’in bir parçasıdır ve Hindistan’ın en gizemli yeri olarak ünlüdür. Hatta paranormal aktivetelerin başlangıç noktalarından biri olarak görülür. Dow tepesinin en göze çarpan kısmı, orman ile Dow tepesi yolu arasındaki küçük yol uzantısıdır. Oduncular burada dolaşan başsız bir çocuğa tanıklık ettiklerini söylüyor. Bu karşılaşmaların sayısı hayli fazla ve bunu deneyimledikten sonra çıldırmış insanlar bulunuyor.

5. Pembrey Woods, Birleşik Krallık

İngiltere’nin Whales köyünde bulunan orman için paranormal aktivitelerin çıkış noktası iddiaları var. Yoğun ormanlar hakkında oldukça fazla söylenti bulunuyor. Özellikle burada kampa gidenler için harika manzara sunuyor. Ancak kamp teçhizatının hareket ettirildiği, ruhlar tarafından atıldığı şeklinde çok sayıda ifade bulunuyor.

4. Elfin Ormanı, Kaliforniya

California sadece Silikon Vadisi’ne ev sahipliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda birçok doğal cazibe merkezine de ev sahipliği yapar. Elfin Ormanı, Santa Rosa Dağları’nın eteklerinde bulunan küçük bir yerleşim ormandır. Efsaneye göre, bir zamanlar çingeneler Harmony Grove bölgesinde yaşayan Kuzey Diegueno Kızılderililerinin ataları tarafından işgal edildi. Çingenelerin bazıları yakındaki kasaba halkı tarafından katledildi. Ve sonrasında çingenelerin ormanı ve çevredeki araziyi lanetlediği söyleniyor. Hayalet görüldüğü yönünde çok sayıda kayıt var ve bundan dolayı insanlar bölgeye gitmekten ürküyor. Orman, doğal güzelliği ile koruma altında.

3. Clapham Woods, Birleşik Krallık

 

İngiltere’nin West Sussex şehrinde bulunan Clapham Woods Ormanı, sadece ruhları tespit etmek için değil, birçok UFO aktivitesinin de caydırılması için çok sayıda araştırmanın ortasında yer almayı başaran bir ormandır. 1960 ve 1970 arasında, UFO manzaraları hakkındaki gerçeği anlamak için kapsamlı araştırmalar yapıldı. Ancak hiçbirinden sonuç alınamadı. UFO söylentileri dışında ormanın, suç faaliyetlerinden de sorumlu olduğu söyleniyor. Bu faaliyetlerden bazıları; evcil hayvanların garip biçimde kayboluşlarını ve bir kızın ölümü olarak gösteriliyor. Kızın ölümüyle ilgili soruşturmayı yöneten polis, sonunda çıldırdı.

2. Epping Ormanı, İngiltere

Epping Ormanı , İngiltere’nin doğusunda Essex’te bulunan yoğun bir ormandır. 5.900 dönümlük orman arazisinin tamamı City of London Corporation tarafından yönetilmektedir. Ormanın genişliği onu suçlular için popüler bir saklanma yeri haline getirdi. Ormanda 1960’lardan beri çok sayıda ceset bulundu. Ormanın, ruh varlığını hissetmek için en iyi yer olduğunu düşünenler var. Bu ormandaki ağaçlar, yaklaşık 2 yüzyıl boyunca kesilmemiştir. Bu durum ormanın görüntüsünü daha ürkütücü hale getirir.

1. Aokigahara, Japonya

Bu orman Japonya’da Fuji Dağı’nda bulunur. Tüm orman, Fuji Dağı’nın 864 yılında gerçekleşen son büyük patlamasında oluşan sertleştirilmiş lav üzerinde bulunur. Orman 30 kilometrekarelik bir alanı kaplar ve ölülerin, hayaletlerin ev sahipliği yaptığına inanılan tarihi bir üne sahiptir. Tarihte yaşanan kıtlık zamanlarında nüfusu azaltmak için azaltmak için, en yaşlı aile üyesi ölmesi için ormana bırakılırmış. Bazıları bu şekilde ölen insanların hayaletlerinin, bu ormanda bulunduğuna inanıyor.. Yerin coğrafyası, ziyaretçilere yoğun şehir hayatından uzaklaşacak sessizliği sağlıyor. Bölge aynı zamanda çok sayıda insanın intihar ettiği bir yer olarak biliniyor. Japonya’da intihar için en çok tercih edilen yer. Bu nedenle, orman yetkilileri ve gazeteciler burada aramalar yapıyor.