Romantizm için farklı bir çok versiyon bulunur. Bazı kişiler göle bakarak ateşin yanında oturmayı hayal eder. Bazıları mükemmel bir romantik kaçış ister. Bazıları ise efsanevi aşk hikayesi yüzyılın başında bulunan tesislerin ziyaret edilmesine dayanır. Dünyanın en romantik tatil köyleri, hanları, locaları hakkında bir araştırma yapıldı.

Triple Creek Ranch, Darby, Montana

Sadece yetişkinlere yönelik olan bir tesis olur. 28.000 dönümlük olan Batı Montana Ranch Dağları kalbinde bulunan bir alandır. Romantik aynı zaman da maceracı bir kaçamak için çiftlerin tercih ettiği bir alan olur. Odun ateşinde şömine ve özel spa küveti, tek yatak odalı, şampanya, çikolata karşılama ve aynı zaman da bir saat süren çiftler masajını içeren bir paket sunar. Yemekler, oda içerisindeki içecekler ve çiftlik içindeki aktiviteler için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Günlerinizin binicilik, safir kaydırma, balıkçılık, doğa yürüyüşü ile beraber geçebilir. Dört gecelik olan bu paket 5.890 dolardan başlayan fiyatlar ile bulunur.

Andaz Maui Wailea Resort, Maui, Hawaii

Modern bir tarzda bulunan Andaz Maui lüksü geleneksel olmayan bir yaklaşım ile yeniden tanımlanan bir alandır. Sevdiğiniz ile birlikte dolaşmak için 15 dönümlük bir plaja sahiptir. Egzotik bir kaçış isteyen kişiler için oldukça ideal bir yolculuk olur. Spa salonlarında gevşeme ve aynı zamanda gençleşme olur. Pasaport olmadan ziyaret edilebilen ABD adaları arasında yer alır.

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Karayipler de bulunan en romantik tatil yerlerinden birisi olur. Dört afişli gölgelik yatakları bulunur. 7/24 uşak hizmeti sunulur. Ziyaretçilerine galaksinin kenarında gibi bir his yaratır. Geceleri yatağınızda yatarken kayan yıldızları izleme imkanına sahip olursunuz. Rahat etmek istemeniz durumunda güneşlenme güvertesinde açık hava almanın keyfini çıkartabilirsiniz. Kalbinizin arzulamış olduğu her şeyi odanıza istemeniz durumunda 1.600 dolar değerinde bir tatil alanı sağlanmış olur. Sevdiğiniz filmlerin ya da TV programlarının çekildiği otellerde kalma ihtimaliniz olur.

The House, Barbados

Barbados batı kıyısında yer alan The House adanın muhteşem bir okyanus manzarası bulunur. Sadece yetişkinlere özel olarak hizmet veren bir oteldir. Muhteşem ve aynı zaman da büyük boy ahşap kapı girişi ile birlikte zahmetsiz lüks bir hizmet sunar. 7 gün 24 saat hizmet veren bir alandır. Romantik tesis içerisinde 34 tane çift odası bulunur. Bu da tüm alanları kendileri almış gibi hissetmelerine neden olur. Bir kişinin hayatı boyunca sadece bir defa yaşayacağı bir deneyim olur. Odaların ücreti gecelik 1.000 dolardan başlar.

II. Salviatino, Floransa, İtalya

  1. yüzyıldan kalmış olan lüks bir Rönesans villası olur. Floransa şehir merkezinde taş atımı olan romantik falezlerinden birisi olur. 12,5 dönümlük bir özel park ile çevrili olan bir mekânı bulunur. Sanatçıların kültürel bir buluşma için tercih ettiği bir alan olur. Paha biçilemez bir manzaraya sahiptir. Oldukça güzel dekore edilmiş olan 44 tane oda bulunur. Romantik bir tatil için en doğru tercihlerden birisi olur. Küvetin içerisine kabarcıklar ile doldurup hoş bir durumu elde edebilirsiniz.

Hedonizm II. Negril, Jamaika

Ortalama olarak bulunan bir tatil beldesinde tatil yapmak için en iyi alanlardan birisi olur. Her şeyin dâhil olduğu bir alandır. Kişilerin birbirlerine tekrardan aşık olmaları ve cinsel açıdan da bağlanmaları için doğru alanlardan birisi olur.

Apurva Kempinski Bali, Endonezya

Bali, dünyanın en güzel yerlerinden birisi olur. Muhteşem bir tesis olur. Panoramik manzaraların olduğu bir alandır. Engelsiz okyanus manzarasının bulunduğu bir alandır. Odaların ücretleri gecelik 200 dolardan başlar. Kendinize ait olan bir süit ve okyanusa bakan bir küvet için rezervasyon yaptırmanız daha doğru olur.

Calistoga Ranch, Calistoga, Kaliforniya

Diğer alanlara göre inanılmaz derecede canlandırıcı bir özelliği vardır. 157 dönümlük bir alana sahip olan Napa Vadisi’nde yer alır. Doğanın bütün mucizelerini en iyi şekilde sunar. Romantik tesis yükselen meşe ağaçları ve damlayan akarsular ile çevrilidir. Aşk yuvanızdan ayrılmak istememeniz durumunda kaplıcalardan yaralanabilir ve nefes kesen manzara eşliğinde uzun bir bisiklet turu yapabilirsiniz. İstediğiniz bir konaklama türüne bağlı olarak odalar yaklaşık olarak 500 dolardan 3000 dolara kadar değişiklik gösterir.

The Ritz Paris, Fransa

120 yıllık geçmişe sahip olan bir oteldir. Eğlence ve romantizmi yeniden yaşamak için gidilebilecek olan en doğru alandır. 1898 yılında açılmış olan bir alandır. Zengin, zarif ve Paris romantizmini özetleyen bir alan olur. Senelerce aklınızda kalacak olan ve unutulmaz bir romantizm kaçamağıdır. 1.000 dolar ve üstü bir ücrete sahip olur. Ancak tatil için en doğru alanlar arasında yer alır.