Spor, bedenin ve zihnin zindeliği ile ilgilidir. Sporda mücadele eden kadınlar, her zaman erkek izleyicileri sinema ve moda gibi diğer alanlara benzer biçimde çekmiştir. Kusursuz bir bedene sahip olan genç, yetenekli ve güzel kadınlar dünyadaki farklı sporların bir parçası olmuştur. Burada listelenen bazı güzel kadınlar için bir defile yarışması bile düzenleyebilirsiniz. Basketbol, ​​hokey, güreş ve sörf gibi sporlarda sürekli olarak güzel kadınları görebilirsiniz. İşte dünyanın en iyi 10 güzel kadın sporcusunun listesi:

10. Miesha Tate – Karma Dövüş Sanatları

Miesha Tate, olağanüstü dövüş becerileri ve güzelliğe sahip bir karışık dövüş ustasıdır. Aralık 2013’te Fitness Gurls dergisinin kapağında yer aldı ve dergi onu “MMA’daki en güzel kadın” olarak belirledi. Eski bir UFC Bayanlar Bantamweight Şampiyonu. Ayrıca  ESPN The Magazine’de yer aldı. Video oyunu EA Sport UFC’de görülen bir karakter. Güreş,  jiu-jitsu, Muay Thai ve boks biliyor.

9. Stacy Keibler – Profesyonel Güreş

Güzel Stacy Keibler’in profesyonel bir güreşçi olduğuna inanmak zor. Ancak, bir model ve oyuncu olduğu gerçeği de var. Olağandışı uzun bacakları ona, en yüksek WWE Diva yapan özelliğini kazandırmıştır. Sporcu olmanın yanı sıra, amigo ve dansçıdır. Maxim dergisi 2006 Hot 100 sayısında 5. sırada yer aldı. Nisan 2008’de FHM’nin yıllık 100 Çekici Kadın listesinde 64 numara seçildi. 23 Kasım 2008’de Keibler, InGameNow’daki altmış dört yarışmacı tarafından “Dünyanın En Güzel Atleti” seçildi. Model 2008 sayısında bir reklamda yer aldı.

8. Anna Kournikova – Tenis

Anna Kournikova, dünyanın en güzel tenis oyuncularından biridir. 2011 yılında Anna Kournikova, Erkek Sağlığı dergisi tarafından “Tüm Zamanların 100 Çekici Kadını” arasında 29. sırada yer aldı. Sports Illustrated Swimsuit Issue, Maxim  ve FHM gibi dergiler için poz verdi. 1998’de,  People dergisi onu 1998’deki en güzel 50 kişiden biri olarak seçti. ESPN.com’da “en güzel kadın atlet” seçildi. 15 yaşındayken 1996 ABD Açık’ta çıkış yaptı, batı dünyası kısa sürede güzelliğini fark etti ve resimleri tüm dünyada viral oldu.

7. Nikki Bella – Profesyonel Güreş

Nikki Bella profesyonel güreş sporlarının en güzel yüzlerinden biridir. SmackDown markası için Amerikalı bir profesyonel güreşçidir. 2015 yılında Pro Wrestling Illustrated’ın Kadın 50’sinde birinci oldu. Video oyunları, filmler ve televizyon programları gibi diğer birçok medyada yer aldı.

6. Anastasia Ashley – Sörf

Anastasia Ashley, 2014 yılında Sports Illustrated Mayo Sürümü için gösterildikten sonra ünlü olan bir Amerikan profesyonel sörfçü ve modelidir. Maxim  Magazine aynı yıl bu güzel kadına yer verdi. 16 yaşında büyük sörf ünvanını kazandı. Kariyerinde birçok sörf ödülü kazandı. Sörf dünyasında güzelliği her zaman takdir edildi. Ashley, Hell’s Kitchen’ın bölümlerinde görev aldı ve nasıl sörf yapılacağını öğretti.

5. Alex Morgan – Futbol

Alex Morgan Amerikalı bir futbolcu. Olimpiyat altın madalyası ve FIFA Kadınlar Dünya Kupası altın madalyası var. Spor dünyasındaki en iyi bedenler olmayabilir ama kesinlikle spor dünyasında ve futboldaki çekici kadın yüzlerinden biridir. Yetenekli Morgan, Kanadalı Christine Sinclair ve Avustralya’dan Steph Catley ile birlikte 2015 yılında FIFA video oyunlarında yer alan ilk kadın oyunculardan oldu. Morgan, 2012 yılında Sports Illustrated Swimsuit Issue’ya çıktı. 2015 yılında ESPN Dergisi’nin yüzü oldu.

4. Clair Bidez – Snowboard

Clair Bidez, 2010 Sports Illustrated Swimsuit Edition’da yer alan eski bir Amerikan snowboard oyuncusudur. Bir ayak bileği yaralanması sonrası profesyonel snowboard kariyerine son verdi ve 2010 Kış Olimpiyatlarını kaçırdı. Bidez, snowboard sporlarında yarışan şimdiye kadarki en güzel kadınlardan biri. Giro, Flow, Copper Mountain ve Nikita gibi dünyanın en iyi şirketlerinden bazıları ona sponsor oldu. Bidez kariyeri boyunca birçok madalya ve ödül kazandı.

3. Ellen Hoog – Hokey

Ellen Hoog, güzel yüzü ve güzel gözleri ile tanınan Hollandalı bir hokey oyuncusu. Hoog, çeşitli serilerde çok sayıda altın madalya kazanan Olimpiyat şampiyonu. Güzelliği ile Amsterdamsche Hockey & Bandy Club üyesidir. 2014’te Yılın Hokey Oyuncusu ödülünü kazandı. Hoog; göz alıcı görünümleri ve web üzerinde bulunan resimleriyle hayranları arasında popülerdir. FHM dergisinin ön kapağında yer  aldı.

2. Antonija Misura – Basketbol

Antonija Misura Hırvat basketbolunun güzel yüzü. Bu profesyonel basketbolcu sadece hızlı hareketleri ve agresif oyun stilleri ile değil, aynı zamanda güzel görünümleriyle de bilinir. Çeşitli anketler ona en güzel sporcu olarak oy verdi. Misura, çekici görünümü nedeniyle medyanın dikkatini çekti. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda, Amerikan web sitesi Bleacher Report onu en güzel kadın yarışmacı olarak seçti. Eğlence ve Yaşam Tarzı Dergisi Muse, onu 2012 Yaz Olimpiyatları’nın en şaşırtıcı sporcularından biri olarak öne çıkardı. Uzun zamandır erkek arkadaşı olan Hırvat basketbolcu Marko Sandrić ile Ağustos 2015’te evlendi.

1. Alana Blanchard – Sörf

Alana Blanchard dünyanın en güzel sporcusu ve dünyanın en güzel sörfçüsüdür. Blanchard, 1,7 milyondan fazla takipçisi ile bilinen Instagram hesabı ile ünlüdür. Blanchard, dünyanın en başarılı kadın sörfçülerinden biri olarak tanındıktan sonra, 2011 filmi Soul Surfer’de aktris Lorraine Nicholson tarafından canlandırıldı. Blanchard Sports Illustrated Mayo defilesinde yer aldı. Instagram’da yer alan resimlerini güncellemesi ve güzel fiziği için bir mayo modeli olmasıyla popülerdir.

Özel söz edilmesi gereken bazı isimler: Maya Moore, Victoria Pendleton, Eugenie Bouchard, Allyson Felix, Ana Ivanovic, Allison Stokke, Lindsey Vonn, Sydney Laroux ve Paige Spiranac.