Deniz ve deniz suyu herkese iyi gelir. Üstelik tuzlu suyun tüm yaraları iyileştirdiğini söylerler. Dünyanın en güzel plajlarında olmak ve bu güzelliklere bakmak sizi mutlu edecek ve farklı yaralarınız da iyileşecektir. Plajlar partiler, akşam yemekleri ve düğünler gibi etkinliklerin en fazla görüldüğü yerlerdir. Kıyı kumlarının sevgisi ile bu tür olaylar sırasında pozitif titreşimler her tarafa yayılır. Depresyonda olan bir kişi, depresyondan çıkmak için ilaç almak yerine aşağıda listelenen plajlardan birinde zaman geçirdiğinde iyileşme sürecini başlatacaktır. Çoğumuz ilk görüşümüzde aşağıda listelenen plajlara aşık olabiliriz.

10. Matira Plajı, Bora Bora, Tahiti

Matira plajı, çeşitli nedenlerden ötürü “Romantik Ada” olarak adlandırılır. Hayalperestler için mükemmel bir plaj ve mükemmel bir cennetin gerçekleşmesi olarak görülebilir. Bora Bora, yaklaşık 18 mil uzunluğunda ve kıyı boyunca beyaz kumları olan bir adadır. Lüks tatil köyleri, mükemmel lagün deneyimi ile plaj değer kazanıyor. Plaj sadece güzelliği ile değil tarihi ile de biliniyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan birlikleri için yakıt ikmali noktası olarak kullanılmıştır.

9. Ipanema Plajı, Brezilya

Ipanema Plajı, Rio de Janeiro’da bulunan dünyanın en sosyal plajlarından biridir. Plaj Rio şehrinin sonunda, iki büyük dağ ile çevrilmiş olarak harika görünür. Plajın sosyal insanları; oyun oynamak, şarkı söylemek ve diğer birçok etkinlik açısından etkileşimli olma eğilimindedir. Plaj sadece çevredeki insanların sosyalliği için değil, aynı zamanda aşığın yaz aylarında gün batımı için de tercih noktasıdır. İnsanlar Ipanema plajından gün batımını izlemeyi tercih ediyorlar ve bu da onu dünyanın en eşsiz plajlarından biri haline getiriyor.

8. Blue Bay, Mauritius

Mauritius, çiftlerin balayı için en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Ancak, plajlar söz konusu olduğunda, Blue Bay en güzel ve muhteşem manzara için tepe noktadır. Kusursuz güzellik, macera, eğlence plajda yaşanıyor ve çok sayıda turist tarafından beğeniliyor. Plajın adından da anlaşılacağı gibi, mavi körfez size mutluluk ve huzur verebiliyor.

7. Phuket, Tayland

Phuket plajı, Tayland’ın en büyük Adası boyunca uzanan en güzel plajdır. Adı, “tepe ve dağlara” gönderme yapan Tayca’dan türetilmiştir. Phuket plajının özelliği, mükemmel manzara için çevredeki tepeler ve dağlardır. Phuket plajının güzelliği, etrafındaki ağır sarp kayalıklar şeklinde inanılmaz bir izleme deneyimi vermesi ile gelir. Kıyı severler için mükemmel bir paradigma kayması sağlayabilir. Gün boyunca çok sayıda kalabalık sular altındadır ve akşamları mutlu bir esinti ile huzurlu olabilirler.

6. Palombaggia, Korsika, Fransa

Palombaggia, Korsika’da bulunan Avrupa’nın en ünlü plajıdır. Berrak mavi denizi altın kumlara vuruken, plaj muhteşem görünüyor. Bu 2 km uzunluğundaki plaj, sonuna kadar mükemmel bir cennet hissi veriyor. Koyun yakınında birçok su oyunu yapılır ve plaj suyu yıl boyunca yeterli temizlik yapılarak korunur. Palombaggia, yeşil çam bitki örtüsü, kırmızı kayalar ve altın kumlar arasında değişen renkteki canlı varyans nedeniyle benzersizdir.

5. Bahia Honda, Florida, ABD

Florida’da bulunan Bahia Honda, İspanyolca dilinde derin bir koy anlamındadır. Turistler, Bahia Adası kıyılarında dolaşan inanılmaz ve nadir bir resif balığı nedeniyle Bahia plajına gelir. Plaj, çekici deniz kıyısı ve su kalitesi nedeniyle milyonların kalbini çalabilir. Turistlerin birçoğu bu plajda kamp yapmayı çok seviyor, çünkü gün boyunca kamp deneyimi hayal gücünün üzerinde olabiliyor. Sahil boyunca uzanan uzun bir köprü, Bahia plajına eşsiz bir güzellik katar.

4. Sun Island, Maldivler

Maldivler’deki havaalanına 100 kilometre mesafede yer alan Sun Island, egzotik atmosferi olan akıllara durgunluk veren bir plajdır. Plaj ve çevresindeki tatil köyleri büyüleyicidir. Su sesiyle uyumanızı kolaylaştıran lüks bungalovlar vardır. Hint Okyanusu’nda bulunan plaj, dünyadaki turistlerin çoğunu çeken yoğun tropikal bitki örtüsü ile iyi bir şekilde kaynaşmıştır.

3. Honopu Plajı, Hawaii

Honopu plajı; King Kong, Kayıp Ark’ın Akıncıları ve daha pek çok Hollywood filminde yer aldı. Çevredeki dağların bulunduğu bu plajda, gerçek cenneti deneyimleyebilirsiniz. Plaja kolayca erişilemez ve feribottan yüzerek sahil kıyısına ulaşma riski vardır. Plajla çevrili uçurumlar onu ziyaret etmek için en iyi yerlerden biri yapar. Kıyı etkileyici bir kimyon renklidir ve “Katedral Plajı” olarak da tanınmaktadır.

2. Playa del Amor -Marieta Adaları, Meksika

Dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin en gözde plajlarından biri. Marieta adalarında bulunan plaj, milyonlarca turiste muhteşem oval kaya çatısına sahip arazi ile muhteşem bir görünüm sunuyor. Meksika’nın en iyi plajı olarak kabul edilir ve mağara keşif deneyimini bile kapsayan özelliğiyle dünyada ikinci sıradadır. Yerel sahil şeridinin üzerindeki kayadan dolayı yerliler “gizli plaj” olarak etkileyici bir isim vermiştir.

1. Anse Source d’Argent, Seyşel Adaları

Anse Souch d’Argent, gezginler arasında mutluluklarla dolup taşabileceğiniz bir plaj olarak gösterilen dünyanın en güzelidir.Bu plaj görüntüsünü duvar kağıtlarında görebiliyorsunuz. Gerçek görüntüsünü yaşamak çok farklı ve heyecan verici bir deneyim olacaktır.  Seyşeller’de bulunan La Digue adalarındaki hilal şeklindeki plaj harika bir görünüme sahiptir. Bu adaya ulaşmak oldukça zordur. Bağlantı uçuşu yoktur ve varış noktasına ulaşmak için feribot kullanmanız gerekiyor.