Hayatımızın en değerli şeyi zaman ve bu dünyadaki herkes zamana göre hareket ediyor.

Bazılarımız bir saate milyonlarca dolar yatırım yapmanın anlamsız olacağına inanabilir. Ancak bazı saatler, büyük değeri olan varlıklardır. İşte antika ve yenilikçi tasarımlarla öne çıkan dünyanın en pahalı saatleri:

10. Patak Philippe 1928 Tek Düğme Kronograf Saati (3.6 milyon dolar)

Patak Philippe 1928 Tek Düğmeli Kronograf Saat, Patak Philippe tarafından üretilmiştir ve 18 Ayar altından olmaktadır. 23 güzel mücevher, tarih ve ay için dahili kadranlar, gümüş mat kadran var.

9. Blancpain Le Brassus Tourbillon (3.85 milyon dolar)

Blancpain Le Brassus Tourbillon, Blancpain tarafından üretilen İsviçre kökenli eşsiz bir kol saatidir. Olumsuz etkileri azaltmak için gerçek bir mühendislik başarısı ile donatılmıştır ve yerçekimi’nin hiçbir hareketi yoktur. 44.60 mm çapında kasa ile 379 parçadan oluşmaktadır.

8. Patak Philippe Platinum Dünya Saati (4.03 milyon $)

Patak Philippe Platinum World Time; 1939 yılında üretilen, 24 saat dilimine sahip ve tamamen platin ile tasarlanmış parlak, şık bir saattir. Bu büyük saatten dünyanın herhangi bir yerinde zamanı bulabilirsiniz. Patak Philippe Platinum World Time, 24 saat dilimi üretmek için kendini sarma eğiliminde olan tek saattir.

7. Louis Moinet Meteoris Watch (4.6 milyon dolar)

Louis Moinet Meteoris, Louis Moinet tarafından üretilen eşsiz bir kol saatidir. Bu saat; Merkür, Mars, Ay ve Asteroit malzemeleriyle üretilmiştir. Ayrıca dünyadaki en nadir saatlerdendir.

6. Breguet & Fills, Paris, No. 2667 Hassasiyet (4,7 milyon dolar)

2667 Hassas Breguet tarafından üretilen bir cep saatidir. Üretici; hayatta kalan en eski saat yapım kuruluşlarından biridir. 18 ayar altın hassasiyete sahip iki hareket ile donatılmıştır.

5. Hublot Pırlanta Saati (5 milyon dolar)

Hublot Diamond Watch, Hublot tarafından üretilen İsviçre menşeli lüks bir saattir. 1200 elmastan yapılmıştır ve 4.4 ayar 18 ayar beyaz altın kadran içerir. Hublot, on yedi çalışan ile bu ışıltılı saati üretmek için on dört ay harcadı.

4. Patak Philippe Ref. 1527 (5.6 milyon dolar)

Patak Philippe Ref. 1527, Patak Philippe tarafından üretilen bir başka şaheser klasik kol saatidir. Saat dünya savaşı döneminde üretildi ve 2000 yılında Cenevre’deki Christie’nin açık artırmasında satıldı. Altın Arap rakamları, iki metalik telafi dengesi, tarih göstergesi, sürekli takvim, ay evresi göstergesi ve kronograf ile donatılmış 18 ayar altından oluşur.

3. Patak Philippe Caliber 89 Cep Saati (6 milyon dolar)

Patak Philippe Caliber 89, Patak Philippe tarafından üretilen birinci sınıf bir cep saati. Sıcaklık göstergesi de dahil olmak üzere her türlü fonksiyona sahip olarak 2 kilodan ağırdır. Patak Philippe’in bu saati üretmesi dört yıl sürdü.

2. Patak Philippe Süper Komplikasyon (11 milyon dolar)

Patak Philippe Super Complication, 18 ayar altından yapılmış bir cep saati ve İsviçre kökenli Patak Philippe tarafından üretilen dünyanın en karmaşık saati. Saat oldukça basit görünse de, donanımı oldukça karmaşıktır ve bu da saatin maliyetinde paralel bir artışa neden olmuştur.

1. Chopard 210 Karat (25 milyon dolar)

Chopard 210 Carat, Chopard tarafından üretilen 25 milyon dolar değerinde 210 Karat renkli pırlantalı sevimli bir İsviçre saatidir. Bu saatin güzelliği, akıllara durgunluk veren üç kalp şeklinde elmas, 11 karatlık beyaz bir elmas, 12 karatlık mavi bir elmas ve 15 karatlık pembe elmas ile kişiselleştirilmiş olmasıdır. Çiçeklerle çevrili bir kronometreye benziyor.