Müzik tarihi inanılmaz yetenek ve enerjiye sahip şarkıcılar gördü. Elbette onların hepsi, bu 10 kişiden oluşan listeye girebilecek derecede  başarılı olamadı. Bu insanları diğerlerinden daha ünlü olmaya sürükleyen gerçek ise, müzik dünyasını büyük ölçüde etkilemiş ve ilham vermiş olmalarıdır. Eminem, Michael Jackson ve Madonna gibi şarkıcılar bu alanda efsaneler arasında akla gelen ve sayılabilecek olanlardır. Bu ünlü şarkıcılar, büyük bir hayran kitlesine ulaşarak müzik yolculuklarında büyük başarılar elde ettiler. Peki, dünyadaki bu on popüler şarkıcı kim?

İşte müziği büyük ölçüde etkileyen en ünlü on şarkıcı listesi:

10. Britney Spears, Pop Şarkıcısı

Britney Spears sadece ünlü bir şarkıcı değil, çalışkan ve inanılmaz bir şovmen. Ünlü olmasının nedeni sadece yetenekleri değil, aynı zamanda büyük bir ana akım trend belirleyici olmasıdır. Kışkırtıcı ve etkili kariyerine, 1992 yılında Mickey Mouse Club’da diğer yıldızlarla birlikte oyuncu olarak başladı. 1999 yılında Baby One More Time ve Oops!…I Did It Again adlı iki albümünü arka arkaya yayınlayarak ün kazandı . İki albüm küresel olarak başarı elde etti ve onu tüm zamanların en çok satan genç sanatçısı yaptı. Birkaç single’ı Birleşik Devletler’de onu bir numaraya ulaştı. Hollywood Walk of Fame’de ödül ve bir yıldız kazandı. Dansçı ve şarkıcının, bir zamanlar uyuşturucu bağımlılığıyla savaştıpı biliniyor.

9. Ed Sheeran, Pop Şarkıcısı

2014’ten önce pek çok kişi Ed Sheeran’ı tanımıyordu. 2017 yılında Divide (2017) albümü ile önemli bir atılım gerçekleştirdi. Ed Sheeran’ın en iyi single’ları aynı albümden “Shape of You” oldu. Albüm, 2017’nin en çok satan albümü oldu. En İyi Pop Vokal Albümü Grammy Ödülü’nü kazandı. Harika sesinin yanı sıra, hikayelerini anlatarak ve hayranlarının zihinlerinde nostalji yaratarak onlarla bağlantı kurmayı başardı. Harika bir söz yazarı olduğunu ve dünyadaki birçok ünlü şarkıcı için şarkı yazdığını unutmamalıyız. Dünyanın en çok satan müzik sanatçılarından biridir. Dünya çapında 100 milyondan fazla sattı.

8. Katy Perry, Pop / Rock Şarkıcısı

Katy Perry, farklı özellikleriyle ünlü olmayı başarmıştır. İlk albümü başarısız olsa bile 2008’de ikinci albümü olan One of the Boys’u çıkararak bir atılım yaparak ünlendi. Müzik kariyeri sırasında başarısızlıklarından ders alan şarkıcının üçüncü single’ı pop rock’tı. Bu daha başarılı olmasını sağlayan albüm oldu ve ABD  Billboard Hot 100’ü geçti. Albüm, bir kadın sanatçı tarafından ABD’de beş numaralı şarkı üreten ilk albüm olmasıyla tarihe geçti. Michael Jackson’ın Bad albümünden sonra ikinci olmayı başardı. Dört Guinness Dünya Rekoru ve diğer birçok ödüle sahiptir. 2011-2018 yılları arasında, Katy Perry dünyanın en çok kazanan kadın müzisyeni oldu. Şarkıları ilişkilendirilebilir ve son derece dikkate değer bir pazarlama becerisine sahiptir.

7. Beyoncé, R & B / Pop Şarkıcısı

Beyoncé, henüz çocuk yaşlarda kariyerini şekillendiren çeşitli şarkı ve dans yarışmalarında sahne aldı. R&B kız grubu Destiny’s Child’ın baş şarkıcısı alarak 1990’larda üne kavuştu. Beyoncé kariyerinde muazzam miktarda Grammy Ödülü (22 ödül) kazandı. Ayrıca Grammy Ödülleri tarihinde en çok aday gösterilen kadın oldu. Şarkıcı, büyük sahne hakimiyeti ve şovlarıyla popüler oldu. Dinleyicilerinin dikkatini kolayca etkileyip çekebilir ve dans hareketleriyle onlara müthiş bir eğlence yaşatabilir. Sahne mevcudiyetinin dışında sosyal sorumluluk projelerinde çalışmalar yaptı. Forbes’un 2015 ve 2017 listelerinde, eğlence alanındaki en güçlü kadın listesinde birinci sırada yer aldı. Birkaç dergi onu, dünyadaki en etkili kişi sıralamalarına aldı.

6. Taylor Swift, Pop Şarkıcısı

Taylor Swift, dünyanın önde gelen çağdaş kayıt sanatçılarından biridir. Kişisel hayatı hakkında anlatılardan onu şarkı söylemesi ile bilebilirsiniz. Samimi, akılda kalıcı ve gerçek şarkıları nedeniyle hayranları Taylor Swift’e sıkı sıkıya bağlı kaldılar.

Kariyerine, 14 yaşında bir ülke şarkıcısı olarak başladı. Müzik endüstrisinde Sony / ATV Müzik Yayınevi gibi büyük isimlerle çalıştı, Sony / ATV Music Yayınevi ile sözleşme imzalayan en genç sanatçıydı.

5. Madonna, Pop Şarkıcısı

Madonna , müzik dünyasında etkili bir karakter olmayı başarmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki şarkıcı ve sanatçılara ilham verdiği bilinmektedir. Beyoncé, Lady Gaga, Rihanna, Jennifer Lopez ve Britney Spears, Madonna’nın tarzından ilham aldı ve etkilendi. İsmi dünyanın birçok yerinde duydular ve biliyorlar. “Pop Kraliçesi” ona verilen ünlü isimdir. Bir şarkı yazarı, iş kadını ve şarkı yazmanın sınırlarını zorlamasıyla ünlü bir aktris de sayılabilir. Madonna 1980’lerden beri müzik endüstrisini etkiliyor. VH1’in Müzikteki En İyi 100 Kadın sıralamada yer alıyor. Guinness Dünya Rekorları onu tüm zamanların en çok satan kadın kayıt sanatçısı olarak kayıt altına aldı. Madonna, müzik ve sanat dünyasına bir mücevher olarak görülüyor. Tarihin en popüler kadınlarından biri olmayı başarmıştır.

4. Justin Bieber, R & B / Pop Şarkıcısı

12 yaşında Justin Bieber, Ne-Yo’nun “So Sick” adlı şarkısını yerel bir şarkı yarışması için seslendirdi ve ikinci oldu. Annesi, ailesinin ve arkadaşlarının görmesi için performansını YouTube’da yayınladı. Bieber, R&B şarkılarının çeşitli kapaklarını söyledi ve videoları YouTube’da yayınlamaya devam etti. Popülerliği zamanla arttı. İlk şarkılarından yedisi  Billboard  Hot 100’deydi ve bu başarıyı elde eden ilk sanatçı oldu. Popülerliği 100 milyondan fazla takipçiyle Twitter’da görülebilir. Katty Perry’den sonra bu rekorlara ulaşan ikinci kişidir. Vevo’da toplam 10 milyar video görüntülemesini aşan ilk sanatçı oldu.

Tüm başarılarının yanı sıra, hala muhteşem görünümleriyle yakışıklı bir genç olması da üne ulaşmasında etkili oldu. Yeteneği, görünüşü ve şansı onu inanılmaz bir sanatçı ve son derece popüler biri yaptı.

3. Lady Gaga, Elektronik / Pop Şarkıcısı

Birçok kişi orijinal adını bilmiyor ve o isim Stefani Joanne Angelina Germanotta. Herkes onu ünlü olduğu takma adıyla yani Lady Gaga ile biliyor. Kışkırtıcı, alışılmadık ve görsel olarak zengin şarkı denemeleri ile ünlü oldu. Lady Gaga, genç yaşlarından beri mikrofona aşinalığı var. Okulda aktif bir şarkıcıydı. Müzik kariyerinin başında Def Jam Recordings ile sözleşmesini kaybetti ve Sony / ATV Music Publishing için şarkı yazarı olarak çalıştı. 2007 yılında Sony / ATV Music Publishing’de Akon, Interscope Records ile ortak bir anlaşma imzalamasına yardımcı oldu. Ertesi yıl 2008’de ilk albümü The Fame ile üne kavuştu. 2010’larda ABD tarihinde beş numaralı ABD albümü olan tek kadın oldu.

2. Michael Jackson, Pop Şarkıcısı

Michael Jackson’ı tanımayan hiç kimse olmayacaktır. Müziğin en popüler isimlerinden biriydi. Ona bu ününe yakışır biçimde “Pop Kralı” da denmektedir. Michael Jackson, dünyanın en popüler eğlencelerinden biri olarak biliniyor. Tüm zamanların en çok satan sanatçılarından biridir. Kırk yıl boyunca; müzik, dans , sanat, eğlence ve modaya yaptığı olağanüstü katkılarla müzik dünyasına hükmetti .

Jackson ailesinin sekizinci çocuğuydu. 1964’te Jackson 5’in bir üyesi olarak ağabeyi ile profesyonel bir çıkış yaptı. Müzikteki solo kariyeri 1971 yılında Motown Records’ta başladı. 1980’lerin müziğinde en baskın ve en popüler bir figür olarak gösterilebilir.

1. Eminem, Hip Hop Şarkıcısı

Eminem, dünyanın en ünlü şarkıcısıdır. Birçoğu orijinal adı olan Marshall Bruce Mathers III adını bilmiyor. Amerikalı rapçi, hip-hop şarkıcısı ve söz yazarı ve genellikle “Hip Hop Kralı” olarak adlandırılıyor. Eminem ismi ile farklı. Adı havalı ve çılgın. Yaptığı rap ise akışı, şaşırtıcı ve dinlemek için harika. 14 yaşında okul arkadaşı Mike Ruby ile rap yapmaya başladı ve şu anda bile tüm zamanların en çok satan müzisyenlerinden biri olmaya devam ediyor.

Eminem neden bu kadar ünlü? Sözleri zeki ve mistik. Ritimleri sık sık değiştirebiliyor ve süper hızlı. Şarkılarındaki enerji patlaması inanılmaz. 200 milyondan fazla rekor satış ile dünyanın en çok satan sanatçılarından biridir.