Akıllı telefonlar hayatımızın her anında yanınmızda… Müzik dinliyor, oyun oynuyor, video izliyor ve birbirimizle konuşuyoruz. Akıllı telefonların başka bir amacı da hayatımızı kolaylaştırmak. Bunun için birçok uygulama var. İşte Android için en kullanışlı uygulamalar

2020’de En Faydalı 30 Android Uygulaması

 

1.  WhatsApp
Whatsapp, Facebook’un sahibi olduğu bir mesajlaşma uygulamasıdır.
2. TikTok
TikTok, 2012 yılında Zhang Yiming tarafından kurulan Pekin merkezli bir şirket olan ByteDance’in sahip olduğu bir video paylaşım sosyal ağ hizmetidir.
3. Snapchat
Snapchat anlık mesajlaşma ve akış uygulamasıdır.
4. Unfold
Unfold bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.
5. SHAREit
SHAREit, Nisan 2015’te kurulmuş bir teknoloji şirketidir. Şirketin CEO’su Michael Qiu’dur. Kullanıcılar fotoğraf, video, müzik, kişiler, uygulamalar ve diğer dosyaları içeren dosyaları aktarmak için SHAREit’i kullanabilir.
6. Instagram
Instagram, Facebook’a ait bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal paylaşım ağı servisidir. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturulmuştur.
7. Telegram
Whatsapp gibi anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden
8. Google Haberler
Google Haberler, Google tarafından geliştirilen bir haber toplayıcı uygulamasıdır. Binlerce yayıncı ve dergiden düzenli, özelleştirilebilir bir makale akışı sunar. Google Haberler, Android, iOS ve Web’de uygulama olarak kullanılabilir.
9. Quora
Quora , insanların bilgisini paylaşmalarını ve büyütmelerini sağlayan bir Soru-Cevap platformudur. İnsanlar Quora’ya  herhangi bir konuda soru sormak, kişiselleştirilmiş ve kendileriyle ilgili yüksek kaliteli bilgileri okumak ve kendi bilgilerini başkalarıyla paylaşmak için gelirler  .
10. Google Pay
Google Pay, Google tarafından mobil cihazlarda uygulama içi ve temassız ödemeye imkan sağlayan dijital cüzdan platformu ve çevrimiçi ödeme sistemidir.
11. Cihazımı Bul
Cihazımı Bul, bir harita kullanarak telefonlar, tabletler ve saatler gibi android cihazları uzaktan izlemek ve bulmak için Google tarafından sağlanan bir uygulama ve hizmettir
12. Truecaller
Truecaller, internet kullanan arayan tanımlama, çağrı engelleme, flaş mesajlaşma, çağrı kaydı, Sohbet ve Ses özelliklerine sahip bir akıllı telefon uygulamasıdır. Hizmet, kullanıcıların hizmete kaydolmak için standart bir cep telefonu numarası vermesini gerektirir.
13. Facebook
Facebook, Inc. Menlo Park, Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya ve teknoloji şirketidir. Mark Zuckerberg, Harvard College öğrencileri ve oda arkadaşları Eduardo ile birlikte kuruldu.
14. Google Translate
Google Çeviri, metin çevirmek için Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir çok dilli makine çeviri hizmetidir. Bir web sitesi arayüzü, Android ve iOS için mobil uygulamalar ve geliştiricilerin tarayıcı uzantıları ve yazılım uygulamaları oluşturmasına yardımcı olan bir uygulama programlama arayüzü sunar.
15. Twitter
Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen iletileri paylaştığı ve bunlarla etkileşime girdiği bir Amerikan mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Kayıtlı kullanıcılar tweet gönderebilir, beğenebilir ve retweetleyebilir, ancak kayıt dışı kullanıcılar yalnızca okuyabilir.
16. Harita
Google Haritalar ile dünyanızda daha hızlı ve daha kolay gezinin. Harita üzerinde yüz milyonlarca işletme ve yer bulunan 220’den fazla ülke ve bölge haritalandı. Gerçek zamanlı GPS navigasyonu, trafik ve toplu taşıma bilgileri alın ve dünyanın neresinde olursanız olun nerede yiyeceğinizi, içeceğinizi ve gideceğinizi bilen yerel mahalleleri keşfedin.
17. Gmail
Gmail, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Kullanıcılar web’den Gmail’e ve e-posta içeriğini POP veya IMAP protokolleri aracılığıyla senkronize eden üçüncü taraf programları kullanarak erişebilir. Gmail, 1 Nisan 2004’te sınırlı bir beta sürümü olarak başladı ve test aşamasını 7 Temmuz 2009’da bitirdi
18.
19. AnyDesk
AnyDesk, AnyDesk Software GmbH tarafından dağıtılan tescilli bir uzak masaüstü konntrrorl aracıdır. Yazılım programı, Windows, macOS, Linux ve FreeBSD’ye kurulabilen ana bilgisayar uygulamasını çalıştıran kişisel bilgisayarlara uzaktan erişim sağlar.
20. Faceapp
Yaşlanınca nasıl olduğunuzu görmek ister misiniz? Faceapp tam size görer.
21. Google Asistan
Google Asistanınız, ihtiyacınız olan zamanda ve yerde size yardımcı olmaya hazırdır. Programınızı yönetin, günlük görevlerle ilgili yardım alın, akıllı ev cihazlarını kontrol edin, eğlencenin tadını çıkarın ve çok daha fazlası.
22. Repost
Instagram’daki içerikleri tekrar paylaşmanızı sağlayan uygulama.
23. StorySaver
Instagram’daki hikayeleri telefonunuza indirmenizi sağlayan bir uygulama
24.Lightrroom
Telefon üzerinden photoshop yapmanızı sağlayan bir uygulama
25. Picnic
Arkaplanı istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlayan bir uygulama
26. Spotify
Online müzik dinleme uygulaması
27. Netflix
Bilmeyeniniz yoktur.