Siyah güç olarak gösterilen tabanca icadı 9.yüzyıl Çin’e dayanıyor. Sonrasında; Avrupa ve Orta Doğu’ya tabanca geldi ve tek bir kurşun kesin bir öldürmek için vahşi biçimde kullanıldı. Hala da kullanılıyor. Savaş menzili, isabet oranı, yükleme hızı ve namlu gücündeki gelişmeler bu ölümcül silahı çok da etkili hale getirdi. Buradaki liste içinde, inanılmaz fırlatma potansiyeline sahip güçle donatılmış dünyanın en güçlü 10 tabancayı sunuyoruz.

10. Glock .45 Kalibre GAP

Glock .45 Kalibre tabanca, namluda daha fazla mermi tercih eden insanlar tarafından çok kullanılır. Glock tabancada kullanılan .45 kalibrelik, CCI tarafından üretilir. Tabancadan atış sırasında muazzam potansiyel üretmek için büyük çaplı teknoloji kullanılmaktadır. Yüksek hız ve doğruluk, tabanca için dünyadaki en tehlikeli ve güçlü 10 tabanca listesinde yer açtı. 17-19-31-33 mermilik şarjörleri bulunur. Söküp takması oldukça kolaydır.

9. Optima. 50 Cal Kara Toz

Güçlü bir silah olarak aralıklarla 100’den fazla mermi atışı yapmaya imkan veriyor. Tek veya iki el ile tutuşu çok rahat ve isabet doğruluğu çok iyi. 100 mt mesafeye düzgün atış imkanı veriyor. Tabancanın üstündeki kapsam yoğun doğruluk ve mükemmelliğe yardımcı oluyorr. CBA tarafından üretilen silah, şiddet için kullanılmadıkça açık bir neşe eğlencesi de olabiliyor.

8. Uzi Alt Makineli Tüfek

Bir seferde sadece bir tane ateş edebilen listedeki diğer tabancaların aksine, Uzi Alt Makineli tüfek aynı anda birden fazla mermi atabiliyor ve bu da onu dünyanın en güçlü silahlarından biri yapıyor. Ateş edilen bölgeyi çok kısa sürede parçalayabilir. İsrail Askeri Endüstrileri tarafından üretilen Uzi, teleskopik cıvata tasarımını kullanan ilk silah olmaya devam ediyor. 1940’lı yılların sonlarında büyük savaşlar için tasarlandı.

7. Thompson/Merkez Yarışmacı G2

Thompson/Center Contender G2, yan tarafında ahşap kalkanla kaynaşmış muhteşem görünümlü bir tabancadır. 1967’de tanıtılan silah, kırılma hareketine sahip eşsiz bir tek atış tabancasıdır. Çoklu kalibreler açısından büyük esneklik sağlaması nedeniyle, tabanca listede bulunan diğer güçlü tabancalardan daha pahalıdır. Tabanca şaşırtıcı güzel görünümü ve daha fazla doğru isabet isteyen avcı için mükemmeldir.

6. Smith ve Wesson 29 Klasik

Amerika Birleşik Devletleri kökenli olan Smith ve Wesson 29 Classic tabanca, standart model olarak farklı namlu uzunluklarına sahiptir. En ünlü kurgu karakteri “Dirty Harry” tarafından zarafet görünümü için kullanılmıştır. Tabanca, tanıtım sırasında en güçlü üretim olarak kabul edildi. Pistonun arkasındaki performans, Sınıf 29 için itici güçtü. İyi bir savunma ekipmanı olmasına rağmen, silah kendini savunma yerine avcılık ve tehlikeli oyunlar için çok tercih edildi.

5. Marlin BFR

Elinizin altında büyük bir tabanca düşünmek istiyorsanız, Marlin BFR en iyi seçimdir. Marlin yine Magnum tarafından üretilen güçlü bir tabancadır. Saniyede 1,814 feet’te 350 tane mermi atmak için muazzam bir güçle donatılmıştır. BFR temel olarak, “Big Frame Revolver” ifadesinin kısaltmasıdır. Paslanmaz çelikten yapılmış tabanca, Amerika Birleşik Devletleri’nde üretiliyor.

4. Ruger Süper Redhawk Inebaugh. 500

1987 yılında Sturm tarafından üretilen Ruger Super Redhawk, .44 Magnum ve .480 Ruger gibi en güçlü nalulu silahlardandır. Silah görevlilerinin gerçek incelemelerinde, doğruluk oranı olarak dünyadaki çoğu tabancanın üstünde değerler verdi. Dış görünüm yarı parlak görünümden oluşuyor. Tam parlak metalle bile tanıtımı yapıldı.

3. Smith ve Wesson XVR 460 Magnum

Smith ve Wesson XVR 460, yüksek hıza sahip en potansiyel tabancalardan biri olarak kabul edilir. Şirket, avcılık ve savunma amaçlı üretim yaptı. Tabanca, dünyanın en güçlü silahlarından biri olarak kabul edilen namlu enerjisinin 2.416 feet pound kuvvetini üretebiliyor. Ayrıca, silah 2005 yılında Yılın Mükemmel Tabancası Ödülü ile ödüllendirildi.

2. Çöl Kartalı

Adından da anlaşılacağı gibi, tabancanın görsel tasarımı, kahverengi renkli bir kartalı andırıyor. 1979’da tasarlanan tabanca hala bir “son ölüm” olarak kabul edilebilir. Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail kökenli olan Desert Eagle, büyük ve üçgen bir namludan oluşur. Tasarımın bir tüfek gibi ima edildiği yarı otomatik bir top gibidir. Geri tepme hızı çok hızlıdır, ancak bir mermi tam bir intihar atışı demektir.

1. Smith ve Wesson .500

Smith ve Wesson 500, dünyanın en ölümcül ve güçlü 10 tabancasında en üst sırada yer alan bir katil silahıdır. Smith & Wesson tarafından üretilen silah, herkesi tek kurşunla öldürebilir. Üretilen basınç öylesine öldürücüdür ki, S&W tabancalar ile listede bulunanların hiçbiri başa çıkamaz. 2002 yılında tasarlanan tabanca, bugün bile en iyisi olarak kabul edilmektedir.