Politikaya atılan medyada bilinen çekici insanlar, siyaseti daha zevkli hale getiriyor.. Bir ülkenin siyasetinde güzel kadınların görülmesi çok daha keyifli oluyor. Kadınlar dünyadaki tüm mesleklerin bir parçasıdır. Siyaset, birçok gencin ülkeyi kalkınmaya yöneltmek için sorumluluk üstlendiği bir konudur. Listemizde; çeşitli etnik köken, güzellik ve kültüre sahip kadınları göreceksiniz. Güzel yüz, göz alıcı vücut ve zindelik aşağıdaki politikacıları sıralamak için kullanılan kriterdir.

Dünya politikasında ilk on çekici kadın politikacının listesine göz atın:

10. Eva Kaili – Yunan Politikacı

Eva Kaili, Yunan kökenli dünyanın en çekici kadın politikacılarından biridir. O bir Mega Channel eski TV sunucusuydu. 2014 yılında Kaili, Panhelenik Sosyalist Hareket’i temsil eden Avrupa Parlamentosu Üyesi oldu. Siyasi kariyeri 1992 yılında Militan Öğrenciler Panhellenic Camp’e katıldıktan sonra başladı. 2009 ulusal seçimlerinde Selanik’in bir bölgesi için Yunan Parlamentosu üyesi olarak seçildi. Yunan güzelliği Eva Kaili, Selanik Aristo Üniversitesi’nden mezundur.

9. Magdalena Ogorek – Polonyalı Politikacı

Magdalena Ogorek, Polonya’dan güzel bir politikacı. 2015 yılında Demokratik Sol İttifak üyesi Ogorek, Polonya cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Opole Üniversitesi’nden tarih bölümünden yüksek lisans derecesi vardır ve aynı zamanda bir öğretim görevlisidir. Siyasetteki kariyerine 2004 yılında İçişleri ve İdare Bakanlığı’nda memur olarak çalıştığı zaman başlamıştır.

8. Fiorella Ceccacci Rubino – İtalyan Politikacı

Fiorella Ceccacci Rubino, muhteşem bir İtalyan aktris ve politikacı. 2006 yılında Rubino’nun siyasi kariyeri, Froza Italia’ya aday olarak başladı. 2008 yılında Özgürlük Halkı siyasi partisinin bir parçası oldu. Politikadan önce Giorgio Albertazzi, Tinto Brass, Gigi Proietti, Enrico Montesano ve Rossella Falk gibi ünlü insanlarla çalışan harika görünümlü aktrislerden biriydi. Rubino, Tinto Brass’in SCTMV’deki rolü ile de ünlüdür.

7. Olga Lyulchak – Ukraynalı Politikacı

Olga Lyulchak, özel fotoğrafları ile manşet yapan başka bir güzel kadın ve Ukraynalı politikacı. Bir sanat türü olduklarını söyleyerek sızan görüntülerine güldü. Çevrimiçi bu sızıntının ardından, bazıları tarafından“dünyanın muhteşem politikacısı” olarak güzelliğine dikkat çekti. Ukrayna parlamentosu adayı Lyulchak, daha önce Kiev şehir konseyinin bir üyesiydi ve 2016 yılında Klitschko’nun Ukrayna Reform Demokratik İttifakı (UDAR) partisi seçimlerinde yer aldı.

6. Nicole Minetti – İtalyan Politikacı

Nicole Minetti , geçmişte 2010 seçimlerinde PDL Bölge Meclisi üyesi olan İtalyan bir politikacı, manken ve televizyon kişiliğidir. İlginçtir, Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’nden diş hijyeni lisans derecesine sahiptir. Teknik olarak o bir hemşire. Modelleme fotoğrafları için Googling’den ilham almalısınız. 2009 yılında İtalya’daki Colorado Cafe programına “Hit Model” olarak katıldı. Siyasi kariyeri, eski erkek arkadaşı Silvio Berlusconi’nin partisinde bir skandala karıştığı bir atış için gitti.  2013 yılında Miami’de bir tatile gittiğinde göz alıcı görüntülerine göz atın  .

5. Vanja Hadzovic – Sırp Politikacı

Vanja Hadzoviç, Sırbistan Dışişleri Bakanlığı danışmanı olarak görev yapan Sırp siyasetçidir. Fotoğrafları sosyal medyada viral hale geldikten sonra tartışmalara yol açtı. Skandal fotoğraflarından sonra bile, çok çalışıyor gibi görünüyor ve hedeflere ulaşma konusunda oldukça tutkulu. Balkan güzelliğinin gerçek bir örneği olan Hadzoviç, Sırbistan Sosyalist Partisi’nin gençlik bölümünün Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptı.

4. Irina Berezhna – Ukraynalı Politikacı

Irina Berezhna Ukraynalı bir politikacı ve Ekim 2007’den bu yana Bölgeler Partisi’nin bir üyesidir. Ukrayna’nın eski bir milletvekilidir. Ukrayna’da “3. Milenyumun Kadını” ödülünün sahibidir. 2007 yılında Berezhna hukuk alanında doktora derecesi aldı. Aynı zamanda hukuk ve ticaret ile ilgili çeşitli yayınların da yazarıdır. Irina Berezhna, fit bir vücut ve muhteşem bir yüz sahibidir.

3. Maria Kozhevnikova – Rus Politikacı

Yapılan oylamalara göre 2011 yılında Maria Kozhevnikova, Rusya’nın en güzel politikacısı oldu. Maria Aleksandrovna Kozhevnikova, bir Rus aktris ve 2016’dan itibaren Rusya Federasyonu Devlet Duması olan politikacı. Siyasete girmeden önce birçok film ve televizyon dizisinde rol aldı. 2006 yılında Rusya Tiyatro Sanatları Akademisi’nden mezun oldu. Maxim  dergisine göre, Kozhevnikov ülkenin en güzel kadınıydı. Playboy kapak yıldızı olan isim, Rus parlamentosunda sandalye kazandı .

2. Maria Rosaria “Mara” Carfagna – İtalyan Politikacı

Maria Carfagna, İtalyan bir politikacı, eski bir şov kızı ve modelidir. Maxim’in “Dünyanın Cazip Politikacıları” listesinde bir numarayı aldı  ve “dünyanın en güzel bakanı” seçildi. Carfagna, televizyonda ve modellikte bir showgirl olarak birkaç yıl aktif oldu. 2006 yılında Froza Italia partisinin Temsilciler Meclisi’ne girdi. 2008’den 2011’e kadar güzel isim, Berlusconi IV Kabinesinde Eşit Fırsat Bakanı olarak görev yaptı. Ayrıca 1997 yılında Miss Italy yarışmasında altıncı oldu.

1. Nikita Klæstrup – Dansih Politikacı

Nikita Klæstrup ; görünüşü, inanılmaz vücudu ve fotoğraf çekimleri sırasında benimsediği çarpıcı moda anlayışı ile dünyanın en güzel politikacısıdır. Klæstrup, Liberal İttifak’a üye olan Danimarkalı bir politikacı, TV yıldızı ve modelidir. 2015 yılında Kopenhag Üniversitesi’nin 110 yıllık yıldönümü etkinliğinde kışkırtıcı bir elbise giyerek tüm dünyada medyası tarafından tanındı.

Listede Yer Almayan Özel İsimler:

Alina Kabaeva – Rus politikacı

Luciana Leon – Perulu politikacı

Joanna Mucha – Polonyalı politikacı

Orly Levy-Abekasis – İsrailli politikacı

Angela Gerekou – Yunan politikacı

Volodchenko Irina – Özbekistanlı politikacı

Ruby Dhalla – Hintli politikacı

Irene Sáez – Venezüella politikacı

Sara Latife Ruiz Chavez – Meksikalı politikacı

Bianca Odumegwu-Ojukwu – Nijeryalı politikacı

Anna-Maria Galojan – Estonyalı politikacı

Lisa Hanna – Jamaikalı politikacı

Julia Bonk – Alman politikacı

Carey Torrice – Amerikalı politikacı

Hina Rabbani Khar – Pakistanlı politikacı

Cayetana Álvarez – İspanyol politikacı

Elizabeth Halseth – Amerikalı politikacı