Aerial Out yeni sürümünün çıkmış olması oldukça heyecan verici durumlardan birisi olur. Çünkü MACOS en büyük ekran koruyucu türü olur. Yeni sürüm Apple marka olan telefonlarda videoları görüntülemek, Apple TV, Mac ya da Mac Book açabilmeyi sağlayan bir tür olur. Deniz temasına sahip olan 11 güzel video yayınlaması Apple tarafından yerine getirildi. Yeni gelen sürüm içerisinde bir çok farklı değişiklik bulunur. Aerial 1.6.0+ sürümünün çalışması bir tek HDR oynatma kilidinin açılmasına yardımcı olmaz. Aynı zaman da TVOS 13 videolarının da alınması için sağlanan tek yol olur. Yeni sürümün en iyi yanı daha önceki sürümlerin MACOS Catalina çalıştırmıyor olup yeni sürüm ile artık çalıştırılabiliyor olmasıdır.

Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliklerinden birisi bozulduğu zaman ya da herhangi bir sorun olduğu zaman bu durumun bilinmesidir. Farklı bir çözüm bulunana kadar yeni bir sürümün çıkması halinde Anten kısmının manuel olarak ayarlanması gerekir. Aynı zaman da Catalina kullanıcılarının klavyenin sağ ok tuşunu kullanıp farklı videolar arasında geçiş yapabilme durumları da bulunmaz. Aerial sürümünün yüklenmesinin ardından arşivin açılması ve Aerial saver dosyasının çift olarak tıklanması gerekir.

Ekran koruyucusunun sisteme yüklenmesi ile birlikte otomatik olarak Masaüstü ve Ekran Koruyucu ayarları açılır. Seçmek için ise Anten tıklanmalıdır. Diğer ayarları yapmak içinde Ekran Koruyucu Seçeneğinin tıklanması gerekir. Eğer kutu gri bir renge sahip ise o zaman Masaüstü ve Ekran Koruyucu penceresi kapatılmalıdır. Ardından dosya tekrar açılarak Aerial yeniden yüklenmelidir.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Açılan ilk ekranda ekran koruyucusu ile izleyebileceğiniz videoların listesini alabilirsiniz. Sık kullandıklarınızın içerisine yerleştirmek isterseniz o zaman görmek istemediklerinizin işaretini kaldırıp daire içindeki artı işareti simgesini tıklayabilirsiniz. Sol alt köşede yer alan kısmın tıklanması halinde hızlı video içeren çalma değiştirme listesine imkân tanır. Hangi video biçimi kullanılmak istenirse rahatlıkla ayarlama işlemleri yerine getirilebilir. Birden fazla ekranın olması durumunda benzer bir şekilde isimlendirilmiş

Ekran Koruyucu Hakkında

Ekran sekmeleri, oynatılan videoların hepsinin arasında bir senkronize edilmesini sağlar. Fazla bilgi sekmesinin görülmesinin durumda Mesajların ayarlanması halinde ekran koruyucu devreye girer. Sadece gündüz ya da gece boyu videoların görüntülenmesini isterseniz o zaman Mac açık ya da koyu modu kullanılabilir. Bu sayede zaman sekmesi kullanılmış olur.

Ekran koruyucusunun başlaması ile birlikte Mac parlaklığı otomatik olarak azaltılmalıdır. Bunun için parlaklık sekmesinin kullanılması yeterli olur. Ekran koruyucusu için bir ton seçmek istemeniz durumunda da Aerial ya da Mac tarafına bu durum bırakılabilir. Bu durum için en iyi ve ücretsiz olanlar tercih edilir. Bu sayede otomatik olarak işlem de yerine getirilmiş olur. Bir sorun da yaşanma durumu meydana gelmez.