Eskiden dijital oyunlar için tek alternatif bilgisayarlardı ancak bugünlerde oyun yapımcıları mobil platformlarda da oyuncular için eşsiz bir deneyim yaşatacak oyunlar çıkarmayı biliyorlar. Mobil cihazların donanımsal olarak çok ciddi gelişme kaydetmesinin bunda payı çok büyük. Günümüz oyuncular artık boş kaldıkları zamanlarda ve her yerde ellerinde olan mobil cihazları ile oyun oynamayı tercih ediyor. Bu durum mobil uygulama dükkânlarında bulunan oyunların ger geçen gün daha popüler hale gelmesini sağlıyor.

Günümüz koşullarında mobil oyunlar arasındaki ilgi görerek öne çıkmayı başarmış dünya genelinde milyonlarca oyuncunun oynadığı en oyunlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Subway Surfers

En iyi koşu oyunlarından biri olan Subway Surfers piyasadaki en iyi koşu oyunları arasında yer alıyor. Tren rayları üstünde koşarak altın toplamayı amaçlayan bu oyunda aynı zamanda sizi kovalayan bekçiye ve köpeğine yakalanmamanız gerekiyor. Hem renkli hem de göz alıcı 3 boyutlu grafikleri, sürükleyici animasyonları ve keyifli müzikleri ile dikkati çeken bir oyun. Oyunda toplamayı başardığınız altınlar sayesinde yeni karakterler açabildiğiniz gibi var olan karakterinizin özelliklerini geliştirebilmenizde mümkün. Arkadaşlarınıza meydan okumanız ya da onlara yardım edip oyun alanınızı genişletmeniz gibi seçenekleriniz var.

Temple Run 2

Oldukça tanınmış bir oyun olan Temple Run 2, dünyada en çok oynanan mobil oyunları arasında bulunuyor. Oyunda, bulunamamış hazineleri aramak için egzotik yerlere, antik kalıntılara ve tehlike içeren zindanlara seyahat ediyorsunuz. Büyük bir dikkat gerektiren bu oyunun kahramanları çok hızlı koşuyor. Engellere çarpmadan ve boşluklara düşmeden ilerleyebilmeniz için reflekslerinizi çok iyi kullanmanız gerekiyor. Her karakterin ayrı özel güçlerinin olduğu bu oyun ilginç sürprizlerle dolu.

7 Mages

Fantastik aksiyon olan 7 Mages’ta asıl hedef, halka haksızlık edenlere karşı koyarak adada yaşayan insanları ve doğayı korumaktır. Raven Adası’nda basit bir yaşam süren ve yalnızca tarlasıyla uğraşan köylüler, oyun kurgusu gereği saldırıya uğrar. Bu fantastik adada kendinize özgü taktikler oluşturarak 30’un üzerinde düşmanla uğraşıp Raven Adası’nı kurtarmanız gerekiyor. Bu oyun 14 farklı orman bölgesinde oynanabiliyor. Kaliteli grafikleri ve ilginç mekânları oyuna zenginlik katıyor.

Candy Crush Saga

Dünyanın belki de en ünlü mobil oyunu olan Candy Crush Saga, mobil cihaz sahiplerinin sık sık oynadığı oyunların başında geliyor. 3 tane aynı renkte şekeri bir araya getirip patlatma üzerine kurulu bir oyun. Her geçilen bölümden sonra karşınıza daha zor ve ileri derecede beceri gerektiren bölümler geliyor. Piyasaya çıkmasının hemen ardından yüksek başarı elde eden bir oyun olmayı başardı.

Plants vs Zombies

Bahçenizi işgal etmek için ısrarla gelen zombilere karşı, yine bahçenizde bulunan anti-zombi bitkileri kullanarak mücadele verdiğiniz eğlenceli bir oyun. Zombilerin girmesine izin vermeden en iyi bahçeyi yetiştirmek amacı ile yarış yapacağınız keyfili bir oyun. Zombilerle savaşırken savunma stratejileri geliştirmek bu oyunda önem arz ediyor. Yirmiden fazla zombi çeşidine karşı elliye yakın bitki çeşidi ile karşılık verebileceğiniz eğlenceli bir oyun.

Clash of Clans

Dünya genelinde sayıları milyonlarla ifade edilen oyuncunun zevkle oynadığı Clash of Clans, bir strateji ve yönetim becerinizi sınayan bir oyun. Kendi yerleşkenizi inşa edip askerlerinizi eğiterek diğer oyunculara karşı savaş stratejilerinizi oluşturup topraklarınızı genişletebilirsiniz. Çok farklı özelliklere sahip askerlerden bir ordu kurarak oyuncu klanına katılıp keyifli saatler geçirebilirsiniz. Mobil kullanıcıların çokça tercih ettiği Clash of Clans’ın, tüm zamanların en çok indirilen oyunları listesinde en üst sıralarda yer bulmaya devam ediyor olmasına şaşmamak lazım.