Akıllı telefonlar nedeni ile mp3 player modelleri çok tercih edilmemeye başlandı.  Kulaklıklar çıksa dahi telefondan kulağa hem tuhaf hem donuk hem de puslu bir ses gelmeye devam eder. Bunun nedeni ise akıllı telefonun dijital analog dönüştürücüsünden kaynaklanan bir durumdur. Taşınabilir bir dinleme cihazı istemeniz durumunda yapmanız gereken müzik konusunda akıllı telefonunuzu bırakarak MP3 çalar elde etmeniz olur.

iPod Touch

Apple sistemine sahip olan bir derinliği istemeniz durumunda iPod Touch seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Fazla işlevselliğe ve aynı zaman da gelişmiş olan bir sese sahip harika bir cihaz olur. Küçük bir İphone hissi uyandıran bir cihazdır. Küçük yerleşik bir hoparlör ve bir adet meşalesi bile bulunur.  3.5 mm analog kulaklık soketine sahip olan bir cihazdır. Kulaklık uyumunun sağlandığı bir cihazdır. Nazik bir karakteristik yapısı olsa bile yüksek çözünürlüğü ile birçok ses dosyasının alarmsız olarak işlenmesine neden olur. Eğlenceli bir dinleme olanağı sunar. Güzel bir şekilde dengelenmiş olan bir cihaz olur. Ayrıntılı ve aynı zaman da anlamlı bir hacim yeteneğine de sahiptir.

M11 Pro

2007 yılında piyasaya sürülmüş olan ilk ürünlerden olur. Dijital ses konusu üzerinde Asya’da otantik bir anlaşma yerine getirilmiştir. O zaman dan bu yana Batı’da ilerlemektedir. Banka kasası yapımı açısından güzel bir şekilde güncelleştirilmiş olan ürünler arasında yer alır. Cihazı çalışır durumda duyduğunuz zaman durumu daha iyi anlamış olursunuz. Sesi iri ve aynı zaman da becerikli olan, oldukça ayrıntılı, düzenli ve açık olan bir cihaz olur. Kaydın inceliklerini hayata geçirmek için momentumu feda etme durumu olmaz.

Shanling M0

Yüksek çözünürlüğü bulunan dijital ses dosyalarının içerisinde işlenebilmesine rağmen, parlak tam renkli duruma sahip ve dokunmatik ekranı bulunan bir cihazdır. 15 saat çalışma özelliğine sahip olan pilleri bulunur. Çalmasını istediğiniz müziğin mikro SD karta depolanması gerekir. 512 GB’a kadar her şeyi destekleme durumu vardır. Mütevazi bir şekilde pürüzsüz olan bir üründür. Yetenekli olan küçük bir cihazdır.

NW-A55

Sony’nin ilk taşınabilir müzik çaları olur. Her tasarım müzesinin içerisinde açıklamaya layık olacak şekilde bir tane bulunur. En pahalı olmak yerine yelpaze içindeki en tatlı noktada olmayı tercih eder. Çevrimdışı bir oynatıcı olur. En sevdiğiniz müzikleri bu alana yüklemeniz gerekir. Ton dengesi ile geniş ve ayrıntılı bir dinleme imkanı sunar. Oldukça ince bir yapıya sahiptir.

iBasso

Dünyanın ilk yüksek çözünürlüğüne sahip olan cihazı olur. 5 inç yüksek çözünürlük ve dokunmatik ekran imkanı sunar. Makul derecede duyarlılığı bulunan bir cihaz olur. Akıllı telefon gibi ekranının ayarlanma durumu vardır. Çok çalışması durumunda ya da şarj da iken çok fazla ısınma durumu meydana gelir. Ses hızının ayrıntılı olduğu bir cihaz olur.

SP1000m

Oldukça küçük ve hafif bir ürün olur. Bu nedenle de cihazı hissetmek neredeyse zor olur. Hiçbir bas cihazının onu yenebilecek kadar derinliği ve dokusu bulunmaz. Tam ve büyük bir resim çizerek tüm renkleri kullanır.