1 – Vietnam Savaşı (IMDb: 9,1)
Ken Burns ve Lynn Novick’in imzasını taşıyan Vietnam Savaşı belgeseli toplam 10 bölümden oluşuyor. Belgesel 79 görgü tanığı ile yapılan röpörtajlarından ve 1500 saatlik savaş arşivlerinin taranması sonucu elde edilen materyallerden oluşmaktadır.2 – İkarus (IMDb: 7,9)

Oscarlı film yapımcısı Amerikalı bisikletçi Bryan Fogel , Putin’in yakalamayı en çok istediği muhabir olan Rus bilim insanının karıştığı dev doping skandalını gözler önüne seriyor.3 – Suçlu Zihinlere Yolculuk (IMDb: 5,2)

En insafsız türdeki suçluları tanımlayan psikolojik entrikaları ve ahlaksız davranışları keşfedeceğiniz bu belgesel; ünlü suçluların ateşli arka planlarına ve dünyadaki önde gelen uzmanların yorumlarına dayanıyor, izleyicilerin sadece en korkutucu suçluları yaratan psikolojiyi anlamasına değil, aynı zamanda dinlemelerine izin veren bir bilişsel profil oluşturuluyor.4 – Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi (IMDb: 8,0)

Tanrı’ya dair destansı ve derinlemesine bir araştırma belgeseli olan Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi, her bölüm büyük bir soruya odaklanıyor. Morgan kendini dünya çapında yapılan dini deneyimler ve ritüellere bırakarak, günümüze kadar süren ve dünya çevresine yayılan inanç konusunun, hangi din olursa olsun, hayatlarımızı nasıl şekillendirdiğini anlamayı hedefliyor.

5 – Tuz, Yağ, Asit, Isı (IMDb: 7,8)
Samin Nosrat’ın James Beard ödüllü çok satan Salt, Fat, Acid, Heat adlı kitabından uyarlanan bu belgesel, iyi yemek yapmanın ana unsurları bakımından temel bir rehber niteliğinde. Caroline Suh tarafından yönetilen dört bölümlük dizinin her bölümünde bize katılan neşeli rehberimiz Samin; İtalya’da ev mutfaklarını, Japonya’nın güney adalarını, Yucatán’ın sıcağını ve yemek kariyerine başladığı Berkeley’deki Chez Panisse’i ziyaret ediyor. Bu yolculuğunda yiyecekleri nefis kılan unsurları ve bu unsurları her yemeğe nasıl kolayca uygulayabileceğimize dair ana prensipleri keşfe çıkarak onların üzerindeki gizemi kaldırıyor. Tuz, Yağ, Asit, Isı’nın yapımcılığını Cooked’un yaratıcısı Jigsaw Productions üstleniyor.