Hollywood’da birçok genç ve güzelliği ile öne çıkan aktris bulunuyor. Bu öne çıkan özellikleri yanında oyunculuk becerileri, başarılı çalışmaları, kişilikleri ve film endüstrisi üzerindeki genel etkileri gibi faktörler ele alınarak popüler olmuş Hollywood aktrisleri belirlendi. Bu Hollywood aktrislerinin ismi, birçok Altın Küre ve Oscar adaylığında da görüldü.

İşte 2020’nin en popüler Hollywood aktristleri:

10. Natalie Portman

Harika bir oyuncu olarak sadece görünüşüne güvenmeyen birkaç aktristen biridir. Farklı filmlerde etkili oyunculuk yeteneğini görebiliyorsunuz. Oynadığı filmlerde canlandırdığı karakterlere gayet iyi biçimde adapte olabiliyor. Örneklerini No Strings Attached gibi romantik bir filmde, Thor dizisinde yada Yıldız Savaşları’da görebiliyorsunuz.

9. Margot Robbie

17 yaşında oyunculuğa başlayan Margot Robbie, en güzel Avustralyalı hanımefendilerden biridir. Skydiving ile 18. doğum gününü kutladı. Avustralya Logie Ödülü’ne iki kez aday gösterildi. Snowboard ve sörf yapmaktan hoşlanan Margot Robbie, TV için kadın odaklı bir Shakespeare drama dizisi üretme yenilikçiliğini ve cesaretini gösterdi. Onu; The Wolf of Wall Street, Suicide Squad, Once Upon a Time in Hollywood filmlerindeki olağanüstü performans ile hatırlıyoruz. Time Dergisi, onu dünyanın etkili 100 kişiden biri olarak gösterdi. 2020’de yaklaşık 17,7 milyon takipçiyle, en yüksek Instagram takipçi sayısına ulaşan oyunculardan biri oldu.

8. Gal Gadot

Dünyanın en iyi Hollywood aktrislerinden biri olarak gösteriliyor. Sahne aldığı filmlerde, mükemmel bir mizah anlayışı ve cazibesi ile dikkat çekmeyi başardı. 2016 yılında Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filmi için Gal Gadot, Wonder Woman rolünü üstlendi. Süper kahraman performansı oldukça ilgi çekici bulundu. Gadot, bir süper kahraman olarak ilk rolüne rağmen mükemmelliğe ulaştı. Aynı zamanda başarılı bir süper kahraman filminde başrol oynayan ilk oyuncu oldu.

7. Sandra Bullock

Aktris Sandra Bullock, Hollywood’da onlarca ödül ve performansa sahip bir efsane gibi görülebilir. “Bird Box” gibi gerilim filmlerinden “The Proposal” gibi romantik komedilere ve  “Gravity” gibi gerilim filmlerine kadar otuz yılı aşkın bir süredir gerçekten eşsiz filmler yapıyor ve üretiyor. Bullock, 2014 ve 2010’da Hollywood’da Forbes’in en çok kazanan oyuncusu olarak seçildi. Bullock, People dergisi tarafından En Güzel Kadın olarak seçildi ve 2010 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 kişisi arasında yer aldı.

6. Emma Stone

2012 süper kahraman filmi The Amazing Spider-Man’de Stone daha geniş bir ünü yakaladı. Bu başarısıyla, onu 2014 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday gösterdiler.2016 yılında ise En İyi Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülünü kazanmayı başardı. Emma, ​​Hollywood ana akımında nadir bir aktrist olarak gösteriliyor. Komedi ve dramada yetenekli, akıllı, esprili, sevimli, zeki, moda sever biri. Son Netflix dizisi Maniac, karmaşık rolleri  iyi idare etmek için en iyi Hollywood oyuncuları arasında yer alma nedenini de kanıtlıyor.

5. Angelina Jolie

Belki dünyanın en güzel kadını sayılmayabilir. Ancak, sahip olduğu baştan çıkarıcı bakışları ve yüzüne cinsellik veren çok nadir yüz yapısı onu farklı kılıyor.Güzel ve doğal dolgun dudaklar ile kaşlar bu görünüşü daha iyi hale getiriyor. Aktris olarak ise, çok farklı filmlerdeki başarılı performansları ile biliniyor. Başka hiçbir aktrisin eşleşemeyeceği duygu yelpazesine ve derinliğine sahip olduğu söylenebilir. Brad Pitt ile boşanması, Oscar ödülleri, oyunculuk becerileri ve hayırseverlik çalışmalarıyla her zaman manşet olmayı başarıyor. Bazıları tarafından tarihteki en güzel kadın olarak gösterilen Jolie; güzelliği yanında atı çocuk annesi ve insani yardımların sözcüsü olma özellikleriyle de tanımlanabilir.

4. Anne Hathaway

Amerikalı aktris Anne Hathaway, çok yönlü rol koleksiyonuna sahip bir aktris oldu. Meryl Streep ile rol aldığı The Devil Wears Prada’daki  performansı ile tanındı. Rol aldığı Dark Knight Rises, Love & Other Drugs, Brokeback Mountain filmler ile daha da ünlendi. Hangi filmde olursa olsun, rollerinde her zaman %100 bir performansa ulaştı.

3. Emma Watson

Dünyadaki en ünlü Hollywood aktristleri arasında gördüğümüz Emma Watson, ilk gördüğümüzde sevimli küçük bir çocuktu. O zamandan beri, onun büyüyen yolunu izliyoruz. Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde bir cüppe ile merdivenlerden aşağı indiği sahneyi hatırlayanlar olabilir. İngiliz aktris büyüdü ve artık onu zerafeti, parlak zekası ile tanıyoruz.

2. Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence , 2018 yılına kadar Hollywood’un en çok kazanan aktrisi oldu. 23 yaşında üç Oscar’a aday gösterilen en genç aktristi. Sosyal medyada olmamasına rağmen, birçok insanın kafasında yer almayı başarıyor. Ödüllü oyunculuk yetenekleri de bu durumda etkili oluyor.

1. Scarlett Johansson

Avengers: Endgame fırtınası ile Scarlett Johansson, dünyanın en yüksek hasılat yapan oyuncusu oldu. Oyuncu olarak en yüksek gelirli gişe filmlerde yer aldı. Güzel, çekici ve Hollywood’un en iyi yıldızlarından biri olarak kabul edilirken devasa bir hayran kitlesi bulunuyor. Dergiler ve medya da onu en seksi ve en iyi ünlüler listesinde tutuyor. Altın Küre için dört kez aday gösterildi. En dikkat çekici filmleri MCU filmleri, Lucy, Prestige, At fısıltısı, Vicky ve Lost’un çevirisi.