Ultimate Fighting Championship (UFC), Las Vegas, Nevada merkezli Amerikalı karma dövüş sanatları organizasyonu olarak biliniyor burada kadın dövüşçüleri de görülüyor. UFC dövüşleri, en güzel karışık dövüş sanatları olarak birkaç saat sürüyor. Elbette bazıları yetenekleriyle etkileyici ama bazı UFC bayan sporcular sizi ekrana bağlayacak kadar güzel ve seksiler. İşte 2020’deki en seksi kadın UFC savaşçıları:

10. Michelle Waterson

Michelle Waterson, UFC’de Amerikalı bir kadın MMA savaşçısı ve eski bir Invicta Fighting Şampiyonu. 2013-2014 yılları arasında dünyanın 1 numaralı kadın savaşçısıydı. Müzik görüntüleri ve takvimler, popüler TV şovları “American Ninja Warrior” ve “Bully Beatdown” ile güzel görünüşüne dikkat çekildi. Sevimli yüzü nedeniyle iltifatlar alıyor. Karate Kottie Michelle olarak da biliniyor. Bu ateşli kadın, liseden mezun olduktan sonra karate öğrenmeye başladı ve şu anda Amerikan serbest stil kategorisinde siyah kuşak taşıyor. Ayrıca Wushu, Muay Thai, Brezilya Jiu-Jitsu, Boks ve güreş eğitimi de aldı.

9. Alexandra Albu

Alexandra Albu, karışık bir dövüş sanatçısı ve UFC’de savaşan ilk Rus kadınıdır. En uygun CrossFit yıldızlarından biridir ve profesyonel MMA kariyerine başladığından bu yana altı galibiyetle etkileyicidir.Bu  Rus güzelliği  aynı zamanda eski bir vücut geliştirmeci ve bir kulüp fedaisidir. Karatede siyah bir kuşak olan Albu, judo ve Muay Thai’de de eğitim aldı ve iki kez Rus karate şampiyonluğu ile birçok Rus grappling’ini kazandı.

8. Rachel Wray

Rachael Ray, Arkansas Üniversitesi’nde üniversitesinde ve sonrasında da Kansas City Chiefs NFL takımı için amigo oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Kansas City’deki boks kulübüne ücretsiz spor salonu üyeliği aldıktan sonra boksa aşık oldu. En sıcak ve seksi kadın MMA savaşçıları arasındadır. Büyüleyici mavi gözleri, muhteşem kıvrımları olan yırtık vücudu ve güzel bir yüzü vardır.

7. Angela Lee

Angela Seung-Ju Lee, ONE Şampiyonasında yarışan Çin ve Kore kökenli Kanadalı bir kadın savaşçıdır. Lee, Kanada ve Amerikan vatandaşlığına sahip olmasına rağmen Singapur’u sporda temsil ediyor. Vancouver’da Çinli-Singapurlu baba ve Koreli annenin çocuğu olarak doğdu ve 7 yaşında Hawaii’ye taşındı. Bu ateşli kız genç yaşta eğitime başladı ve her iki ebeveyni de dövüş sanatçısı olduğundan 6 yaşında yarışmalara başladı. 5 Mayıs 2016’da MMA’da Dünya unvanını kazandı.

6. Juli Firso

En seksi kadın MMA savaşçıları arasındaki Juli Firso, yaklaşık 300 bin kişi tarafından Instagram profilinden takip ediliyor. MMA’ya girmeden önce bir güzellik yarışmasında yarışmacı olduğu biliniyor. Sadece 25 yaşında ve Nak Muay Nangfas Dövüş Sanatları Akademisi’nin sahibi. Jiu-Jitsu, Kickboxing ve Muay Thai gibi muharebe sporlarına oldukça hakim.

5. Paige VanZant

Bu listede bir dansçı var mı diye merak ediyorsanız, Paige Vanzant için çocukluğunda dans ile uğraştığını söyleyebiliriz. Paige, şu anda UFC’ye giriş yapmış olan Amerikan karma dövüş sanatçısıdır. Paige VanZant’ın Instagram’daki sıcak fotoğraflarını takip ederek görebilirsiniz. Gördüğünüz anda, böyle bir görünümdeki güzel bir kadının böyle bir sporda rekabet etmesini inanılmaz bulabilirsiniz. O (@paigevanzant) ayrıca 2020’de 2.4 milyon takipçi ile MMA’da Instagram’da en çok takipçisi olan dövüşçü oldu. Karma dövüş sanatları dışında, Yıldızlarla Dans ve Doğranmış TV dizisinde yer aldı.

4. Ronda Rousey

Ronda Rousey, Amerikalı bir profesyonel güreşçi,  Hollywood oyuncusu ve judo şampiyonu. RAW markası altında WWE’ye imza attı ve dövüş kariyerinde inanılmaz bir başarı elde etti. Ronda, kazandığı Pekin’deki 2008 Yaz Olimpiyatları’ndaki judodaki olimpiyat madalyası ile bu dalda altın kazanan ilk Amerikalı kadın oldu. Eski UFC bayanlar bantamweight şampiyonu ve aynı kategorideki son Strikeforce kadınlar şampiyonu.

3. Valentina Shevchenko

Valentina Anatolievna Shevchenko profesyonel bir karışık dövüş sanatçısı ve Kırgızistanlı eski Muay Thai savaşçısı. Shevchenko Ultimate Fighting Champion bayanlar flyweight bölümüne katılır ve 2020 yılında şu anki Kadınlar Flyweight Champion şampiyonudur. Bir rakibinin saldırısını tahmin etme ve sonrasında çok sayıda karşı saldırı ile misilleme yapma yeteneği ile bilinir. Valentina birçok üst düzey kadın rakibe karşı zafer kazandı ve eski şampiyonlar Holly Holm ile Joanna Jędrzejczyk’i de yendi.

2. Gina Carano

Gina “Crush” Carano şu anda Amerikalı aktris televizyon kişiliği, fitness modeli ve eski bir savaş atletidir. Carano eğitimine Muay Thai ve MMA’da başladı, ardından Strikeforce ve elit XE’de yarıştı. ESPN dergisinde ve uluslararası erkek dergisi Maxim’de yer aldı. Ne yazık ki artık dövüşmüyor, ancak 12’lik inanılmaz bir yenilmezlik rekoru var. Brezilyalı MMA kadın savaşçı Cris Cyborg’a kaybettikten sonra şimdi oyunculuğa odaklanıyor. Gina ilk kez Blood and Bone’da (2009) oynadı. Sonrasında da Haypool, Fast & Furious 6 ve Deadpool’da Angel Dust adlı filmde oynadı.

1. Miesha Tate

Miesha Tate’in güzel bir yüzü olsa ve takma adı olan ‘cupcake’ kadar sevimli değil. Karma dövüş sanatları kariyerinde 23 dövüş ile rekor kırdı. 18 kez kazandı ve sadece beş kez kaybetti. Bir Brezilyalı dövüşçü gibi Jiu-Jitsu ile büyüdü ve lise boyunca erkeklerle güreşti. Tate inanılmaz güzel ve çoğu kadın MMA savaşçısı gibi harika bir vücuda sahip.