Günümüzde gençlerin çoğu, haftanın stresini atmak için mükemmel bir gezgin ortamı olan ormanları keşfetmek için gezisi planları yapıyor. Elbette, en tehlikeli ormanlar da adrenalin ve heyecan tutkusu için tercih sebebi olabiliyor. Aşağıda listelenen ormanlar bu heyecanı fazlası ile yaşatırken, terörizm ya da ölümcül hayvanlar sebebiyle çok daha büyük tehlikeler içerebiliyor. Burada, pek de masum olmayan dünyadaki en tehlikeli 10 ormanı listeledik.

10. Sagano Bambu Ormanı, Japonya

Japonya’da bulunan Sagano bambu ormanı, turistlere cennet hissi veren muhteşem bir ormandır. Orman, farklı bulunan doğal güzelliği ile milyonlarca hayran kazanıyor. Ormanda bulunan uzun bambu ağaçları, yeryüzündeki herkes için mükemmel bir rahatlama ortamı yaratabilir. Ancak, ormanın saniyeler içinde insanları öldürebilen en ölümcül böceklere ve hayvanlara da ev sahipliği yatığını bilmelisiniz.

9. Jog Falls Çevre Ormanı, Hindistan

Jog Falls Karnataka, en güzel düşme yerlerinden biridir. Büyük bir orman, resmi olarak hala keşfedilmemiş olduğu düşünülen şelale ile kaynaşmıştır. Ormana giriş sınırlıdır ve insanlar gayri resmi olarak ölümüne ormana girer. Şelaleyi çevreleyen ormanda gizli mağaralar olduğu iddia edilmektedir. “Tehlike” tabelaları da kontrol noktalarında görülebilir. En uzun ve en güzel şelale olduğu söylenene yerde, dikkatsiz biçimde maceralara girmemeniz şiddetle tavsiye edilir.

8. Dering Wood, İngiltere

Dering Wood, tarihte birçok trajedi ile İngiltere’nin en perili ve ürkütücü ormanıdır. Geceleri olağan dışı ve kan kıvrılma seslerinden dolayı “Çığlık Ormanı” olarak da bilinir. Gündüzleri bile hayalet görünüme dair birçok kanıt vardır. Ayrıca, yerliler de ormandan ayak izlerini ve diğer garip aktiviteleri rapor ediyorlar. Birçoğu, ormandayken siyah bir sisli ruhun tüm yolu takip ettiğini bile hissediyor. Tüm bu garip olayların birincil nedeni, bu ormanda ya suç nedeniyle öldürülen ya da doğru yolu bulamadan boğulan insanlar olabilir.

7. Freetown Ormanı, ABD

Freetown Devlet Ormanı, 5.000 dönüm üzerinde arazisiyle Massachusetts’in en perili ormanı olarak biliniyor. Orman, kabul edilemez bir çeşit paranormal aktiviteye sahiptir. Orman; tüm suçların, tuhaf ve olağandışı olayların gerçekleştiği “Bridgewater Üçgeni” olarak bilinen garip bir üçgenden oluşuyor. Birçok insan siyah helikopter, UFO, bilinmeyen yaratıklar ve ürkütücü figürlerle karşılaşır. Buradaki yaratıkların parladığı ve büyülü oldukları iddia ediliyor.

6. Aokigahara Ormanı, Japonya

Aokigahara ormanı, “İntihar Ormanı” olarak bilinen Japonya’nın en perili ormanı olarak kabul edilir. Fuji Dağı’nda bulunan orman, intihar hedefi ile ünlüdür ve insanlar burada kendilerini öldürmeyi tercih eder. Yakındaki köylüler, birçok gizemli ve tuhaf olaylar sonucunda ormanı “Hayaletlerin Evi” olarak adlandırıyor. Ormanın içine girmeden önce, tekrar düşünmelisiniz. İlerlerken kesinlikle asılı iskeletler ve gövdeler bulacaksınız.

5. Kara Orman, Almanya

Almanya’da bulunan kara orman, yaklaşık 160 Km uzunluğunda ve 60 km’ye kadar genişliğe sahip çok büyük bir ormandır. Tek bir adım, mükemmel korkunun adrenalinini yükseltebilir. Kara orman o kadar yoğundur ki, güneş ışığı bile gündüz görünmez. Ormanın bu hali ile, birçok kurgusal karakteri doğurması şaşırtıcı değildir. İzlenecek yol, ürkütücü ve perili sesler nedeniyle bazen bir adım geri adım atmanıza neden olacaktır. Birçok Nazi sığınmacısı ormandan gün ışığına çıktı ve ormanda daha birçok Nazi sığınağı bulunduğu iddiaları var.

4. Hoia Baciu Ormanı, Romanya

Genellikle “Kusmuk Ormanı” olarak anılan Hoia Baciu Ormanı, Transilvanya’da bulunan dünyanın en ürkütücü ormanlarından biridir. Yakındaki köylüler buna kusmuk ormanı diyorlar, çünkü insanlar ormanda oldukça fazla zaman geçiriyorlarsa gerçek zamanlı kusma hissi, bulantı ve baş ağrısı yaşıyorlar. Ayrıca geceleri ürkütücü ışıklar, UFO manzaraları ve diğer garip sesler göründüğü iddiaları var. Yakındaki üniversiteler birçok araştırma yaptı ve bazı garipliklerin olduğunu kabul ettiler.

3. Amazon Yağmur Ormanları, Brezilya

Bugün bile Amazon yağmur ormanlarının ve içgörülerin netliği bulunmuyor. Amazon ormanı, maksimum flora ve faunayı içeren dünyanın en büyük ormanıdır. Ormanın büyük bir kısmı Brezilya’da bulunuyor ve toplam kilometrekare 7.000.000 ile 5.500.000 arasında değişiyor. Amazon yağmur ormanlarına belirli noktalara kadar erişilmesi izni verilir. Dünyaya bitki örtüsüne maksimum katkı veren Amazon, henüz keşfedilmemiş birçok gizli bitki ve hayvandan oluşuyor.

2. Eğri Orman, Polonya

Polonya’da bulunan çarpık orman, paranormal manzaraların en fazla iddia edildiği ormanlardan biri olarak kabul edilir. Adından da anlaşılacağı gibi çarpık ormana dikilen ağaçlar, kuzey yönüne doğru eğri şekilli bükülme gösterir. 1930 yılında dikilen her çam ağacı, zemin seviyesine hafifçe dokunarak altta kavisli gelişmiştir. Kavisli ağaçların arkasında kanıtlanmamış birçok teori var, bunlardan biri II.Dünya Savaşıdır. Savaşın ilk aşamasında ezilmesi neden olarak görülür. Bu bitkileri, tekneleri üretmek için gövdeyi kullanacak biçimde kavisli büyümeye teşvik eden başka iddialar da var. Tehlikeli olduğu söylenen orman, geceleri çok sayıda rahatsız edici ve olağan dışı etkinliklerle de biliniyor.

1. Sambisa Ormanı, Nijerya

Sambisa ormanı, Boko Haram Cihadist grubu nedeniyle Nijerya’da bulunan en tehlikeli ormandır. Boko Haram, 2013 yılında Sambisa ormanını satın alan, flora ve faunanın azalmasına neden olan dünyanın en tehlikeli terörist gruplarından biridir. El Kaide ve ISI gibi 20.000’den fazla insanı öldüren, 2.1 milyondan fazla yurdundan eden diğer terör gruplarıyla da bağlantıları bulunmaktadır.

Teröristler sürekli olarak genç kızları kendi emelleri için kaçırıyorlar. Son günlerde benzer bir kaçırma olayı yaklaşık 300 genç kız ile gerçekleşti. Onların ormanın bilinmeyen köşesine atıldığı ortaya çıktı. Terörist grubunu ormanda izlemek son derece zor ve imkansız.