Erkek cildi kadınların cildinden farklıdır. Testosteron, kolajen yoğunluğunu korumaya, kuruluğa ve kırışıklıklara karşı koymaya yardımcı olduğundan yaşlanma belirtilerene karşı daha az uğraşarak daha iyi bir görünüm elde edilebilir.  Ama bu demek değildir ki hiçbir şey yapmadan süper gözüksün.

Günlük bir cilt bakımı rutininin temel olarak gerekli olduğunu ve aynı zamanda mümkün olduğunca kolay olmasını istediğinizi kabul edelim.

Aşağıda, sağlam bir rutine en dirençli olanların bile üstesinden gelebilecek üç minimalist erkek cilt bakımı adımına göz atın. Yani, bir temizleyici, SPF’li gündüz nemlendirici ve gece kremi.

Adım 1: Temizleyici

Nazik bir temizleyici ile başlayın. Cildiniz için sert bir şey kullanmayın. Kuru bir cildiniz varsa, sabahları genellikle bir temizleyiciye ihtiyaç duyulmaz. Sadece yüzünüzü suyla yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Ancak, yüzünüzü akşam yıkamak, gün boyunca oluşan sebum ve teri gidermek için çok önemlidir.

Gece yüzünüzü temizleyici ile yıkayın.

Adım 2: Gündüz Nemlendirici

Nemlendirici yüz kremi çeşitleri, cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılayarak hücrelerinizin yenilenmesine destek olur. Gündüz nemlendirici kullanmak cildiniz için iyidir. Ayrıca duruma göre güneş kremi de kullanabilirsiniz.

Adım 3: Gece Kremi

Akşam nemlendiriciniz tamamen onarımla ilgilidir. İdeal olarak antioksidanları, peptitleri, retinoidleri, alfa veya beta hidroksi asitleri ve hidrasyonu birleştiren bir krem ​​istersiniz. Gecede Kremi için düşük bir yüzde retinoid ile başlayın.

Her sabah aynı tekrarı yapın.