Günümüzde birçok ileri düzey silahı görme şansımız bulunuyor.

Burada listelenen silahlar, kullanıldığı dönemde, yenilikçi ve güçlü silah olarak kabul edilenler ve tehlikeli olmaktan daha fazlası var. Güçlü silahlar yaratmak için insanların elbette nedenleri vardı. Hayal dahi edilemeyen silahlar, eski zamanlarda bire bir savaşmak yapıldı. Savaş gücü burada listelenen eski silahlarla iki katına çıkartılıyordu. Belli bir amaçla ve planlanarak yapılan En Güçlü 10 Eski Silahı İnceleyelim.

10. Shuriken

Shuriken, büyük ölçüde gizli bir hançer olarak kullanılan Japonya’dan gelen küçük bir silahtır. Hançerlerin kenarları çoklu varyantlarla yıldız gibi oluşturulmuştur. Kenarlar, rakibin vücudunda gizli kesikler üretmek için yeterince keskin hale getirilmiştir. “Yıldız fırlatma” olarak da bilinen Shruiken taktiği, Japonya ve Çin’in birçok ünlü okulundaki dövüş sanatlarına dahil edildi. Zehirle ıslatıldı ve kurbanı tuzağa düşürmek için kullanıldı. Diğer yöntemler arasında tehlikeli bakteriyel enfeksiyonların oluşumuna izin vermek için hayvan dışkısının uygulanması vardı. Silah, kurbanını tedavi edilemez enfeksiyonlara düşürebilir.

9. Savaş Çekici

Savaş Çekici, savaşı sona erdirmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Ortaçağ döneminde kullanım için tasarlanan Savaş Çekiç, görünüşe göre kırıcının diğer boyutu üzerinde bir koldan oluşur. Silahlar ilk olarak Avrupa’da tanındı ve büyük ölçüde Babür Hindistan’dan geldi. Çekicinin sivri ucu rakibin kalkanını ve zırhını delmek için kullanıldı. Üst çekiç kısmı, uzun saplı ahşap bir çubuk üzerine monte edilmiştir.

8. Alevli Oklar

Ön kısımda ateş olan ve filmlerde gördüğümüz gibi bir bölgeye kaos yaratan oklarla karşılaşmış olmalısınız. Eski zamanlarda kullanılan bu tür silahlardan biri de “Alevli Oklar” idi. 8. Yüzyılda kullanılmaya başlandı. Alevli oklar ile amaçlanan şey, düşman topraklarına harap etmekti. Oklar, ön tarafı yağ batırılmış tahta çubuklardan yapılmıştır. Romalılar tarafından demir kutular ve tüplerden yapılmış olan, daha büyük ve güçlü bir ok da kullanıldı. Bu okların, düşman bölgesini daha hızlı bir şekilde elde etmek için makinelerle fırlatarak kolay şekilde atılması sağlandı. Ortaçağ’da alev okları yaklaşık 2 metre uzunluğunda inşa edildi.

7. Hançeri Bas

Hançeri Bas (Push Dagger), eski zamanlardan kalma “T saplı bıçak” olarak da bilinen ölümcül bir silahtır. Aletin görünümü, ön kısmın keskin bir bıçak olduğu bir “T-Şekilli” gibiydi. Orta ve işaret parmağı yardımıyla yandan monte ediliyordu. Silah, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklandı. 19. yüzyılda, silah çoğu insan tarafından bir savunma aracı olarak kullanılmıştır.

6. Dalga Bıçaklı Kılıç

Eski zamanların acımasız bir silahı olan Dalga kanatlı kılıç, adı gibi dalgalı bir kılıçtır. “Alev kanatlı kılıç” olarak da bilinir. Kılıççılar, güçlü dövüşlerde yardımcı olması amacıyla üretilmiştir ve savaşırken garip bir titreşim üretir.

5. Haladie

Haladie, Eski Hint Savaşçısı Rajput’un en güçlü silahıdır. Silah, kenarlarda dilimleme bıçaklarından oluştuğu için suikast amacıyla kullanıldı. Yaklaşık 8,5 inç uzunluğunda olan, Haladie’nin ortasında saplara iki adet monte edilmiş bıçak bulunur. Üç ucu keskin bıçaklar kullanılan ilk silahtır.

4. Shotel

Shotel, ölümcül bir kılıç ve tüm zamanların en tehlikeli eski silahlarından biri olarak görülür. Kılıcın fiziksel görünüşü, yarım daire biçimli bir şekilde ve eğri benzeri bir yapı oluşturuyor. Eski Etiyopya’dan kullanılan kılıcın uzunluğu yaklaşık 40 inç boyundadır. Kılıcı tutan kılıç ustaları, “Shotelai” olarak adlandırıldı.

3. Katar

Katar, eski zamanların ölümcül silahlarından biri olarak kabul edilen itme hançerinin başyapıtıdır. Silahın önünde keskin bir çıkıntıya sahip, H şeklinde bir sapı vurgular. Hint alt kıtalarına çok özgü olan silah Güney Asya ülkelerinden geliyor. Tek atışlı bir suikast aracı olarak kullanılmıştır. 14. Yüzyıldan ve Vijayanagara İmparatorluğu’ndan gelir. Katar, Hint dövüş sanatlarının ana parçası olarak kullanıldı.

2. Bağış Nakh

“Vagh nakhya” olarak da bilinen Bagh Nakh, eklemlere isabet alması için yapılan inanılmaz derecede tehlikeli bir araçtır. Hindistan’dan gelen silah ilk olarak imparator Shivaji tarafından Bijapur’un Afzal Hanı’nı ortadan kaldırmak için kullanıldı. Bu eski silah, zehirlendiğinde sessiz suikastlar için çok iyi bir araç olmuştur. Silahın ismi, eski günlerden itibaren en güçlü el aleti olan Hint dilinde kaplan pençesini vurgular.

1. Urumi

Urumi, tüm zamanların en güçlü eski silahı olarak kabul edilir. Adı Hint yarımadasının güney bölgelerinden geliyor. Silah kullanmakta, ustalaşması en zor olan silah olarak bilinir. Bunun nedeni, silahın esnek bir demir ve pirinç karışımından yapılmasıdır. Esneklik, doğru kullanılmazsa hasara neden olabilir ve sahibinin kendisine zarar verebilir. Yaklaşık 4-5 feet uzunluğunda olan Urumi, tek bir sap üzerine monte edilmiş birden fazla bıçak biçiminde yapılmıştır. Urumi, dönmeyi vurgulayan bir Keralan kelimesidir. Şimdiye kadar silahı bir kalkan olarak görebilirsiniz Ama bu kalkanın size çarpıp vurabileceğini hayal ettiğinizde gücünü anlayabilirsiniz. Silahı kullanmak için ustalaşmak zor olsa da ustalaşmış olanlar bu silah sayesinde tam bir tehlike haline gelebilir. Savaş alanında mücadele zordur ve tüm silahlarda olduğu gibi bire bir mücadele için yapılır.