Koronavirüs pandemisinden bütün ülkeler ve vatandaşları etkileniyor. Milyarlarca insan virüsün yayılmasını engellemek için kendini evinde karantinaya aldı. Hatta bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu yüzden evde kalan kişilerin bol bol boş zamanı oluyor.

İnsanlar evde kaldıkça kendilerini eğlendirmek için farklı yollar bulmaya çalışıyor. İşte koronavirüs döneminde evinizin rahatlığında yapabileceğiniz birkaç aktivite:

Uyumak

uyumak

Bir işiniz varsa, muhtemelen yeteri kadar uyuyamadığınızdan ve uykunuzu alamadığınızdan şikayetçi olmuşsunuzdur. Şimdi uyuyup daha önce alamadığınız uykuyu alabilirsiniz. Kimse uyuyorsunuz diye sizi suçlamayacak.

Podcast Dinlemek

podcast

Şu anda keşfedilmeyi bekleyen binlerce podcast var. Boş zamanlarınızı yeni bir şeyler öğrenmeye, zihninizi zenginleştirmeye yardımcı olabilecek podcastleri arayabilirsiniz. İlgi alanınız ne olursa olsun sizin dikkatinizi çekecek bir podcast kesinlikle vardır.

Görüntülü Konuşma

görüntülü sohbet

Herkes yoğun çalışıyor ve arkadaşlarına, akrabalarına gereken zamanı ayıramıyor. Şimdi herkes evde olduğundan onlarla konuşmak ve görüşmek için doğru zaman.

Dijital Konserlere Katılmak

konser

Birçok sanatçı Koronavirüs salgınında evinden konser vererek moralleri yukarıda tutmaya çalışıyor. 15 yıl sonra İrem – Hayalet Sevgilim performansını canlı olarak gerçekleştirdi. Buradan yabancı konserlere ulaşabilirsiniz.

Yeni Hobiler Keşfetmek

hobiler

Evde olsanız bile yapabileceğiniz birçok şey var. Daha önce yemek pişirmeyi denemediyseniz, şimdi geçmişte karşılaştığınız harika tarifleri uygulamak için en iyi zaman. Ayrıca şiir yazmayı deneyebilir, hatta Youtube üzerinden dans dersler bile alabilirsiniz.

Kitap Okumak

kitap okumak

Yine hepimiz çalıştığımız için günün yorgunluğuyla eve geldiğimizde kitap okumaya vakit ayıramıyoruz. Evinizde okuyamadığınız kitaplar varsa onları okumak için daha iyi bir zaman olamaz. Eğer kitabınız yoksa yerli e-kitap servislerine göz atıp, dijital ortamdan bunları temin edebilirsiniz.

Dizi & Film İzlemek

netflix

Aynı şekilde kitap gibi hep sonra izleriz dediğimiz filmleri hala izlemediyseniz izleyebilirsiniz. Netflix, BluTV şu anda istemediğiniz kadar dizi ve film önerisi sağlıyor.

Egzersiz Yapmak

egzersiz yapmak

“Evdeyim, spor mu yapılır şimdi” gibi bahane üretmeden egzersiz yapmanın tam sırası. Yaza 3 ay kaldı. Sadece fit olmak için değil, ayrıca sağlıklı olmak için spora ihtiyacımız var. Evde çalışabilmek için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Odanızda bile yapabileceğiniz birçok çalışma etkinliği vardır.

Oyun Oynamak

play station

Uzun zamandır Football Manager serisine tekrar başlamayı düşünüyordum. Benim gibi menajerlik tutkunu arkadaşlar değil 15 gün, 45 gün bile bu oyunu oynayabilir. Siz de oynamaktan hoşlandığınız oyunu oynayabilirsiniz.