İş stresi, geçim sıkıntısı, hava kirliliği ve kendine ayırabilecek zamanı bulamamak.. Tüm kadınların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri. Kuaföre ya da bakım merkezine gidip saatler harcamayı tercih etmeyen kadınların hayatını kolaylaştıracak, evde sadece bir kaç malzeme ile ekonomik şekilde yapabileceğiniz cilt maskelerini hazırsanız sizinle paylaşıyoruz!

1 – Bal

Gergin ve kuru ciltler için bal en doğru ve doğal tercihlerden biri. Dilerseniz balı tek başın tüm yüzünüze uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla silerek bebeksi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda balın içine biraz dövülmüş badem bir çay kaşığı kadar limon suyu ekleyerek cildinize peeling yapabilirsiniz.

2 – Salatalık

Salatalığın cildinizde yaratacağı değişikliklere de inanamayacaksınız. Bir salatalığı soyun ve macun kıvamına gelene dek ezin,dilerseniz gözleriniz için iki dilim ayırabilirsiniz, tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Bol soğuk suyla maskeyi temizleyin.

3 – Yoğurt

Kırışıklıklar yaş almamızın ve tecrübelerimizin en güzel göstergesi olsa bile çoğu kadın bu durumdan rahatsız. Yoğurt ve ezilmiş rezeneyi karıştırarak yüzünüzde 20 dakika beklettikten ve düzenli uygulamadan sonra kırışıklıklara elveda diyebilirsiniz.

4 – Çilek

Özellikle kuru ciltler için en kolay ve pratik maske olan çilek maskesinin yapımı da oldukça kolay. Çileği hafif püre haline getirerek balla karıştırın ve cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekleyip soğuk suyla durulayın.