Evinizde iyi enerji var mı? Mutlu hissediyor musunuz? Eğer aşağıdakilerden birisini yapıyorsanız Feng Shui’ye göre cevap hayır. Feng shui, pozitif enerji akışını teşvik etmek için bir alanda eşyaları düzenleme işidir. Eski bir Çin sanatı olan bu felsefe, enerjinin kolayca akabileceği uyumlu bir ortam yaratarak bolluğunuzu, canlılığınızı ve mutluluğunuzu artırabileceğinizi gösterir.

Ev Girişini Ferah Tutun

ev kapı

Ayakkabı, mont, çanta, sırt çantası, çocuk spor malzemeleri diye devam edebiliriz. Giriş kapısının yanında birikme eğilimi olan her şeyi biliyorsunuz. Ancak evinizde iyi bir mojo istiyorsanız bunu temizlemek önemlidir. Eviniz için chi’nin giriş noktası olan ön kapı, pozitif olmalıdır. Kalabalık ve dağınık bir giriş yolu enerjiyi azaltabilir.

Koridorlarınızdaki Karmaşadan Kurtulun

koridor feng shui

Koridorunuzda büyük bir konsol masası mı var? Asla ortadan kalkmayan bir sürü şey toplayan bir banka ne dersiniz? Evinizdeki enerjinin dolaşımına yardımcı olmasını gözünüzde canlandırın ve doğal akışı engelleyen her şeyi kaldırın.

Karmaşadan Kurtulun

oturma odası feng shui

Dağınıklık, durgun enerjiyi teşvik eder.  Sadece gerçekten sevdiğiniz veya düzenli olarak kullandığınız eşyalarla dolu dağınık olmayan bir ev, pozitif enerjinin serbestçe akmasını sağlar.

Bozulan Meyve & Sebzeleri Tutmayın

mutfak fengshui

Mutfak “hem zenginliğin hem de sağlığın kaynağı olarak görülür. Bu, özellikle dikkat etmek istediğiniz bir alandır. Çünkü sağlığınız servetinizdir. Mutfak alanını yeniden canlandırmak için eski yiyeceklerin, baharatların ve kullanım tarihini geçenlerden temizleyin.

Yatak odanızın TV’sinden kurtulun

yatak odası

Biliyoruz, Netflix’i çok seviyorsunuz. ve sakin oluyorsunuz. Ama televizyon mekanın iki temel amacından uzaklaşmasını sağlıyor. Sağlık yenilenmesi (uyku) ve ilişki kurma (tutku). Yatağın etrafına yığılmış dağınıklık, hatta şifoniyerinizde görüntülenen aile fotoğrafları koleksiyonu da endişe verici olabilir.