FIFA 2020’ye gelmeden önce futbol çoğu insan için yaşamının her anında bulundurabileceği bir yaşam tarzıdır. Futbol spor alanları arasında çoğu ülkede en başlarda yer almaktadır. Ülkemizde ise futbol çok farklı seviyelerdedir. Yaşam tarzı futbol olan insanlar ülkemizde futbolu aşk olarak görmüş, futbol adına gözyaşı dökmüş, hatta bazı maçlarda çıkan tatsız olaylar sonucu futbol uğruna hayatlar bile kaybedilmiştir.

FIFA 2020 de bu anlamda daha doğrusu yaşam tarzı futbol olan insanlar için çok büyük bir nimet olarak çıkmıştır. Bununla birlik futbolu seven insanlar bir oyun platformunda tekrar bir araya gelmiştir. Her yıl yeni bir sürümü ile karşımıza çıkan FIFA yeni çıkardığı FIFA 2020 ile üstüne bir kez daha koyarak tekrar futbol severler üzerinde bir etki yaratmış. Bunun yanı sıra her yıl yeni sürüm getiren FIFA son 5 yıldır oynayıcıları heyecanlandıracak derecede bir yenilik getirmemiştir.

FIFA 2020 ve Önceleri

FIFA 2020 çıkınca ister istemez oynadıktan sonra eski sürümleri karşılaştırmak herkesin yapacağı ilk iştir ve ancak karşılaştırma yapıldığında FİFA 2019 ile arasında çok bir fark bulunduğu söylenemez. Sanki aynı ara yüz alınmış ve birkaç şey ile oynanarak değiştirilmiş gibi bir hali bulunuyor.

FIFA 2020 yeni transferler olmasına rağmen bazıları oyuna yansıtılmamış tabii ki bu oran az olmakla beraber yine de oyun oynama hazzını bir noktada insanın elinden almış. Eminim ki futbolda transfer her futbol sever için bir hazdır.

Oyunun transfer konusunu tam anlamıyla önemsememesi kullanıcılarının gözünde eksi bir not almasını kolaylaştıracaktır. Fakat FIFA 2020 güzel tasarımlar ile menülere değişik bir atmosfer kazandırmış. Bu özellik ile menüler daha kullanılabilir bir hal almış, ayrıca oyun açıldığın ferah bir menü ile karşılaşan kullanıcıların yüzünde bir tebessüm oluşturacaktır. Oyuna gelen başka bir değişiklik ise daha kolay çalım atılması, bu da FIFA kullanıcılarının alışık olmadığı bir durum olarak düşünülebilir.

FIFA 2020 Sokak Futbolu

Sokak futbolu FIFA 2020 oyununa gelmiş en iyi özellik olabilir ve oyunu yapanların övünebileceği bir nokta halindedir. Genç yaştaki FIFA 2020 oynayan kullanıcılar için çok önemli bir özellik olduğunu düşünülebilir. Çünkü bu genç kullanıcılar tıpkı oyundaki gibi sokakta futbol oynamanın heyecanını oyunda da yakalamaları açısından çok güzel bir özellik olmuş.

Sokak futbolunun hiç kuşkusuz her futbol aşığı için ayrı bir yer vardır. Çünkü futbolu yaşam tarzı edinmiş bir kişi tuttuğu takımın formasını giyerek sokakta tıpkı gerçek maçtaki atmosferi yaşar. Bu bağlamda FIFA 2020’nin bu özelliği getirmesi hayata dokunan bir bölüm olmuş.

Bu özellik ile tıpkı sokakta oynadığımız gibi takımımızı oluşturabiliyorsunuz. Takımımıza istediğimiz futbolcuları ekleyebiliyor ve kazanılan puanlar ile takımımızı daha da özel bir hale getirebiliyoruz. Sokak futbolunun diğer güzel bir yanı da özel olarak kurduğumuz ve ilgilendiğimiz bu takımımız ile online mod da oynayabilirsiniz. Kendi takımını kurmuş canlı oyuncular ile de karşılaşarak maç yapabiliyoruz. Sokak futbolunda ise farklı ülkelerdeki kupalara, turnuvalara katılabiliyor bir hikâye tadına getirebiliyoruz.

Sokak Futbolunun Farklı Özellikleri

Sokak futbolunun farklı bir yanı ise normal oyuna göre kontrol mekanizması biraz daha farklı normal oyun moduna göre top futbolcunun ayağına daha yakın hissi veriyor yani ayağına yapışık gibi oluyor. Bu bağlamda sokak futbolu modu daha çok yetenekli oyuncuların oyunu olarak yapılmış. Oyuna tanımlanmış tüm yetenekleri sokak futbolunda sergileyerek rakibe zor anlar yaşatmak mümkündür.