Filipinler, Asya’nın en doğu ucunda yer almaktadır. Dünya standartları üzerindeki adalara ve kaya oluşumlarına sahiplmasıya bilinir. Luzon, Visayas ve Mindanao olmak üzere 3 gruba ayrılan 7000 adaya sahip olan ülkede, dost canlısı yerli halk ve yerli kabileler bulunuyor.

Filipinler’in Pasifik Ateş Halkası üzerinde olması ve ekvatora yakın konumu olmasından dolayı depremlere ve tayfunlara rastlanmaktadır. Aynı zamanda bol miktarda doğal kaynağa ve dünyanın en büyük biyo çeşitliliğine sahiptir.

Bu yazıda, Filipinler’in kesinlikle tekrar ziyaret edeceğiniz nefes kesici ilk 10 yerini ele alacağız.

Filipinler 2020’de ziyaret edilecek en güzel yerler:

10. Vigan

Vigan, Asya’da planlanan bir İspanyol sömürge kasabasının en iyi korunmuş örneğidir. 16. yüzyılda kuruldu. Tarihi yerleri seviyorsanız, Vigan sizin için en iyisi olabilir.

Burada yapılacak şeylerin başında Erken Calle Crisologo yürüyüşüne çıkmak gelir. Bunu yapmak için en iyi zaman muhtemelen şafaktan önce olacaktır ve kameralarınızı hazırlamanız tavsiye edilir.

9. Maria Cristina Şelalesi

Iligan City’de bulunan şelale, Filipinler’deki en popüler şelalelerin başında gelir. Ayrıca Filipinler’in 2. En Yüksek Şelalesi’dir. Büyüleyici güzelliği vardır.

Maria Cristina Şelalesi; doğal bir güzellik olmanın yanında, Mindanao’ya elektrik enerjisi üreten Agus VI Hidroelektrik Santrali’dir.

8. Banaue Pirinç Terasları

Filipinler’deki 2000-6000 yıllık bu teraslar; Apayao, Benguet, Mountain Province ve Ifugao’da bulunan dağlara eğilmiş gibi duruyor. Toprak oluşumları açısından da zengindir. Toplam 251.778 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. UNESCO, terasların bir Dünya Mirası Alanı olduğunu ilan etmiştir. “Dünyanın Sekizinci Mucizesi” olarak da adlandırılır. Pirinç Terasları büyük ölçüde el aletleriyle ve hayvan gücünün yardımıyla inşa edilmiştir.

7. Tinuy-an Şelalesi

Filipinler sahip olduğu görkemli şelaleleri ile de bilinmektedir. Bunlardan biri olan Tinuy-an Şelalesi Bislig Şehrindedir . “Filipinler’in Küçük Niagara Şelalesi” olarak da bilinir. Ülkenin en geniş şelalelerinden biridir.

6. Oslob Balina Köpekbalığı İzleme

Nefes kesen bir manzaraya sahip olmanın yanı sıra Filipinler’deki bir başka cazibe de, nazik dev olarak bilinen balina köpekbalıkları ile yüzmektir. Oslob Balina Köpekbalığı deneyimini yaşamak istiyorsanız, Filipinler’in balina köpekbalıklarıyla yüzmek için en iyi yer olduğunu bilmelisiniz. Çok makul bir fiyata, balina köpekbalıkları ile 30 dakika dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

5. Çikolata Tepeleri

Doğa tarafından yapılan bir başka şaşırtıcı ve orijinal güzellik daha. Çikolata Tepeleri, Filipinler’de Bohol City’de bulunur. Tepeler sadece iki değil, 1.268’den fazla koni şeklindeki tepeden oluşur. Carmen Town tepesinde olduğunuzda Chocolate Hills sonsuz gibi görünecektir. Birçok jeolog, jeolojik oluşumu nedeniyle garip buluyor. Tepeler 50 kilometrekare üzerinde bir alana yayılıyor ve yükseklikleri 30 metre ila 120 metre arasında değişiyor.

4. Siargao Adası

Plaj seviyor musunuz? Görünüşe göre Siargao, adanın en iyi korunan sırlarından biridir.

Bu ada dalgaları ile bilinir ve eğer bir sörfçüyseniz memnun kalabilirsiniz. Müthiş güzel görünümü olan plajda, sörf dışında da yapabileceğiniz birçok aktivite var.

3. Boracay

Boracay, mükemmel uzun beyaz kum plajları ile ünlüdür. Tesislerinde; yelken, rüzgar sörfü, jet ski, şnorkel ve dalış gibi farklı su sporları aktivitelerinde mevcuttur. Boracay’daki eğlence, güneş battığında, birçok bar ve restoranın akşam geç saatlere kadar içki ve yiyecek servis ettiği zamanlarda devam ediyor. Sadece Nisan 2018’de plaj, restorasyon ve hızla kötüleşen bir altyapıyı iyileştirmek için altı ay boyunca kapatıldı.Tekrar açılmış olsa da, turizmin etkisini sınırlamak ve adanın güzelliğini güvende tutmak için izlenmesi gereken birçok kural konuldu.

2. Puerto Princesa

Puerto Princesa, Palawan’ın başkentidir. Çok koş doğal güzellikler bu tropik cennette sizi bekliyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla bir sonraki maceranız burası olabilir. Buradaki en ünlü maceralardan biri, 7 Doğa Harikası ve UNESCO miras alanı olarak kabul edilen yeraltı nehrine gitmek olmalıdır.

1. Coron Palawan

Eğer kalabalık bir alan istemiyorsanız, Coron dinlenmek için doğru yerdir. En temiz suya , çok güzel ince plajlara sahiptir ve kireçtaşı kayalıklarla çevrilidir. Burası kaçırmamanız gereken bir adadır. Çünkü Coron, dünyanın en eşsiz göl dalış yerlerinden birini sunmaktadır .