Her zaman için milyon dolarlık bir değere sahip olan evin abartılı olduğu düşünülür. Ülke genelinde bazı şehirler içerisinde sıcak konut piyasasında, gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir norm halini almaya başlamıştır.

Milyon Dolarlık Değere Sahip Olan Evler

Zillaw’da milyon dolarlık olan evlerde bir artış bulunur. Bunun yanı sıra bazı pazarların içerisinde ortak olabilme durumu varken bu çoğu ülkede bulunmaz. Evin daha pahalı görünmesini sağlamak amacı ile bazı durumların yerine getirilmesi oldukça önemlidir.

San Jose, Kaliforniya

San Jose, Kaliforniya, EBay ve Cisco Systems ev sahipliği yapmakta olan ve teknoloji devlerinin de kalbi olarak değerlendirilen bir alandır. Bu alanda evlerin çoğu 2 milyon ile 1 milyon değerinde ya da daha fazla değere sahip olur. San Jose, birçok mühendise ve aynı zamanda programcıya da ev sahipliği yapar. Burada bulunan kişiler büyümekte olan ekonomilerden birisi haline gelir.

San Francisco

Burada bir evin değeri ortama olarak 910.300 $ olur. Hatta bir hikâye içerisinde buranın çok pahalı bir alan olduğuna da değinilmiştir.

Los Angeles

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan en büyük ikinci şehir olur. Çok büyük ve aynı zaman da geniş bir metro bölgesidir. Evlerin ortalaması 650 bin dolar olur. Burada bulunan evlerin yüzde yirmilik bir kısmı 1 milyon dolar ya da daha fazla olur. Ünlü Melekler Şehri eğlence alanına ve teknoloji endüstrisine ev sahipliği yapması yüksek konut maliyetlerini beraberinde getirir. Ancak fiyatlar görülen alana göre değişiklik gösterir. Monrovia da havuzlu ve 3 yatak odası bulunan yamaçta bir ev bulunur. Bölge aşırı kalabalıktır. Üstelik doğal afetlerinde görüldüğü bir alan olur. Angelinos bu noktada bir çıkış olarak görülebilir. Çünkü konutlar daha uygun bir fiyata bulunur.

San Diego

Amerika Birleşik Devletlerinde en ılıman hava koşullarına sahip olan bölgedir. Bir çok kişi için rüya gibi bir alan olur. Ancak bu durum uygun fiyatlı bir konutun elde edilmesini zorlaştırır. Buradaki evler ortalama olarak 606.200 dolar olur. Evlerin büyük bir çoğunluğu bir milyonun üzerinde değer bulur.

Seattle

Kaliforniya dışında milyon dolarlık evlerin çoğunlukta olduğu bir şehirdir. Dolarlık şirketler yüzde 11.3 gibi bir kısmın 1 milyon dolardan fazla bir değere sahip olmasına neden olur. Bir milyon dolar için şehirlerin kıt ışıklarının en üstüne çıkmak ve çok sayıda pencereleri olan alanlarda dizi evleri bulunur.

New York City

Bu bölgede evler ortalama olarak 457.000 dolar olur. Ancak Manhattan bu bölgelerin dışında kalan bir alandır. Bu bölgede 3.800 dolar kira bedelidir. Daireler ise ortalama olarak 1,3 milyon dolar olur. Bu nedenle de Amerika’nın en pahalı şehirlerinden birisi olarak bilinir. Büyük elma serin bir merkez üssü olur. Aynı zaman da bu bölgeye yapılan yatırımlar hem iyi hem de uzun vadeli olarak satın alma işlemini yerine getirir.

Boston

Tarihi, spor takımları ve aynı zaman da ünlü balıkçıları ile daha birçok neden bu şehre yerleşmek için sayılabilir. Ortalama olarak bir evin maliyeti 464.000 dolar olur. Üstelik üniversiteye yakın olan evler çok daha pahalı olur. Sahile yakın olan evlerin de milyon dolarlık değerleri bulunur. Ev satın almak için Ekim ayı okul başlangıcı olmasından dolayı en iyi zamandır. Aynı şekilde Şubat ayı da en fazla ev satışının olduğu aylar arasında yer alır.

Washington DC

Büyük toplu taşıma açısından, tarihi mekânları, müzeleri, genç nüfusu ve birçok üniversitesi sayesinde en pahalı alanlar arasında yer alır. Burada bulunan evler ortalama olarak 433.000 dolar olur.  Ev eksikliğinin bulunmasından dolayı uzmanlar beğenilen ve sevilen ev için hızlı bir şekilde teklif vermek gerektiğini belirtir.

Miami

Yıl boyu güneşli bir havaya sahip olması ev fiyatlarındaki yüksekliği açıklayan bir duruma sahip olur. Yaklaşık olarak % 5’lik bir kısmının maliyetleri 1 milyon dolar olur. Daha da sıcak olan alanlar içerisinde ev fiyatları 1 milyon dolar ya da daha yüksek bir maliyete yer alır. Miami ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin en eski evlerine ev sahipliği yapan bir alan olur.